با سلام مجدد خدمت تمامی دوستان اکسپرس ، در این نوشته به بررسی خطای ۴۰۴ و چگونی به صفر رساندن آن در وردپرس می پردازیم.
خطای ۴۰۴ چیست؟

خطای ۴۰۴ به معنای یافت نشد خطایی است که به کاربر اعلام می کند صفحه ای که در آن هستید در سایت وجود ندارد. در این صورت یا کاربر آدرس را اشتباه وارد کرده و یا آدرس فایل یا صفحه مورد نظر تغییر کرده یا اصلا از روی سایت حذف شده. وقتی کاربر مسیر رو اشتباه وارد کنه که مشکل از من و شما نیست ، از کاربره اما وقتی مسیر رو تغییر یا حذف کنید بازم مشکل من نیست این دیگه قطعا مشکل شماست. گوگل به این مورد ۴۰۴ اهمیت میده و اگر تعداد خطاهای ۴۰۴ سایت شما بیشتر از حد مجاز شد یعنی سایتتون در حالت کما رفته و بهش اهمیتی نمیدید. پس رتبه اون رو توی نمایش های گوگل کم میکنه. این خطاها رو از قسمتwebmastertools گوگل میتونید مشاهده بفرمایید. به عنوان مثال سایتی که در تصویر زیر مشاهده می کنید ۱ عدد خطای ۴۰۴ داره.

چگونه خطاهای ۴۰۴ سایتمان را کاهش دهیم؟

خب حالا چه کنیم که اگر روزی روزگاری در اثر یک اشتباه کوچک یه صفحه از سایت ما حذف شد این خطا برای گوگل نمایش داده نشه؟ جواب سوال شما رو با معرفی یک افزونه وردپرسی به نام افزونه ۴۰۴redirection خواهیم داد.
این افزونه با انتقال دادن یا همان ریدایرکت کردن صفحات ۴۰۴ سایت شما به صفحه اصلی تعداد این خطاها را صفر می کنه یعنی دیگه سایت شما صد هزار تا خطای یافت نشد یا صفحه پاک شده داشته باشه گوگل هیچ رتبه ای از شما کم نمیکنه.
امیدوارم سایتتون همیشه بدون خطای ۴۰۴ باشه. موفق باشید.