PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اهداف گرافیک در وب سایتelham1388
2014/11/27, 09:58 AM
اهداف گرافیک در وب سایت
گرافیک زیبایی و جذابیت را به محتوای سایت به ارمغان می آورد و موجب جلب توجه و نظر کابران خواهد شد.
کمکی در جهت ایجاد ساختار های بصری زیبا برای اطلاعات و لینک های موجود در صفحه خواهد نمود.
ایده ها ودیدگاه ها را در خصوص محتوا در قالب بصری به نمایش می گذارد

راهنمایی برای کارامدی گرافیک وب سایت

گرافیک می بایست متناسب و همخوان با اهداف سازمان و استایل صفحه باشد
گرافیک می بایست موجب بهبود در طراحی سایت، ساختار و محتوای اطلاعاتی صفحات پیج شود بدون اینکه توجه کاربر را از بحث دور نماید. پیش از افزودن تصاویر به سایت بهتر می باشد که چندین نرم افزار گرافیکی و ایفکت هایی که می توانید به واسطه بکارگیری از آنها ایجاد نماییم را فرا گیریم.
از بکارگیری عکس ها در سایز بزرگ بپرهیزید.
وجود تصاویر با حجم بالا سرعت لود شدن صفحه را پایین خواهد اورد. تصاویر با حجم پایین، اگرچه با کیفیت خوبی ارائه نمی شوند اما احتیاج ما در خصوص نمایش تصویر با سرعت لود بالا را برطرف خواهند ساخت. اگر سرعت لود شدن تصاویر انتخابی ما با صرف زمان همراه باشد کاربر تمایلی به انتظار برای لود کردن صفحه نشان نمی دهد و این روند منفی در بهینه سازی وب سایت خواهند داشت.

گرافیک می بایست بازدیدکننده را به اهمیت محتوا متمرکز نماید.
بکارگیری گرافیک بصری قوی در صفحه می تواند در هدایت توجه بازدیدکننده کارامد باشد. البته می بایست این نکته را نیز در نظر داشت که فاکتورهای گرافیکی بسیار قوی می تواند از توجه متمرکز بر روی محتوا بکاهد و کاربر تمایلی به هدایت شدن به صفحه دیگر نداشته باشد.
از استفاده تصاویر بسیار روشن یا نفرت انگیز به صورت تکراری بپرهیزید.
این نوع تصاویر چشم نواز در وهله اول ممکن است توجه کاربر را جلب نمایند اما تکرار آن موجب سردی کاربر به تصویر خواهد شد و حتی این احتمال می رود که موجب نارضایتی کاربر نیز شود.

استفاده از تصاویر به منظور انتقال محتوای متنی بپرهیزید.
اگرچه استفاده از تکس درون تصویر می تواند از دیدگاه طراحی مورد توجه قرار گیرد اما وجود گرافیک تنها بر مبنای متن مشکلاتی را به وجود می آورد. برای مثال تغییر در سایز عکس به مانند تغییر در سایز متن نمی تواند آسان باشد. و همچنین سرعت لود شدن متن بسیار سریع تر از عکس می باشد.

فراهم نمودن متنی متناسب با عکس در صورت عدم نمایش
به یاد داشته باشید که تمامی کاربران نمی توانند عکس را مشاهده نمایند پس بنابراین می بایست در طراحی وب سایت خود متنی درخورتصاویر را تنظیم نماییم.
درج متن در تصویر به صورت قابل تشخیص
این مطلب را در نظر داشته باشید که اگر درصدد درج متن در تصویر خود می باشید رنگ و سایز آن را در فرمتی تعیین نمایید که قابل نمایش و تشخیص باشد.منبع: اهداف گرافیک در وب سایت (http://web-site-design.info/blog/articles-in-persian/77-graphic-in-web-site.html)