در روزگاری که طراحی سایت همه گیر شده و کسب و کار های مختلف برای تبلیغ کالا و خدمات خودشان اقدام به راه اندازی طراحی سایت متناسب با کسب و کارشان می کنند اهمیت داشتن یک طراحی سایت خوب و کارآمد زیاد به چشم می آید. چرا که با سرچ واژه کلیدی موردنظر در موتورهای جستجو به راحتی می توان کالا یا خدمات موردنظر خود را در فضای وب پیدا کرد و وارد سایتی شد که در رتبه نخست صفحه موتورهای جستجو قرار دارد و به خواسته خود رسید. پس تنها شیوه دیده شدن سایت ها ، استفاده از اصل های بهینه سازی سایت در طراحی سایت می باشد.
تاثیر سرور هاست بر بهینه سازی سایت را دیگر نمی شود نادیده گرفت.

موردهای مختلفی در بهینه سازی سایت طراحی شده اثرگذار می باشند. در این نوشته تلاش می کنیم به ارزیابی اثر هاست بر بهینه سازی سایت بپردازیم. به منظور اینکه درباره اثرگداری هاست بر بهینه سازی سایت موردهایی را بیان کنیم پیش از هر کاری لازم است که مطلع باشیم که نزدیک ترین سرور به کشور ما “سن گیسلن” در بلژیک می باشد. پس مناسبترین شیوه داشتن هاستی در اروپا و آمریکا می باشد تا موتور جستجوی گوگل آسانتر سایت ما را کراول نماید .همچنین بودن فیلترینگ در کشور ما باعث شده تا موتور جستجوی گوگل سایت هایی خارج از کشور مان را به منظور صفحه نخست اش در اولویت بگذارد.هاست ویندوزی یا لینوکسی و اثرگذاری آن بر بهینه سازی سایت:

نکته بسیار مهمی که باید به به آن توجه کرد این است که سرعت سایت و اثرگذاری آن بر بهینه سازی سایت است، این نکته که سایت تان در عرض کمتر از ۶ ثانیه لود و بارگذاری شود و حجم رسیو نخستین سایت تان پایین تر از ۲ مگا بایت باشد خیلی مهم است، پس با دانستن این نکته پی می بریم که لازم تیست هاست سایت مان ویندوز یا لینوکس باشد. در حقیقت موتور جستجوی گوگل فقط خروجی HTML صفحه های سایت تان را مشاهده می کند و ایندکس می نماید و این امر موجب افزایش رتبه سایت می شود.درباره اثرگذاری هاست اشتراکی بر بهینه سازی سایت

نکته دیگر که خیلی دارای اهمیت در طراحی سایت آن است که آیا هاست بر بهینه سازی سایت به کار رفته از هاست اشتراکی یا اختصاصی تاثیر دارد یا نه . ضروری است بدانیم که در اگر از هاست اختصاصی بهره بگیریم آی پی وب سایت مان و بقیه سایت ها که از هاست اختصاصی بهره می برند همانند است. ولی آیا این نکته بر بهینه سازی سایت هم اثر می گذارد ؟ در واقع بر پایه ای آنچه متخصصان اینترنت و بهینه سازی سایت می گویند، مناسبترین شیوه به منظور خودداری از اثر هاست بر بهینه سازی سایت تان این است که سایت های اشتراک شده با هاست تان را ارزیابی کنید و در موردی که تعداد آن ها بیشتر از ۱۵ تا باشد، مناسب ترین گزینه آن است که در این مورد یک هاست مخصوص تهیه کنید یا حداقل هاست تان را تعویض نمایید. به این خاطر که اگر سایت های دیگر در هاست تان برای مخاطبان شان ایمیل های اسپم بفرستند امکان دارد در آینده ایمیل های شما هم برای مخاطب تان در فایل اسپم جای بگیرد. به ویژه زمانی که از از سرویس جیمیل بهره می برید.