تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال

دوربین های مداربسته در اکثر مکانها برای ایجاد ایمنی بیشتر استفاده می شوند و دارای انواع متفاوتی می باشند به عبارت دیگر انواع دوربین های مداربسته برای استفاده در مکانهای متنوع استفاده می شوند در این متن درباره تفاوت دو نوع از این دوربین ها توضیحاتی ارائه شده است تابیشتر با این دونوع دوربین مداربسته آشنا شوید .
یکی از مهمترین تفاوت های دوربین های دیجیتال و آنالوگ در قیمت آنهاست به طوری که قیمت دوربین های دیجیتال از آنالوگ بالاتر است , دوربین های مداربسته آنالوگ دارای محدودیت رزولوشن تصویر هستند در حالی که دوربین های دیجیتالی چنین مشکلی ندارند.
دوربین های مداربسته آنالوگ نسبت به دیجیتال ساده تر می باشند لذا دوربین های دیجیتال از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است و قابلیت نرم افزاری بالاتری دارد .
مهمترین تفاوت های دوربین های مداربسته
یکی از مهمترین تفاوت های دوربین آنالوگ و دوربین دیجیتال, کابل های مورد استفاده در آن ها می باشد به طوری که دوربین های مداربسته آنالوگ از کابل کواکسیال و یا اصطلاحا RG59 استفاده می کنند و دوربین های مداربسته تحت شبکه از کابل شبکه که همان کابل مورد استفاده در شبکه های کامپیوتری می باشد استفاده می کنند.
از همین تفاوت بسترانتقال تصویر (کابل ها) میتوان پی برد که روش انقتال تصاویر در دوربین های آنالوگ به طور آنالوگ می باشد و در دوربین های مداربسته تحت شبکه تصاویر به طور دیجیتال تولید وانتقال می یابند از همین رو به دوربین های تحت شبکه، دوربین های مدار بسته دیجیتال و یا دوربین های مداربسته IP هم می گویند.
یکی دیگر از تفاوت های مهم این نوع دوربین ها، کیفت تصویر آن ها می باشد. دوربین های دیجیتال به دلیل این که از بستر کابل های شبکه بهره می برند و کلا سیستم کارکرد آنها دیجیتال می باشد واضح است که قابلیت تولید تصاویر بسیار با کیفیت تر از دوربین های آنالوگ را دارند.
دوربین های دیجیتال در رنج های مگا پکسلی مانند ۱ مگاپیکسل ، ۲ مگاپیکسل و بیشتر … در بازار موجود می باشند