در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ میلادی ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای سازمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آرک‌وب، در فصل سوم سال ۲۰۱۵ با ادامه یافتن روند نزولی ارزش دلار، ارزش واحد پولی یورو نسبت به فصل سوم سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۶.۲ درصد کاهش یافت. این فرآیند بر تمام کسب و کارهای مستقر در منطقه یورو و فروش محصولات مبتنی بر این واحد پولی تاثیر مستقیم برجا گذاشت.

ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای سازمانی در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۱.۹ میلیارد دلار محاسبه شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن کاهش ۵.۱ درصدی را نشان داد.

بر این اساس کارشناسان پیش‌بینی کردند در سال ۲۰۱۵ میلادی ارزش بازار جهانی نرم‌افزارهای سازمانی نسبت به سال ۲۰۱۴ کاهش ۱۵ تا ۱۸ درصدی را تجربه کند.این گزارش را مرکز ARC Advisory منتشر کرد و توضیح داد شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزارهای سازمانی سیاست‌هایی را پیش گرفته‌اند تا در سال ۲۰۱۶ بتوانند بر فروش محصولات خود بیافزایند.

این شرکت تحقیقاتی پیش‌بینی کرده است که مراکز تحقیقات و توسعه (R&D) در شرکت‌های تولیدکننده نرم‌افزار بیشترین تاثیر را در افزایش درآمدهای این صنعت برجا می‌گذارند.