PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه از گوگل درخواست کاوش در سایت نماییم؟elham1388
2014/11/22, 04:07 PM
اغلب کاربران سایت شما از طریق موتورهای جستجوگر وارد وب سایت شما می شود. این نکته بیانگر اهمیت موتورهای جستجوگر و کاوش ربات های موتور جستجو در وب سایت شما می باشد. گوگل به عنوان پرکاربردترین موتور جستجو به منظور قابل دسترس نمودن صفحات ایجاد شده در طراحی وب سایت شما می بایست در سایت شما کاوش نماید و صفحات ایجاد شده در طراحی سایت را ایندکس گذاری می نماید که این عمل تاثیر مثبت بر روی سئو وب سایت شما خواهد داشت. حال چگونه می توان از گوگل کاوش در صفحات را درخواست نماییم! در اینجا ما به بررسی این موضوع می پردازیم.
بدین منظور شما دو انتخاب پیش رو دارید. اولین و بهترین گزینه استفاده از ابزار وب مستر گوگل می باشد. در زیر دستور العملی این پروسه شرح داده شده است.


به سایت Google Webmaster Tools (https://www.google.com/webmasters/tools/) رفته و لاگ این نمایید.
سایت خود را با استفاده از گزینه "Add a Site" اضافه نمایید، البته اگر تاکنون اعمال ننموده اید.
بر روی نام سایتی که می خوایید این پروسه انجام شود کلیک نمایید.
بر روی Health -> Fetch کلیک نمایید.
اگر صفحه خاصی مدنظر شما می باشد آدرس URL آن را درج نمایید.(این عمل انتخابی می باشد)
بر روی Fetch کلیک نمایید.
بر روی دکمه Submit کلک نمایید.
گزینه "URL" و یا "URL and all linked pages" را انتخاب نمایید.
و در انتها دکمه OK را کلک نمایید.
بدین ترتیب شما از گوگل کاوش در وب سایت خود را درخواست نموده اید.


دومین انتخاب شما که عملکرد دیرتری را به دنبال دارد پیگیری آدرس Google Webmaster Tools (http://www.google.com/addurl/) می باشد.
منبع: چگونه از گوگل درخواست کاوش در سایت نماییم؟ (http://www.####.net/demo/articles/303-how-to-request-for-google-crawling.html)