PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاریخ های آپدیت پیج رنک گوگل در سال 2013DaQooN
2013/07/25, 11:20 PM
PAGE RANK چه کاربردی دارد؟

اینکه PAGE RANK به چه دردی می خورد ساده است ، رتبه بندی گوگل بر اساس آن صورت می‌گیرد.

سوال این است ، پس از یک درخواست کلمه کلیدی از گوگل ، آدرس وب سایت‌ها و صفحات دیگر چگونه نمایش داده می شود، جواب راهگشا است ، براساس PAGE RANK یا رتبه هر صفحه اینترنتی که شامل نتیجه جستجو می شود.
فرض کنید صفحهA دارای رنک۲، صفحه B عدد ۶ و C نمره ۴ را داراست ، کلمه یزد در تمام صفحات بعنوان کلمه کلیدی لحاظ شده است
یک کاربر کلمه یزد را جستجو می کند در میان آدرس صفحات یافته شده صفحات A, B , C لحاظ می شود اما گوگل ابتدا B بعد صفحه C و در نهایت A را نمایش می دهد ، پس رنک گوگل در جستجو ها حرف اول را می‌زند.موتور جستجوی گوگل، به هر وب سایتی یک رتبه بین 0 تا 10 میدهد. این رتبه که به پیج رنک گوگل (Google Page Rank) معروف است برای صاحبان سایت ها (وب مسترها) اهمیت زیادی دارد. چرا که داشتن رتبه بالاتر علاوه بر اینکه باعث گرفتن بازدید کننده بیشتر از طریق گوگل خواهد شد، از نظر اعتبار نیز جایگاه ویژه ای دارد. معمولا هر چه Page Rank یک سایت بالاتر باشد بازدید و اعتبار آن نیز بیشتر خواهد بود.


گوگل بر اساس الگوریتمی که کاملا مخفیانه و تنها در اختیار مدیران ارشد این کمپانی است، رتبه سایت ها را تعیین میکند. ولی بعضی از مهم ترین فاکتورهای آن کاملا مشخص است. مثلا اینکه چه تعداد وب سایت دیگر به سایت شما لینک دهند اهمیت زیادی در تعیین Page Rank دارد. البته جایگاه و رتبه خود سایت های لینک دهنده نیز مهم است.

محتوای خوب و منحصر به فرد نیز یکی از فاکتورهای مهم در بالا رفتن رتبه سایت شما در گوگل است. گوگل معمولا به سایت هایی که مطالب کپی برداری شده از سایت های دیگر را درج میکنند اهمیتی نمیدهد. در مقابل، برای محتوای خوب و منحصر به فرد اهمیت زیادی قائل است.

گوگل معمولا هر چند ماه یک بار Page Rank ها را آپدیت میکند. به طور متوسط میتوان گفت که سالی 4 بار پیج رنک ها آپدیت میشوند. در این آپدیت ها، عملکرد چند ماه گذشته سایت بررسی میشود و برخی از سایت ها با افزایش و برخی هم با کاهش پیج رنک مواجه میشوند. این آپدیت ها به رقص گوگل (Google Dance) نیز مشهور است و باعث ایجاد تغییراتی در نتایج جستجوی کاربران میشود.

گوگل هرگز تاریخ دقیق این آپدیت ها را مشخص نمیکند. اما بر اساس آپدیت های قبلی و همچنین اطلاعاتی که گاهی درز میکند، میتوان تاریخ آپدیت های بعدی را به صورت تقریبی پیش بینی کرد. این تاریخ ها برای صاحبان سایت اهمیت زیادی دارد.

دو پیش بینی مختلف برای آپدیت پیج رنک گوگل در سال 2013 وجود دارد. این پیش بینی ها توسط سایت های معتبری که در زمینه سئو فعالیت میکنند منتشر شده است.

پیش بینی شماره یک:
- اولین آپدیت پیج رنک گوگل : 10 الی 20 بهمن 1391 (16 بهمن آپدیت شد)
- دومین آپدیت پیج رنک گوگل : 6 الی 16 تیر 1392 (این پیش بینی غلط از آب درآمد)
- سومین آپدیت پیج رنک گوگل : 7 الی 17 مهر 1392
- چهارمین آپدیت پیج رنک گوگل : 2 الی 12 دی 1392

پیش بینی شماره دو:
- اولین آپدیت پیج رنک گوگل : 15 الی 27 بهمن 1391 (16 بهمن آپدیت شد)
- دومین آپدیت پیج رنک گوگل : 25 اردیبهشت الی 5 خرداد 1392 (این پیش بینی غلط از آب درآمد)
- سومین آپدیت پیج رنک گوگل : 1 الی 11 شهریور 1392
- چهارمین آپدیت پیج رنک گوگل : 19 الی 29 آذر 1392

AliNet
2013/07/26, 12:28 AM
گوگل خیلی این دفعه وبمسترها رو اسکل کرده ها.. [-x

DaQooN
2013/07/26, 12:30 AM
گوگل اگه میذاشت بقیه سر از کارش در بیارن که الان وضعش این نبود :دی

Leberman
2013/07/26, 12:46 AM
گوگل خیلی این دفعه وبمسترها رو اسکل کرده ها.. [-x ادب داشته باشید لطفا!سری بعد اخطاری نیستا... !
گوگل پیج رنک های رو یا بر اساس یه سری معیار ها آپدیت میکنه تاریخشم حدس زدنی نیست مثل شرکت اپل بشینی تجزیه تحلیل کنی یا یه جورایی عشقی آپدیت میکنه دیگه از این 2 به در نیست :دی