PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه ها از نظر نوع ارتباط به چند دسته تقسیم می شوند:sahar1992
2013/07/14, 04:08 PM
Point To Point-1:
در این شبکه ها برای اینکه یک اطلاعات از کامپیوتر شماره A به کامپیوتر شماره B جا به جا شود ابتدا کامپیوتر A اطلاعات را به نخستین گره(NOD) اطلاعات ذخیره می شود(Store) پس روی اطلاعات پردازش صورت می گیرد که برای رسیدن به کامپیوتر B به کدام گره بعدی اطلاعات باید تحویل داده و در گره بعدی نیز این کار تکرار می شود. تا وقتی که اطلاعات به کاربر مورد نظر (کامپیوترB) برسد به این مدل ارتباط ، ارتباط نقطه به نقطه یا Store And Forward مینامند که بیشتر در WANکارایی دارد.

2-Broad Cast:
در این مدل ارتباط همه ی کامپیوترها به یک کانال ارتباطی وصل هستند و به آن کانال دسترسی دارند زمانیکه کامپیوتر A بخواهد به کامپیوتر B بسته یا اطلاعاتی را ارسال کند باید اطلاعات خودشان را در کانال مربوطه قرار دهند هنگامی که اطلاعات در کانال وارد میشود همه ی کامپیوتر های متصل به آن اطلاعات دسترسی دارند اما بخاطر اینکه روی هراطلاعات آدرس گیرنده و فرستنده نوشته شده است تنها کامپیوتری که اطلاعات به آن آدرس ارسال شده است اطلاعات را از کانال می گیرد و دیگر کامپیوتر ها به آن اطلاعات کاری ندارند.

p30web
2013/07/14, 04:14 PM
مفید بود اما به روش های دیگر هم امکان پذیر است
خیلی مختصر !

sahar1992
2013/07/14, 04:32 PM
مفید بود اما به روش های دیگر هم امکان پذیر است
خیلی مختصر !

بله شما درست میگید