ثبت شرکت در تبریز
یکی از خدمات مهم و عمده موسسات حقوقی ثبت شرکت می باشد به عبارت دیگر در این موسسات کلیه امور ثبتی اداری ,حقوقی و ... انجام می شود از همین رو اشخاص متقاضی ثبت شرکت برای انجام این فرایند به موسسات حقوقی مراجعه می کنند موسسه حقوقی هما یکی از موسسات معتبر می باشد که کلیه خدمات ثبتی و حقوقی را انجام می دهد و آماده ارائه خدمات در این زمینه ها به متقاضیان است البته ناگفته نماند که موسسه هما در اکثر شهرهای بزرگ اموری همچون ثبت شرکت,اخذ گرید و ... را انجام می دهد و این نشان از تخصص و تجربه موسسه هما می باشد .
ثبت شرکت در تبریز یکی از مواردی است که موسسه هما در آن دارای تخصص می باشد و شهروندان تبریزی برای انجام اموری همچون ثبت شرکت ,ثبت برند ,اخذ گرید ,اخذ کد اقتصادی و ... می توانند با موسسه هما ارتباط برقرار نمایند و این مهم را به متخصصان موسسه هما واگذارند.
در این شهر شرکتهای بسیاری فعالیت می کنند و شهر تبریز به عنوان شهری بازرگانی معروف است و به دلیل هم مرز بودن با کشور ترکیه به داد و ستد تجاری می پردازند به همین دلیل برای انجام امور تجاری و بازرگانی به صورت قانونی نیاز مند ثبت شرکت می باشید.
مراحل ثبت شرکت در تبریز
شهر تبریز یکی از شهرهای بزرگ کشور است و با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد جز یکی از پل های مواصلاتی صادرات و واردات کشور محسوب می شود, این شهر تاریخی همواره مسافران بسیاری را به خود جذب می کند ,با توجه به این شرایط عرصه رقابت برای عرضه خدمات و محصولات در این شهر بسیار داغ می باشد.
از همین رو برای انجام امور تجاری بسیاری از صاحبان مشاغل اقدام به ثبت شرکت می کنند و ثبت شرکت در تبریز امتیاز ویژه ای برای صاحبان تجارت به همراه دارد مراحل ثبت شرکت در تبریز نیز همانند سایر شهرها می باشد زیرا قانون اداره ثبت شرکتها در کلیه شهرها یکسان است و در کلیه شهرها بایستی مدارک لازم برای ثبت شرکت را ارائه نمایید .
مراحل اداری ثبت شرکت در تبریز بعد از تجمیع مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشد.
ارائه مدارک به اداره جهت مشخص شدن نام شرکت
ارسال مدارک به اداره برای تأیید ثبت شرکت در تبریز
صدور آگهی ثبت شرکت در تبریز و تخصیص شماره ثبت و شناسه ملی شرکتها
انتشار آگهی در روزنامه رسمی کشور.
درباره شهر تبریز
تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی با مساحتی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مربع، پس از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ ایران است, تبریز از دیرباز تأثیر زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی و اقتصادی داشته‌است. تبریز اولین پایتخت ایران در زمان صفویان و شهر ولیعهد نشین دودمان قاجار بود. با کشفیات اخیر در محوطه مسجد کبود قدمت تبریز تا ۴۵۰۰ سال برآورد می‌شود در سده چهارم هجری یاقوت حموی تبریز را مشهورترین شهر آذربایجان می‌خواند در حال حاضر نیز شهر تبریز به عنوان زیباترین و توسعه یافته ترین شهر از نظر سازمان ملل انتخاب شده است .
تبریز یکی از با اهمییت ترین مراکز بازرگانی دوران قدیم بوده و به‌ عنوان پل ارتباطی بین شرق و غرب اهمییت فراوانی داشته‌است. مردمان آن از دیرباز به کار بازرگانی اشتغال داشتند و این فرهنگ تا کنون نگهداری شده‌است از همین رو در این شهر شرکتهای بسیاری در زمینه های متفاوتی فعالیت می کنند .
تبریز اولین پایتخت ایران جدید در دوره صفویه شد .نزدیکی تبریز به مرز ایران و عثمانی موجب شد که این شهر در برابر تهدیدات عثمانی آسیب پذیر شود به طوریکه چندین بار به تصرف عثمانیان درآمد تا اینکه شاه طهماسب صفوی تصمیم به انتقال پایتخت به قزوین گرفت.
تبریز یکی از بزرگترین قطب‌های اقتصادی کشور ایران می‌باشد. فعالیت‌های اقتصادی در این شهر در بخش‌های صنایع تولیدی سنگین و سبک، صنایع غذایی، صنایع دستی و هنری، تجارت و خدمات متمرکز می‌باشند. تبریز مقر اصلی چهار برند از ۱۰۰ برند معتبر ایران می‌باشد.
تجارت در تبریز
موقعیت سوق‌الجیشی جغرافیایی تبریز و قرارگرفتن آن در بین دامنه‌های کوه سهند و کرانه شرقی دریاچهٔ ارومیه، این شهر را مبدل به یکی از معدود راه‌های ارتباطی بین شمال (ماورای قفقاز و قره‌داغ) و جنوب (مراغه و کردستان) کرده‌است. امروزه وجود آزادراه شماره ۲ ایران که این شهر را به پایتخت ایران، تهران، متصل می‌کند و نیز اتصال این شهر به راه‌آهن سراسری ایران که از این شهر تا کشور ترکیه و جمهوری خودمختار نخجوان امتداد دارد این شهر کماکان نقش حیاتی خود را در مسیر مبادلاتی ایران حفظ نماید.
بر اساس منابع تاریخی تجار تبریز با عثمانی‌ها، گرجی‌ها و روس‌ها و کشور هندوستان ارتباط داشته‌اند و بسیاری از صنعتگران و بازرگانان در این شهر جمع می‌شده‌اند. از نیمهٔ دوم سدهٔ سیزدهم میلادی، تاجران انگلیسی‌تبار از طریق جادهٔ ابریشم و پس از عبور از شهرهای استانبول و ترابزون در ترکیهٔ امروزی، کالاهای تجاری خود را به بازار تبریز منتقل می‌کردند. این بازار در زمان عباس میرزا نایب‌السلطنهٔ فتحعلی‌شاه قاجار به مرکز تجارت انگلیسی‌ها مبدل شده بود.