شاید شما نیز در مواقعی نیاز به نصب مجدد ویندوز یا حذف نرم افزار IDM داشته باشید، در این صورت ممکن است اطلاعات فایل هایی که دانلود آن ها کاملا تمام نشده است در خطر بیفتد یا حذف شود و در نتیجه مجبور شوید از اول فایل مورد نظر خود را دانلود کنید. ولی شما توسط نرم افزار IDM backup Manager که در این آموزش به نحوه کار با این نرم افزار خواهیم پرداخت با نحوه گرفتن نسخه پشتیبان (بک آپ) از فایل های نیمه تمام خود در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر آشنا خواهید شد.
نحوه بک آپ گیری از دانلود های نیمه تمام در IDM

ابتدا نرم افزار IDM backup Manager را نصب میکنیم.
حال اقدام به اجرای برنامه میکنیم. اگر هنگام اجرای این برنامه نرم افزار اینترنت دانلود منیجر شما باز بود، نرم افزار از شما سوال میکند که آیا میخواهید دانلود منیجر را ببندید؟ شما با کلیک بر روی Yes پاسخ مثبتی به این سوال داده و وارد محیط نرم افزار خواهید شد.

نحوه باز گردانی (Restore) اطلاعات بک آپ گرفته شده

اگر نیاز به استفاده از بک آپ خود داشته باشید و بخواهید اطلاعات را بازگردانی کنید کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.
بر روی سربرگ دوم این نرم افزار، یعنی Restore Data کلیک کنید.
ابزارهای مفید و کاربردی IDM Backup Manager

در این بخش ۴ امکان مفید و کاربردی قرار دارد که عباتند از:Downloads List Manager : از طریق این امکان میتوان به لیست و نام تمامی فایل های موجود در نرم افزار اینترنت دانلود منیجر دسترسی داشت.Data Cleaner : این قابلیت میتواند تمامی اطلاعات ذخیره شده از کارکرد شما با این نرم افزار را پاکسازی نماید. به طور مثال میتوان لیست تمامی آدرس های ذخیره شده قسمت Add URL نرم افزار IDM را پاکسازی نمود.Sites Logins Password Cleaner : با استفاده از این گزینه میتوانید تمامی رمز عبورهایی که در نرم افزار IDM ذخیره کرده اید را پاک کنید.Add Extra File Types in Categories : با استفاده از این گزینه میتوانید فرمت های جدید را برای نرم افزار تعریف کرده تا IDM از این به بعد بتواند این فرمت ها را شناسایی و دانلود کند.امیدوارم از این آموزش استفاده کافی را برده باشید.
##########