ادامه مطلب ...

##########

اطلاعیه:
این آموزش مربوط به تغییر رمز پیشفرض مودم؛ برای جلوگیری از نفوذ هکران به قسمت تنظیمات مودم هست!
اکثر کاربران این مطلب رو با نحوه تغییر رمز اتصال به مودم های وایرلس (بی سیم) اشتباه میگیرند ...
اگر بدنبال روشی برای افزایش امنیت مودم های وایرلس خود هستید، روی لینک زیر کلیک کنید:
تغییر نام و رمز مودم وایرلس و افزایش امنیت مودم


شاید چند روز و یا چند ماهی باشه که یه مودم ADSL نو خریده باشید و ضمن استفاده از اون کم و بیش کیفی هم کرده باشید، ولی جدیدا شک کردین که داره از شارژ اینترنتتون یه کمی غیر عادی کم میشه! بنظر شما ## دیگه ای هم میتونه از مودمتون بدون اطلاع شما استفاده کنه ؟!
در بعضی موارد بله؛ البته این بستگی به ارائه دهنده اینترنت شما هم داره. ولی در کل میشه گفت که چقدر خوب هست که امنیت مودم ADSL مون بالا باشه و بشه از هک شدن اون جلوگیری کرد ... به همین دلیل هم ما با عوض کردن پسورد یا رمز ADSL از
هک شدن و یا هرگونه آسیب دیگه ای که ممکنه سرمون بیاد جلوگیری می کنیم.


چگونه پسورد مودم ADSL خود را تغییر دهید و امنیت آن را بالا ببرید ؟

ابتدا عبارت "192.168.1.1" را در نوار آدرس بار مرورگر خود تایپ کنید و اینتر بزنید.سپس صفحه کوچکی باز میشود که از شما درخواست نام کاربری و کلمه عبور می کند؛ در صورتی که کلمه عبور خود را تغییر نداده باشید کلمه عبور و نام کاربری شما هر دو "admin" هست. پس از ورود، از قسمت Management به قسمت Access Control رفته و روی گزینه Passwords کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده نام کاربری خود و پسورد قبلی(همان admin) و پسورد جدید و دوباره پسورد جدید را وارد کنید و روی دکمه save کلیک کنید تا تغییرات انجام شود.


توجه بروز رسانی:
دوستان عزیز؛ فیلم آموزشی کوتاهی در رابطه با راه اندازی (کانفیگ کردن) و تغییر پسورد مودم هم اکنون آماده شده و توسط لینک زیر میتونید بهش دسترسی داشته باشید.