ثبت برند
برند یا علامت تجاری یک نشانه می باشد که بر روی محصولات یک شرکت درج می شود ,شرکت هایی که ثبت شده اند برای ثبت برند خود بایستی مراحلی را طی نمایند,برند یک شرکت نشانه شرکت در بین رقبا آن شرکت می باشد ,شرکتی که برند نداشته باشد در واقع بی نام و نشان است ,شرکت ها برای معرفی محصولات خود در بازار تجارت یا ارائه خدمات بایستی برند داشته باشند.
برند یک سند معتبر برای یک شرکت می باشد که البته دارای مزایای بسیاری نیز می باشد,برای ثبت برند بایستی به اداره کل مالکیت صنعتی مراجعه نمایید.برای ثبت برند و کسب آگاهی قبل از اقدام به ثبت برند بایستی به کارشناسان این حوزه مراجعه شود.برای این منظور می توانید به موسسه همای راستین میهن مراجعه نمایید,این موسسه در زمینه ثبت برند در کرج دارای تخصص و تبحر ویژه ای می باشد.
ثبت برند در اکثر رشته ها و مشاغل مختلف در زمینه های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و خدمات انجام می شود. شرکتی که بر روی محصولات خود برند داشته باشد توسط همین برند در بازار تجاری شاخته می شود و در فروش محصولات تاثیر زیادی دارد.
مراحل ثبت برند
برای ثبت برند بایستی مراحل زیر را انجام دهید , ثبت برند یا علامت تجاری نیاز به برخی مدارک نیز دارد برای ثبت برند بایستی مدارک مورد نظر را آماده نمایید و به سازمان های مربوطه مراجعه شود اما در مرحله اول بایستی برند یا لوگو مشخصی داشته باشید که بر طبق موازین و قوانین باشد و با علامت یا لوگوهایی که ثبت گردیده شباهتی نداشته باشد.علائمی که قابل ثبت می باشند مانند کلمه، حرف، عکس، رنگ،تصویر،یا ترکیبی از آنها که برای تشخیص کالاها یا خدمات استفاده شود، علامت تجاری محسوب می شود.مدارک ثبت برند تهیه و به سازمان مربوطه تحویل داده شود.