بیشتر مسافرانی که تور ترکیه را برای سفر انتخاب می کنند یا قصد دارند از تفریحات متعدد این کشور علی الخصوص استانبول استفاده کنند و یا در مراکز خرید متنوعی که دارد به خرید بپردازند. یکی از مراکز تفریحی استانبول شهر بازی ویالند می باشد که در سال 2011 عملیات ساخت آن شروع شد و در سال 2013 به بهره برداری رسیده است. این پارک تفریحی که در 13 کیلومتری مترو تکسیم در قسمت اروپا نشین شاخ طلایی استانبول واقع شده یکی از برترین تفریحات ترکیه به شمار می آید.

شهربازی و پارک تفریحی ویالند استانبول در فضایی به وسعت یک میلیون متر مربع بنا شده و شامل بخش های شهربازی، مرکز خرید، پارک آبی و پارک موضوعی یا تم پارک (Themepark) است و هتل ویالند پالاس (Vialand Palace Hotel) که از جمله هتل های استانبول با گرید ۴ ستاره می باشد در این مجموعه واقع شده است.

در این پارک اسباب تفریح و وسایل بازی فراوانی وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از: Splash Coaster (ترن هوایی آبی) که ترکیبی است از آبشار های طبیعی با لذت استفاده از ترن هوایی، Family Coaster (رولر کستر خانوادگی) یک تجربه لذت بخش خانوادگی، Rafting Ride یک ماجراجویی ۷۰۰ متری در وسط یک آبشار وحشی، تونل وحشت، جت اسکی، سینما، King Kong در ارتفاع ۱۵ متری، بولینگ و غیره. در این مجموعه رستوران های متعددی برای رفاه حال مراجعه کنندگان وجود دارد تا بتوانند برای اندک زمانی استراحت کنند و از غذا های لذیذ آن ها استفاده کنند. قابل ذکر است که قیمت بلیط شهربازی و پارک تفریحی ویالند استانبول برای رده های سنی متاوت است و حتی در ماه های مختلف سال و روز های به خصوص نیز قیمت تغییر می کند.

منبع: bestgasht.com