پیش از سفر به مشهد مقدس حتما این مطلب را مطالعه نمایید


خراسان رضوی یکی از بزرگترین و آبادترین استان‌های کشور ایران است و مناطق و اماکن توریستی بیشماری را در دل خود جای داده‌است.
علاوه بر اماکن دیدنی، در مشهد شما شاهد اماکن زیارتی بیشماری از جمله، حرم مطهر امام رضا خواهید بود که لذت سفر به این شهر را برای شما چندین برابر خواهد کرد.
از نظر آب و هوایی به طور کلی استان خراسان دارای آب و هوایی معتدل و خشک می‌باشد، البته در بخش مناطق مرتفع آن می‌توان شاهد بارندگی‌های بیشتری نسبت به دیگر مناطق خراسان داشت.
شهر مشهد، در ایام وفات امام رضا، تعطیلات نوروز و همچنین ایام عزاداری تاسوعا و عاشورا، یکی از شلوغ‌ترین شهرهای ایران می‌باشد.
با توجه به نکات زیر می‌توانید سفری توأم با آرامش را در مشهد تجربه کنید:
۱- دقت در برنامه‌ریزی برای رفت و برگشت:


باید حتماً توجه داشته‌باشید که طبق قوانین در مشهد، ساعات تحویل اتاق توسط هتل به مسافرین در ساعت ۱۴ و ساعت تحویل اتاق توسط مسافر به هتل می‌بایست در ساعت ۱۲ بعداز ظهر صورت بگیرد. در‌واقع دو ساعت زمانی که در این مابین در نظر گرفته شده‌است صرف نظافت اتاق و آماده کردن آن برای میهمانان بعدی خواهد شد.
۲- کارت هتلی که در آن اقامت دارید را به همرا داشته‌باشید


همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره شد، مشهد یکی از پرازدحام‌ترین شهرهای ایران است، از این‌رو، پیشنهاد میکنیم پس از استقرار در هتل، حتماً یک یا چند کارت هتل را از متصدیان هتل دریافت کنید و در طول اقامت خود در این شهر زیارتی بهمراه خود داشته‌باشید. خصوصا در جیب لباس کودکان خود حتماً کارت هتل اقامتی را قرار دهید.
۳- انتخاب مکان هتل:


واضح است که تمامی مسافران شهر زیارتی مشهد، ترجیح می‌دهند هتل خود را نزدیک به مرقد امام رضا(ع) انتخاب نمایند اما باید توجه داشته‌باشید که:
- در اطراف این هتل‌ها حتی در نیمه‌های شب سرو صدا وجود دار.
- به جهت موقعیت این هتل‌ها، معمولاً تخفیف‌ها و آفرهای ویژه‌ای را شامل نمی‌شوند.



منبع: تور آنتالیا تخت کوروش ایرانیان