ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است که به لحاظ جاذبه های گردشگری و آب و هوای مناسبش معمولا همیشه بخشی از تور گردشگری ایران را به خود اختصاص داده است. با وجود اینکه کشور ترکیه برای توریست های ایرانی ورود به این کشور ار بدون ویزا اعلام کرده است اما به دلیل خطرات احتمالی در این کشور که جدیداً نیز افزایش یافته است بهتر است با تور ترکیه به این کشور سفر کنید و بیشتر مراقب خود و اطرافیانتان باشید. حوادث تروریستی و درگیری های داخلی برای مدتی تور ترکیه را تحت الشعاع قرار داده بود و بسیاری از کسانی که اقدام به خرید بلیط هواپیما کرده بودند، بلیط ها را باز گرداندند، اما اکنون شرایط به حالت آرامش بازگشته و امنیت خوبی در سفر به ترکیه وجود دارد.

گروه های بزهکاری در ترکیه

در شهرهای ترکیه و بخصوص پایتخت آن استانبول گروه های بزهکار وجود دارند که برای گردشگران تور خارجی که وارد ای کشور می شوند نقشه های شومی کشیده اند. این بزهکاران گردشگران را به بهانه بردن به اماکن تفریحی و غیره به مکان خارج از شهر می برند و پس از گرفتن اموال آنها در صورت درگیری ابایی از کشتن این گردشگران ندارند.
سگ های ولگرد در تور ترکیه

در تور ترکیه علاوه بر مردم محلی باید مواظب سگ های ولگرد و وحشی باشید و آنها را دست کم نگیرید. برای این منظور گردشگران تور گردشگری باید هر موقع که واستند از هتل خارج شوند حتما با لیدر تور مسافرتی خود هماهنگ کنند و حدالمقدرو در صبح خیلی زود و یا شب هنگام تنهایی خارج از هتل نباشند. کم نبوده گردشگرانی که به دام سگ های ولگرد و گرسنه افتاده اند و متاسفانه جان باخته اند.

حمله مسلحانه به ماشین توریست ها

این اتفاق بیشتر برای ایرانیانی اتفاق می افتد که ترجیح داده اند با تور زمینی وارد ترکیه شوند. درون خاک ترکیه بارها و بارها به اتوبوس ها و ماشین های حامل گردشگران ایرانی حمله شده و باعث زخمی شدن این گردشگران شده است. بنابراین درست است که هزینه بلیط هواپیما بیشتر از اتوبوس است و اینکه تور زمینی تور ارزان به حساب می آید اما امنیت سفر پروازی از این لحاظ بیشتر است.
برخی آژانس های مسافرتی که تورهای این چنینی را در منوی خود دارد به این نکته که قرار است در طی تور مسافرتی از کدام شهرها دیدن کنند اشاره می کنند تا گردشگران بتوانند بهترین انتخاب را بکنند. در این متن چهار شهر ساحلی و گردشگری کاستاریکا را مختصری توصیف کردیم تا قبل از سفر به قاره آمریکا آشنایی هر چند جزیی از آن داشته باشید. اخذ بلیط هواپیما در چنین تور هایی به صورت بلیط چارتر به ندرت پیدا می شود و یک سفر چند پروازی را باید انتظار بکشید ولی ارزشش را خواهد داشت.

سان خوزه بزرگترین شهر کشور کاستاریکا

سان خوزه پایتخت کشور کاستاریکا و مرکزی ترین نقطه این کشور می باشد که اصلی ترین مقصد شهر گردی در تور کاستاریکا می باشد. در سان خوزه می توانید به انواع موزه های هنری و تاریخی بروید و از آنها دیدن کنید همچنین می توانید ساعات خوشی را در گوش دادن به موسیقی و آواز زنده در سالن آمفی تئاتر این شهر سپری کنید. سان خوزه مدرن ترین شهر کاستاریکا می باشد و دارای فرودگاه بین المللی می باشد به همین علت هواپیمای حامل تور سایر کشورها ابتدا در این شهر به زمین می نشیند.
شهر ساحلی جاکو در کاستاریکا

یکی از مهمترین شهرهای ساحلی کاستاریکا شهر جاکو است که از ماندن در آن و استفاده از امکاناتش سیر نمی شوید. در این شهر موج سواری رونق زیادی دارد به همین خاطر همه روزه در آن کلاس های آموزشی موج سواری برای مسافران تور گردشگری برگزار می شود. بعد از یادگیری موج سواری که چندان هم زمان نمی برد می توانید خودتان را به آب بسپارید و ساعت ها بر روی موج های پیاپی شناور بمانید.

شهر ساحلی سانتا ترزا و پورتو ویجو

در شهر ساحلی سانتا ترزا علاوه بر سواحل آرام، دنج و شگفت انگیزش می توانید در کافی شاپ های ساحلی با خوردن نوشیدنی مورد علاقه تان لذت ببرید. در سواحل سانتا ترزا ویلاها و هتل لوکس زیادی وجود دارد که یک اقامتگاه لاکچری را برای تور گردشگری مهیا کرده است. پورتو ویجو به خاطر ساحل زیبا و شن های برفی اش و نیز جنگل ساحلی و همچنین موج سواری اش در میان مردم کاستاریکا شهرت یافته است و بیشتر افرادی که در این سواحل می بینید با تور داخلی به اینجا آمده اند.تور ترکیه و خطرات احتمالی


تور آمریکا و شهر گردی در کاستاریکا