در مطلب قبل با نکاتی برای تولید محتوای همکاری آشنا شدید. در این مطلب به ادامه آن می پردازیم. توضیح کوتاه اینکه منظور از محتوای مشارکتی (همکاری) مطالبی هست که در سایر سایتها منتشر میکنیم و اغلب با نام پست مهمان نیز شناخته می شود.
۷. عدم روانی متن دشمن شماست

زمانی که اشتباهات اساسی در نوشتن دارید، پرچم قرمز بالا میرود! حشو و اشتباهات دستوری خوب نیست. محتوای وب باید شفاف و مختصر باشد، پس طوری بنویسید که متن برای خواننده یا ویرایشگر آسان باشد. کلمات را با دقت انتخاب کنید.
۸. لینک های درونی ایجاد کنید

اگر لینک داخلی وجود دارد، از لینک خارجی خودداری کنید. توانایی ایجاد و ساخت لینک درونی، باعث رضایت صاحبان سایت و ویراستارها می شود. به یاد داشته باشید تنها لینک هایی تهیه کنید که طبیعی بوده، برای خوانندگانتان مفید باشند و/یا به منبعی معتبر استناد میکند. آخرین چیزی که شما در مورد نوشته خود خواهید خواست، سرقت شدن توسط سارقان ادبی است! پس به این حق بقیه نیز احترام بگذارید.
۹. متن لینک (anchor text) مهم است

از متن های لینک معمولی و مستقیم مانند “اینجا کلیک کنید” یا “بیشتر بخوانید” خود داری کنید مگر اینکه کاملا مورد نیاز باشند. نمیخواهید عمومی و معمولی ظاهر شوید. هم چنین، متن لینک را با زیاده گویی پر نکنید، مگر اینکه مفهومی را بیان کند. بدون شک آخرین چیزی که میخواهید شاهد آن باشید، انبوه کلمات آبی شده به عنوان متن لینک هست که باعث زده شدن خواننده از متن میشود!
۱۰. از توییتر به نفع خود استفاده کنید

گاهی اوقات پیدا کردن اطلاعات تماس می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص وقتی که تازه شروع کرده اید. اگر در پیداکردن ویراستاری مشکل دارید، شانس با کسی است که یک حساب شخصی توییتر یا حسابی برای وب سایتش داشته باشد. به نظر می آید که خبرنگاران و روزنامه نگاران به سمت توییتر جذب می شوند.
۱۱. تصویری مناسب انتخاب کنید

این مورد می تواند کمک بسیاری بکند. همیشه دستورالعمل پست مهمان را چک کنید تا نیاز سایت را برای تصویر بدانید. برخی از ویراستارها ترجیح می دهند که عکس را خود انتخاب کنند و برخی دیگر بر این اصرار دارند که عکس را شما پیدا کنید، عکسی که نه تنها جذاب هست بلکه قانونا قابل اشتراک باشد. در مورد یافتن عکسهای مناسب برای مطلب خود، پیش از این ۱۱ منبع جهت انتخاب عکسهای رایگان برای مطالب را منتشر نموده ایم. توصیه میکنم آن را نیز مطالعه بفرمایید.
۱۲. سعی کنید یک همکار منظم باشید

کم و قدم به قدم شروع کنید تا به سایت های بهتر و بزرگ تر دست یابید. آیا عاشق نوشتن درباره تکنولوژی و بررسی موارد مورد پسند خود هستید؟ یک بار که درباره ی موضوعی بنویسید، و مقالات را برای خود داشته باشید، شانس شما در وب سایتی مشهور به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد.
۱۳. Call To Action (دعوت به عمل یا CTA) ایجاد کنید

شما طعمه را آماده کردید و قلاب را انداختید! پس الان وقت آن است که قرقره را بپیچید! وادار کردن به انجام عمل، خواننده را محبور به کامنت گذاشتن و یا به اشتراک گذاشتن در شبکه های اجتماعی می کند.
پس شما به عنوان یک نویسنده، موفقیت ها و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و اجازه دهید به عنوان نویسنده باهم پیشرفت کنیم… .