PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طراحی سایت و ریدارکتelham1388
2015/01/25, 12:07 PM
چگونه طراحی سایت خود را به وب سایت یا صفحه دیگر ریدارکت نماییم؟ اصطلاح ریدارکت به معنای نمایش دامین دیگر در صورت درخواست دامین وب سایت شما می باشد. ممکن است شما در طراحی سایت خود در نظر داشته باشید کاربر با ارسال درخواست برای برای دامین طراحی سایت شما، طراحی سایت با دامین دیگری و یا صفحه ای بجز صفحه اصلی به طور پیش فرض باز شود. در نظر گرفتن این موادر از نکات سئو سایت می باشد که در ادامه به شرح انجام ریدارکت در طراحی سایت می پردازیم.

ریدارکت به واسط فایل .htaccess


فایل .htaccess فایل قدرتمندی در طراحی سایت شما می باشد که به صورت پنهان در تنظیمات پیکربندی شده است و به واسط آن شما می توانید رفتار وب سایت خود و دسترسی های ایجاد شده در طراحی سایت را تغییر دهید. در واقع فایل .htaccessمیان دامین و سرور شما می باشد. برای تغییر تنظیمات فایل .htaccessبا ورود به پنل مدیریت و انتخاب ادیت نمودن فایل دسترسی پیدا خواهید نمود. در حالت پیش فرض صفحه ورودی شما در طراحی سایت صفحه index می باشد. حال به منظور تغییر این صفحه قطعه کد زیر را درون فایل .htaccess قرار دهید.


#Alternate default index page
DirectoryIndex first.html

در کد بالا صفحه دیگری را در طراحی سایت به جای صفحه index به عنوان پیش فرض انتخاب نموده ایم. همچنین می توانید چندین فایل را در پیکربندی خود قرار دهید و با خواندن از چپ به راست برای بررسی وجود صفحات در طراحی سایت شما جستجو می شود. برای مثال index.htm, index.html index.php . با چک کردن صفحات اولین صفحه را در طراحی سایت شما انتخاب می نماید. بدین منظور قطعه کد زیر را در تنظیمات فایل .htaccess طراحی سایت خود درج نمایید.


#Alternate default index pages
DirectoryIndex first.html index.htm index.html index.php

ریدارکت نمودن طراحی سایت


به منظور ریدارکت نمودن طراحی سایت خود به دامین دیگر، قطعه کد زیر را در تنظیمات فایل .htaccessخود قرار دهید.

Redirect 301 / http://mt-example.com


ریدارکت نمودن به دامین جدید تحت شرایطی که دامین قبلی ترافیک بالایی را جب نموده است در سئو سایت شما بسیار موثر می باشد. زیرا تحت این شرایط ترافیک بدست آورده خود را از دست نخواهید داد.


منبع: طراحی سایت و ریدارکت (http://www.####.net/demo/articles/387-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA.html)