PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مایکروسافت همچنان برای تعیین نام بخش موبایل خود تردید دارد!Hossein.13
2014/05/10, 02:03 PM
در حالی که مایکروسافت تصمیم گرفته تا بخش دستگاه‌ها و سرویس‌های نوکیا را Microsoft Mobile Oy بنامد با این حال همچنان از این نام بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های لومیا و همچنین گوشی‌های آشا استفاده نکرده و گویا در این خصوص همچنان تردید دارد!
به گزارش سافت گذر (http://www.softgozar.com/) به نقل از فارنت؛ مایکروسافت نام نوکیا را به عنوان بخشی از دارایی خود برای ده سال دیگر ثبت کرده است که به این شرکت اجازه می‌دهد تا همچنان گوشی‌های لومیا را با برند نوکیا و بدون تغییر نام آنها به بازار عرضه کند.

http://cdn.vbiran.ir/images/imported/2014/05/LumiaIcon-1.jpg
Microsoft Mobile Oy در واقع اکنون نام بخشی است که دستگاه‌ها و سرویس‌های نوکیا را تحت پوشش خود دارد و مایکروسافت در نامه‌ای به شرکت‌های توزیع‌کننده درخواست کرده تا از این نام در مراودات تجاری خود با این شرکت بهره ببرند اما ظاهرا همچنان باند موجود در ردموند هنوز به دنبال استفاده از یک نام جدید در گوشی‌های هوشمند این شرکت است.
ممکن است شما هم به این نتیجه رسیده باشید که مایکروسافت قصد حفظ رند لومیا را حداقل تا زمانی دارد که این نام مترادف با پلتفرم ویندوز فون این شرکت شده است. اما از سویی دیگر باید به وسوسه‌های مایکروسافت برای بازگرداندن برند Microsoft KIN به دنیای گوشی‌های هوشمند نیز توجه داشت.
http://cdn.vbiran.ir/images/imported/2014/05/Nokiamicrosoftdeal-1.jpg
البته نوکیا ظاهرا در روزهای آخر به فکر برندسازی اسامی به جای شماره‌ها بود و می‌توان به عنوان شاهد ماجرا به لومیا آیکون اشاره کرد و حالا مایکروسافت قصد ادامه این مسیر را دارد.
گزینه احتمالی دیگر استفاده مایکروسافت از برند سرفیس است که مایکروسافت فعالیت خوبی برای بازاریابی و برندسازی تبلت‌های آن انجام داده است و همین اکنون هم وقتی نام سرفیس را می‌شنوید به طور خودکار محصولات موبایل مایکروسافت در ذهن شما تداعی می‌شود و حتی پیش از این گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر تولید اولین گوشی هوشمند مایکروسافت با این برند منتشر شده بود.در هر صورت باید منتظر عرضه اولین محصول مایکروسافت پس از تصاحب نوکیا بود تا دید کدامیک از این گمانه‌زنی‌ها به واقعیت تبدیل می‌شوند!