امروز ما قصد داریم به یادگیری اهمیت رنگ در طراحی وب سایت و نحوه انتخاب یک طرح رنگ مناسب و همه پسند بپردازیم. این مقاله بخشی از سری Basix است که ما، با ارائه مثال های عملی و مختصر از اصول طراحی برای کسانی که با تجربه طراحی کمی آشنا هستند است ، شروع خواهیم کرد.این مقاله برای افرادی است که تازه شروع به یادگیری اصول طراحی رسمی کرده اند. این بدان معنی نیست که به توضیح جامع و کامل در مورد مقوله رنگ ها نخواهیم پرداخت ( مقدار زیادی از آن در آینده بیان خواهد شد)، اما در عوض، یک مرور کلی برای کسانی که به دنبال توصیه های عملی هستند که آنها را کمک خواهد کرد تئوری رنگ در متن یک پروژه طراحی وب سایت را بهتر بفهمند.


به این دلیل به ارائه و طرح این موضوع پرداختم که اکثرا تصمیم گیری در طرح رنگ که به خوبی کاربرای یک پرژه موثر باشد اغلب کار دشواری است. احتمالا یکی از سخت ترین تصمیم گیری هایی است که من به عنوان یک طراح وب سایت خواهم داشت. با این حال، آموزش اصول اولیه تئوری رنگ و برخی از ابزارهای بسیار عالی موجود در وب، شما را قادر به تقویت طرح ها خواهد کرد.
این مقاله برای چه کسانی مفید است:


•برنامه نویسان که به دنبال مشاوره برای کمک به آنها ایجاد یک نمونه اولیه بصری جذاب هستند.
•طراح مشتاق که می خواهد بازبینی مختصری از موضوع داشته باشد


• کسی که تفاوت بین توسعه وب و طراحی وب سایت درک نمی کنند.


به طور خلاصه، تئوری رنگ چیست؟


تئوری رنگ در واقع پوشش دهنده تعدادی از چیزهاست ، اما در سطح ابتدایی ترین آن تعامل از رنگ در طراحی از طریق متمم، کنتراست، و طراوت و چالاکی است.


کنتراست


کنتراست خستگی چشم را کاهش می دهد و تمرکز کاربر توسط عناصر به وضوح تقسیم در یک صفحه را ایجاد میکند.تئوری رنگ برای طراحان وب