در اینجا به بهترین و پرکاربرد ترین نوع طراحی برای گرافیک صفحات وب در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرند میپردازیم .یکی از بهترین نوع طراحی که برای وب، دسکتاپ، آی فون، iPad، و ویندوز تلفن همراه جدیدا استفاده میشود نوع کلاژ یا هنر اختلاط رنگ هاست.
عکس کلاژ یک راه بسیار محبوب برای مقابله کردن با مابقی انواع طراحی هاست که جدیدا در صفحات وب سایت در کشورهای اروپایی به چشم میخورد و طراحان گرافیک وب سایت از کلاژ جدیدا بسیار استفاده میکنند و این جای تعجب ندارد که طراحان وب در کشورهای مختلف همیشه به دنبال راه حل های جدید برای جذب بیشتر کاربران باشند به گونه ایی که هم متفاوت بوده و هم در بهینه سازی وب سایت انها نقش مهمی داشته باشد .ممکن است طراحی گرافیک کلاژ به کمک نرم افزار ادوب فتوشاپ کمی مشکل باشد و طراحان گرافیک وب سایت به دنبال برنامه های راحت تری بگردند. یکی از این برنامه ها Picture Collage Maker میباشد.
Picture Collage Maker 3.5.02


یکی از برنامه های کولاژ ساز قدرتمند در عین حال آسان برای استفاده است که شما را قادر می سازد برای ایجاد کلاژ خیره کننده در صفحات وب سایت در هر دو سیستم عامل Mac OS X از آن استفاده کنید، و به تازگی در دسترس عموم قرار گرفته است. صدها قالب جدید برای انواع وب سایت و تعداد زیادی از ویژگی های قابل تنظیم در این برنامه وجود دارد: قفل / باز کردن، گروه / گروهبندی ، حاشیه صفحه، چرخش، تغییر اندازه، برش، کپی، بازتاب، و غیره
شما می توانید صفحات متعدد در داخل همان پنجره ایجاد کنید، استفاده از انواع متن، تقویم، شکل، پس زمینه، کلیپ آرت، قاب، ماسک، وکتور و ... باعث برترین این نرم افزار در بین نرم افزار های طراحی گرافیک وب سایت شده است. قیمت این نرم افزارحدودا 40 دلاراست ، که شاید به نظر گران باشد ولی نسبت به کارایی و به روز بودن آن ارزشمند است و این قضیه که طراحی به کمک این نرم افزار باعث بهنیه سازی سایت میشود به ارزشمند شدن ان کمک میکند.


کلاژ و نقش آن در گرافیک وب