این مقاله بر گرفته از کتاب Less Web Development Essentials است که میتوانید این کتاب را از سایت مربوطه دانلود کنید.این غیر ممکن است تصور کنید طراحی وب سایت مدرن بدون CSSو یاCSS3، امکان پذیر است . طراحان وب با تکیه بر گرادینت ،transitions و انیمیشن قادر به طراحی یک وب سایت هستند.از سوی دیگر، کد CSS پیچیده تر و دشواراست قبل از پرداختن به CSS با مفاهیم مدرن برنامه نویسی به زبان CSS آشنا خواهید شد .این اطلاعات شما را قادر به استفاده از متغیرها، توابع، عملیات، و حتی رد یا انتخاب آنها خواهد کرد.
استفاده از CSS3 برای طراحی ظاهرHTML:


در طراحی وب سایت، شما از HTML برای توصیف ساختار اسناد خود استفاده کنید و از زبان CSS برای توصیف ارائه خود، از جمله فونت، رنگ، و طرح.HTML5 استاندارد و CSS3 نسخه فعلی بر روی اکثر مرورگرهای پیشرفته همچون تبلت و تلفن همراه کار میکند.CSS3ورژن جدید نسبت به ورژن قدیمی تر CSS قابلیت های بشتری و بهتری در گرادینت پس زمینه ، افکت های متنی ، انیمیشن دارد. قدرت CSS3، ویژگی های جدید،و پذیرش بالا در دستگاه های تلفن همراه با استفاده از HTML5 و CSS3 آنها را به استاندارد مورد نیاز برای طراحی وب سایت های مدرن تبدیل کرده است .ترکیبی از HTML5 و CSS3 ایده آل برای ساخت وب سایت ریسپانسیو به دلیل پذیرش بالا در گوشی های تلفن همراه(و سایر دستگاه های) است.به معرفی بسیاری از ویژگی های جدید HTML5 و CSS3 خواهیم پرداخت. به شما نشان داده خواهد شد که زمانی یادگیری در مورد مفاهیم در درون این کتاب مهم ترین هستند.
با استفاده از ######## CSS به سبک HTML طراحی کنید:


با زمان کمتر (و CSS)، شما می توانید سبک HTML خود با استفاده از کد ها انتخاب کنید.انتخاب CSS نقش مهمی در نوشتن کد کمتر بازی کند.


بهبود توسعه وب