از مدت‌ها قبل شایعاتی منتشر شده بود که نشان می‌داد مایکروسافت قصد دارد ابزار وبلاگ‌نویسی Windows Live Writer را متن‌باز کند.


مدیران ارشد مایکروسافت روز گذشته به صورت رسمی اعلام کردند که این ابزار هم‌اکنون متن‌باز شده و تمام کدهای آن مبتنی بر مجوز MIT منتشر شده است.

«اسکات هانسلمن» مدیر مرکز Principal Program مایکروسافت که مدیریت توسعه این ابزار را هم برعهده دارد اعلام کرد گروه او کدهای منبع مربوط به Windows Live Writer را در اختیار بنیاد NET. قرار داده است.

این اقدام جدید مایکروسافت در جهت متن‌باز کردن نرم‌افزار مذکور به گونه‌ای صورت گرفته است که از این پس ابزار یاد شده با نام Open Live Writer شناخته می‌شود. همزمان با متن‌باز شدن این بزار نسخه ۵.۰ آن عرضه شده است تا کاربران بتوانند به صورت رایگان آن را بارگذاری کنند.


لازم به ذکر است مایکروسافت از سال ۲۰۱۲ به بعد نرم‌افزار Windows Live Writer را به‌روز نکرده بود و برند Windows Live را تقریبا کنار گذاشته بود. این ابزار بخشی از مجموعه Windows Live Essentials محسوب می‌شود که ابزارهای Movie Maker، Mail، Messenger، Photo Gallery و SkyDrive مایکروسافت مبتنی بر آن توسعه می‌یابند.
منبع ایتنا