PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هدف ها و مزیت های استفاده از شبکهsahar1992
2013/07/14, 04:10 PM
1- میتوان از منابع به صورت اشتراکی استفاده کرد. یعنی هر که در شبکه عضو باشد می تواند به آن اطلاعات و منابع دسترسی داشته باشد. این اطلاعات و منابع می تواند دسترسی به تجهیزات سخت افزاری مثل چاپگر و مودم و .... یا برنامه های کاربردی بانک های اطلاعاتی باشد.
2- از نظر هزینه بسیار اقتصادی می باشد. درست است که برای راه اندازی و نصب شبکه های کامپیوتری نیاز به صرف هزینه و امکانات می باشد ولی میتوان به این نتیجه رسید شبکه باعث صرفه جویی می شود بدلیل اینکه بجای چندین پرینتر می توان همه ی کامپیوترها از یک پرینتر استفاده کنند و از نظر خرید تجهیزات صرفه جویی می شود.
3- گسترش ارتباط انسانها با یکدیگربیشتر می شود. از مهم ترین هدف های شبکه ایجاد ارتباط بین مردم است. این موضوع با گسترش خیلی بالا اینترنت و خدمات آن قابل مشاهده می باشد.
برای مثال با استفاده از خدمات پست الکترونیکی (Email) کاربران متفاوت در شبکه اینترنت که می تواند در فاصله های بسیار دوری از هم باشند توانایی به ارسال نامه های الکترونیکی به هم را دارد.
4-شبکه می تواند از افزایش اطلاعات بیهوده جلوگیری کند که به آن افزونگی اطلاعات می گویند یعنی تکرار شدن بی رویه اطلاعات در سیستم های کامپیوتری . بخاطر اینکه از شبکه استفاده می کنیم و اطلاعات خود را می توانیم به اشتراک بگذاریم و نیاز به این نیست در هر سیستم همان اطلاعات تکراری باشد .
5-امنیت بسیار بالا:
یکی از راههای بالا رفتن امنیت استفاده از شبکه های کامپیوتری و سیستم های توزیع شده می باشد.در این وضعیت منابع هم بر روی چندین سیستم های کامپیوتری در شبکه نصب شده تا در موقع دیده شدن خرابی یکی از سیستم ها بشود از راه دیگر کامپیوترهای موجود در شبکه به آن منبع ها دسترسی پیدا کرد.