چگونه می توان در طراحی سایت، سایتی را طراحی و اجرا کرد که کاربر به راحتی با آن تعامل برقرار کند. کاربر پسند بودن طراحی سایت موضوع با اهمیتی است که در سئو سایت و بهینه سازی سایت می تواند اثرگذاری باشد. در طراحی وب سایت کاربر پسند باید نکاتی را در نظر داشت. نکاتی مثل ریسپانسیو بودن ، نحوه چیدمان طراحی وب سایت ، منوها و زیر منوها، سرعت بارگذاری سایت ، گرافیک سایت و زیبایی ظاهری تمامی آیتم هایی است که در مبحث کاربرپسندی سایت باید مورد توجه قرار گیرد.


طراحی سایت ریسپانسیو


طراحی سایت موبایل فرندلی یا ریسپانسیو که در طراحی سایت به معنای سازگار و قابل نمایش دردستگاه های مختلف مانند موبایل ، تبلت و ... می باشد، اهمیت ویژه ای دارد زیرا کاربران موبایل که وارد سایت شما می شوند همواره در حال افزایش اند. پس باید در هنگام طراحی سایت به منظور راحتی کاربران خود، نسخه موبایل یا ریسپانسیو سایت را هم طراحی کنیم.
ساختار و چیدمان در طراحی سایت


منوها، زیر منوها ، و دیگر المان های صفحه در هنگام طراحی سایت را باید به گونه ای بچینیم که دسترسی به صفحات پر اهمیت راحتر باشد. در طراحی سایت باید توجه داشت که بخشهای مختلف صفحه طوری تنظیم گردد که موجب سردرگمی کاربر نشود زیرا در این شرایط افراد سایت شما را ترک خواهند کرد و این امر تاثیر منفی در سئو وب سایت و بهینه سازی وب سایت شما و همچنین رنک الکسا شما خواهد داشت.
سرعت بارگذاری سایت


سرعت بارگذاری سایت از مواردی است که هنگام طراحی سایت باید توجه ویژه ای به آن داشت و تاثیر بسیاری در کاربر پسند بودن سایت طراحی شده دارد زیرا در صورتی که سرعت بارگذاری صفحات بالا باشد و هنگام طراحی سایت به آن توجهی نشود صفحات زمان زیادی تا لود شدن و نمایش به کاربر نیاز دارند و این مشکل در اکثر موارد منجر به ترک سایت توسط کاربر می شود.
طراحی زیبا و کاربرپسند صفحات سایت


گرافیک سایت یکی دیگر از فاکتورهای اثرگذار در سئو سایت و بهینه سازی سایت است. گرافیک زیبا موجب جلب توجه و جذب هرچه بیشتر کاربران به سایت طراحی شده می گردد که در کاربرپسند بودن طراحی وب سایت اثرگذار می باشد.