PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه زمانی نباید از فایل htaccess استفاده نمایید؟elham1388
2014/12/03, 11:40 AM
فایل .htaccess فایل تنظیماتی در شما می باشد که توسط بسیاری از وب سرورها پشتیبانی می شود و اجازه مدیریت مرکزی از تنظیمات وب سرور را می دهد که در شاخه طراحی وب سایت شما قرار گرفته است. هدف اصلی فایل .htaccess اجازه کنترل دسترسی برای هر دایرکتوری می باشد. در کل فایل .htaccessاز گرامر یکسانی با تنظیمات فایل اصلی استفاده می نماید. اگر شما مطمئن نیستید که آیا دایرکتیو خاص در فایل .htaccess اجازه داده شده است یا خیر، می توانید محتوا را در فایل htaccess چک نمایید.
چه زمانی نباید از فایل htaccess استفاده نمایید؟


در حال که شما می توانید از فایل htaccess، زمانی که دسترسی به تنظیمات سرور اصلی ندارید استفاده نماید و نیز زمانی که تهیه کننده محتوا نیاز به ایجاد تغییرات در تنظیمات در دایرکتوری را داشته باشد. اما در عام استفاده از فایل htaccess می بایست در صورت امکان در طراحی سایت شما اجتناب صورت گیرد زیرا که هر تنظیمات در فایل، موجب تغییرات در تنظیمات سرور اصلی می شود. دو دلیل برای اعدم استفاده از فایل htaccess وجود دارد.
اولین دلیل برای عدم استفاده، می تواند عملکرد می باشد. زمانی که AllowOverride اجازه استفاده از فایل .htaccess را می دهد ، httpd در هر دایرکتوری به دنبال فایل .htaccess می گردد. در نتیجه این عمل فایل .htaccess در صورت درخواست هر صفحه سایت لود می شود، حتی اگر شما در واقع از آن استفاده ننموده اید.
دلیل دیگر آن می تواند به مبحث امنیت اشاره نماید. شما این اجازه را به کاربر می دهید که تنظیمات سرور را تغییر دهد. پس دقت نمایید که آیا شما می خواهید این جازه را به کاربر دهید یا خیر. عدم رعایت مباحث امنیتی تاثیر منفی بر سئو سایت را به دنبال خواهد داشت.منبع: چه زمانی نباید از فایل htaccess استفاده نمایید؟ (http://www.####.net/demo/articles/304-htaccess-file.html)