PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش استفاده از افزونه Master Password برای مرورگر فایرفاکسp30web
2013/07/23, 03:46 PM
در مرورگر فایرفاکس امکانی برای کاربران فراهم شده به نام Master password که توسط آن می توانید یک رمز عبور را انتخاب کنید تا کسی به پسوردهای ذخیره شده ی شما دسترسی پیدا نکند که به نظر من خیلی مهم است.
افزونه ی +Master Password از Master password شما برای چیزهای دیگر نیز استفاده می کند! مثلا می توانید پنجره ها را قفل کنید و از پای کامیپوتر بلند شوید و مطمئن باشید که کسی نمی تواند از پروفایل شما در فایرفاکس استفاده کند یا بسیاری امکانات دیگر که برای امنیت بیشتر فایرفاکس ضروری به نظر می رسند.

ابتدا افزونه را لینک زیر دریافت کنید :

افزونه (http://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/master-password/)Master Password (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/master-password/)

ویا از تاپیک زیر :

معرفی افزونه های مرور گر فایر فاکس «Mozilla Firefox» (http://www.vbiran.ir/thread62570-5.html)سپس ان را نصب کنید .ومرورگرتون رو ریستارت کنید .

تنظیمات افزونه :


۱) از منوی فایرفاکس که در بالا سمت چپ قرار دارد گزینه ی Options را انتخاب کنید.


۲) در پنجره ی باز شده به تب Security رفته و گزینه Use a master password را انتخاب کنید.


30485

۳) در پنجره ی باز شده ابتدا پسورد مورد نظرتان را در کادر های Enter new password و re-enter password وارد کنید.30486
۴) به تب Startup از پایین پنجره ی جاری بروید.


خوب در اینجا شما باید تنظیمات مربوط به قسمت Startup این افزونه را در صورت نیاز تغییر بدهید. این قسمت برای قرار دادن پسورد برای شروع فایرفاکس استفاده می شود. برای غیرفعال کردن این ویژگی این افزونه باید تیک Ask for password on startup را بردارید. در منوی if canceled سه گزینه وجود دارد که به ترتیب Do nothing و Exit و Lock می باشند. شما باید تعیین کنید که اگر فایرفاکس را باز کردید و بعد پنجره ی مربوط به وارد کردن پسورد را بستید چه اتفاقی بیفتد. بعد گزینه ی Auto-logout in مشاهده می شود که من دقیقا متوجه نشدم چه استفاده ای دارد! بعد از آن هم باید تعیین کنید بعد از چندبار اشتباه وارد کردن پسورد، فایرفاکس بسته شود. در پایان OK کنید.

کلید های میان بر برای استفاده از افزونه Master Password :

ctrl+alt+k :قفل پنجره فعلی .

alt+k قفل تمامی پنجره های باز .