امروزه بسیاری از اسکریپت ها و نرم افزار های اینترنتی برای ذخیره و ثبت اطلاعات نیاز به دیتابیس (محل ذخیره اطلاعات) دارند تا در صورت نیاز بازخوانی و از آن استفاده کنند.
ساخت دیتابیس در سی پنل مراحل بسیار آسانی داره که اگر طبق آموزش زیر پیش بروید مطمئنا می توانید دیتابیس سالمی ایجاد کنید.
فراموش نکنید منبع اصلی این مطلب نت دان می باشد.موفق باشید
ابتدا به هاست خود وارد می شویم سپس مطابق عکس زیر روی MySQL Database Wizard کلیک میکنیم.

در مرحله بعد باید نامی برای دیتابیس خود انتخاب کنیم که می تواند شامل حرف و کلمات باشد !پس از انتخاب نام دیتابیس روی دکمه Next Step کلیک کنید.باید نامی هم برای یوزر نیم دیتابیس انتخاب کنیم (نامدیتابیس و یوزرنیم دیتابیس می توانند مثل هم باشند)
توجه داشته باشید که یوزر نیم حداکثر میتواند ۷ کاراکتر باشد ، همچنین می بایست رمز عبوری محکم و قوی برای خود انتخاب کنید در صورتی که میخواهید سی پنل برای شما رمز عبور قدرتمندی انتخاب کند بر روی دکمه Password Generator کلیک کنید.پس از تکمیل این مشخصات روی Create User کلیک کنید تا یوزر نیم نیز ساخته شود.حال به آخرین مرحله ساخت دیتابیس و یوزرنیم آن میرسیم که مربوط به متصل کردن یوزرنیم به دیتابیس می باشد.
تیک گزینه ALL PRIVILEGES را میزنیم تا تمامی گزینه ها یکباره انتخاب شوند.حالا باید روی دکمه Next Step کلیک کنیم تا دیتابیس ما و یوزرنیم آن به هم متصل شوند.موفق شدیم ! در آخر با پیغام موفق آمیز ساخت دیتابیس و یوزر نیم آن مواجه می شویم.
آموزش ساخت دیتابیس Database در سی پنل