نصب و راه اندازی افزونه Yoast Search Engine Optimization


نحوه سئوی سایت وردپرسی با افزونه Yoast Search Engine Optimization


افزونه Yoast Search Engine Optimization یک راه حل کامل Search Engine Optimization برای وب سایت های وردپرسی است. در این مقاله، ما به شما چگونگی نصب و راه اندازی افزونه Yoast Search Engine Optimization را می گوییم و از ویژگی های بسیار جذاب آن استفاده کنید.


امکانات نسخه رایگان

Yoast Search Engine Optimization جامع ترین افزونه ی وردپرس Search Engine Optimization است که ابزارها و ویژگی های بسیار زیادی دارد. مروری سریع بر این ویژگی ها می کنیم:

 • تغییر عنوان (title) و توضیحات(description meta) برای هر نوشته.
 • پشتیبانی از عنوان و متا توضیحات برای تمام طبقه بندی ها (دسته بندی و برچسب ها).
 • پیشنمایش snippetدر نتیجه جستجویGoogle.
 • تست تمرکز بر کلمات کلیدی.
 • پیکربندی Meta Robots:
   • به راحتی متا تگ ها(meta tag)ی Noodp و noydir را اضافه کنید.
   • به راحتی برگه ها، طبقه بندی ها(مثل دسته بندی ها و برچسب ها) و کل بایگانی وردپرس را nofollow و noindex کنید.


 • پشتیبانی بهبود یافته canonical ، با اضافه کردن canonical به آرشیو های طبقه بندی ها (مثل دسته بندی ها و برچسب ها)، پست ها و برگه ها و صفحه اول.
 • پیکربندی فوتر / هدر RSS.
 • پشتیبانی از Breadcrumb با امکان تنظیم عنوان Breadcrumb ها
 • نقشه سایت (Sitemap) XML با امکان:
   • قراردان لینک تصاویر در آن.
   • تنظیم حذف انواع نوشته ها و طبقه بندی ها (مثل برچسب و دسته بندی ها)
   • برگه یا نوشته هایی که noindex شده اند در نقشه سایت XML نشان داده نمی شوند (اما شما می توانید انتخاب کنید که در نقشه سایت باشند).


 • XML Sitemap
 • ویرایشگر.htaccess و txt.
 • امکان ویریفای یا تایید ابزارهایGoogle Webmaster Tools، Yahoo Site Explorer و Bing Webmaster Tools
 • قابلیت وارد کردن یا import عملکرد های پایه افزونه های سئو HeadSpace2 و All in One SEO.

امکانات نسخه پریمیوم(غیررایگان)


 • مدیر تغییر مسیر(redirect) که به شما اجازه می دهد به راحتی تغییر مسیر(redirect) را تنظیم کنید.
 • آموزش های ویدئویی هر قسمت از افزونه.
 • پشتیبانی اختصاصی

چگونگی نصب افزونه Yoast Search Engine Optimization

اولین قدم از نصب و راه اندازی افزونه Yoast SEO، نصب و فعال سازی پلاگین Yoast SEO است.
پس از فعال سازی، یک گزینه جدید را با نام سئو خواهید دید.

بعد از اینکه افزونه را نصب و فعال کردید، اجازه دهید نگاهی به نحوه تنظیمات صحیح این افزونه قدرتمند بیندازیم.
نحوه تنظیم افزونه Yoast Search Engine Optimization

مرحله بعدی از نصب و راه اندازی افزونه Yoast Search Engine Optimization ، تنظیم افزونه است. این نکته را بخاطر داشته باشید که تنطیماتی که ما انتخاب کرده ایم، تنظیمات توصیه شده است و ممکن است افراد دیگری انتخاب ها و تنظیمات خود را داشته باشند، بنابراین کاربران پیشرفته می توانند مواردی که نمی خواهند، نادیده بگیرند.
اگر شما یک مبتدی هستید و می خواهید تنظیمات توصیه شده ما را در مورد پلاگین Yoast Search Engine Optimization استفاده کنید، لطفا با دقت مراحل زیر را دنبال کنید.
مرحله 1. انتقال اطلاعات

امکان دارد شما یک پلاگین دیگر سئوی وردپرس مانند All in One SEO Pack دارید یا داشته اید.
اگر می خواهید از این افزونه استفاده مناسب بکنید، قبل از غیرفعال ساختن افرونه های مرتبط دیگر، باید مطمئن شوید تمام اطلاعات قبلی مربوطه، به این افزونه منتقل شده است.
برای انجام این کار، توصیه می کنیم از افزونه SEO Data Transporter استفاده کنید.
اگرمی خواهید این افزونه را در سایت جدیدی استفاده کنید و یا در سایت فعلی هیچ افزونه مرتبط با سئو ندارید، می توانید از این مرحله بگذرید و به مرحله بعد بروید.
مرحله 2. تنظیمات عمومی


با کلیک بر روی آیکون سئو(SEO) صفحه پیشخوان (Dashboard) باز می شود. روی برگه "تنظیمات عمومی" کلیک کنید. دکمه "بازکردن پیکربندی سریع" را خواهید دید. روی این دکمه کلیک نکنید، چون میخواهیم گام به گام گزینه ها را توضیح دهیم.
مرحله 3. قابلیت ها


به برگه «قابلیت ها» بروید و "تنظیمات پیشرفته برگه" را فعال کنید.
فراموش نکنید که دکمه "ذخیره تغییرات" را کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.
همانطور که متوجه شدید، تنظیمات جدیدی به منوی "سئو" اضافه شد.

گزینه های "عنوان ها&متاها"، "اجتماعی"، "نقشه های xml سایت"، "پیشرفته" و "ابزارها" که در ادامه آنها را تنظیم می کنیم.
مرحله 4. اطلاعات شرکت


بعد، به برگه اطلاعات شرکت" بروید. اطلاعات مربوط به سایت و شخص یا شرکتی که مالک سایت است را واردکنید.
ابتدا نام سایت و نام جایگزین سایت برای نمایش در موتورهای جستجو را واردکنید. نام سایت شما می تواند عنوان سایت شما باشد.
اگر چیزی وارد نکنید، Yoast Search Engine Optimization به طور خودکار از عنوان سایت شما به عنوان نام سایت شما استفاده خواهد کرد. موتورهای جستجو مانند Google می توانند این اطلاعات را در نتایج جستجو مانند شکل زیر نمایش دهند:

گزینه بعدی این است که انتخاب کنید آیا این وبسایت توسط یک شرکت یا شخص اداره می شود. اگر شرکت را انتخاب کنید، از شما خواسته می شود نام شرکتی را وارد کنید و همچنین می توانید لوگوی شرکت را آپلود کنید.
از طرف دیگر، اگر شخص را انتخاب کنید، می توانید نام شخص را اضافه کنید.
مرحله 5. ابزار وب مستر


احتمالا شنیده اید که هر یک از موتورهای جستجو محبوب مثل گوگل، بینگ، یانداکس و الکسا به صاحبان سایت اجازه می دهد سایت های خود را با استفاده از ابزارهای وب مستر به آن موتورجستجو اضافه کنید.
ابزار وب مستر به شما امکان رصد و مشاهده سایر اطلاعات مربوط به سایت خود را در موتورهای جستجوی خاصی می دهد.
برای تأیید سایت خود و دیدن اطلاعات سایتتان در وبمستر تولز، شما باید یک متا تگ را به سایت خود اضافه کنید یا یک فایل را در هاست آپلود کنید. اکثر مبتدی ها از اضافه کردن برچسب های متا می ترسند، بنابراین Yoast Search Engine Optimization گزینه ای برای راحتی شما قرار داده است. به سادگی می توانید متا کدی (meta code) را که از موتورهای جستجو دریافت کرده اید، در باکس روبروی موتور جستجوی مربوطه اضافه کنید.
مرحله 6. امنیت


آخرین برگه تنظیمات عمومی، امنیت (Security) است. این قسمت تنها دارای یک گزینه است که قسمت پیشرفته متا باکس (meta box) جستجوگر وردپرس را غیرفعال می کند. توصیه می کنیم که آن را غیر فعال کنید. غیر فعال کردن metabox پیشرفته، نویسندگان شما را از ایجاد تغییرات پیشرفته نظیر noindex و تنظیمات کانونی (canonical) جلوگیری می کند (که خوب است).
مرحله 7. عنوان ها و متاها(Metas)

"عنوان‌ها & متاها" در زیر منوی "سئو" Yoast Search Engine Optimization وجود دارد و دارای زبانه های زیر است:

 1. عمومی

در اینجا میتوانید نمادی را که میخواهید بعنوان جداکننده عنوان باشد، را انتخاب کنید. برای مثال در هنگام نمایش عنوان نوشته، بین عنوان نوشته و نام سایت قرار می گیرد.
گزینه پیش فرض - است، شما می توانید از آن استفاده کنید کدام نماد را انتخاب کنید.


 1. خانه (صفحه اصلی)

قسمت بعدی تعیین عنوان صفحه اصلی است. به طور پیش فرض این قسمت پرشده است.

ممکن است شما بخواهید صفحه اصلی شامل یک عنوان ثابت، شرح و کلمات کلیدی ثابت باشد. اما برای نوشته ها، عنوان یک نوشته با دیگر نوشته متفاوت خواهد بود.
قسمت "عنوان قالب" ،به شما این امکان را می دهد تا عنوان و سایر اطلاعات متا را سازماندهی کنید.
بیایید نگاهی به تصویر زیر برای تنظیمات خانه (صفحه اصلی) بیاندازیم. به طور پیش فرض متغیرهای قالب در قسمت عنوان برای اکثر وب سایت ها بخوبی کار می کند اما با این حال می توانید آن را تغییر دهید. با استفاده از گزینه " قالب توضیحات داده"، توضیحات سایت خود را وارد کنید. پس از اتمام کار، بر روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید.

 1. عنوان ها و متاها انواع نوشته ها

به طور پیش فرض وردپرس دارای انواع پست های نوشته، برگه، بازبینی نوشته ها(revision)، پیوست ها، و فهرست ها است . ممکن است انواع پست های سفارشی خود را داشته باشید.
Search Engine Optimization Yoast اجازه می دهد تا عناوین و متا ها را برای نوشته ها، برگه ها، رسانه ها و سایر انواع پست های سفارشی تنظیم کنید. وقتی این تنظیمات بکار گرفته می شود که شما برای انواع نوشته ها بصورت تکی، تنظیمات را تغییر ندهید. و اگر تمایل داشته باشید با یکبار تنظیمات، تغییرات برای انواع نوشته ها، بکار گرفته شود میتوانید از این تنظیمات استفاده کنید.
توصیه می شود باکس قالب توضیحات داده (Description Meta) را برای همه نوع پست ها خالی قرار دهید. همچنین توصیه می کنیم برای انواع پست ها، عنوان قالب را فقط title قرار دهید.

به یاد داشته باشید Yoast Search Engine Optimization یک متا باکس Search Engine Optimization در هنگام ویرایش پست شما اضافه می کند. برای استفاده کارامدتر Search Engine Optimization، به شدت توصیه می کنیم به صورت دستی عنوان و توضیحات را برای هر نوشته، برگه و هر نوع پست سفارشی در سایت خود وارد کنید. در غیر این صورت Yoast Search Engine Optimization از عنوانی که در قسمت تنظیمات بکار گرفته اید استفاده می کنید.

 1. طبقه بندی (Taxonomies)

در بخش طبقه بندی، شما می توانید عناوین و متا ها را برای دسته ها، برچسب ها، طبقه بندی های سفارشی و آرشیو پست پیکربندی کنید.

متغیرهای پیشفرض باید برای اکثر سایتها کار کند. درمورد قالب توضیحات داده ، Yoast SEO، توضیحاتی که برای دسته ها و برچسب ها درنظر گرفته اید، استفاده می کند.
اگر شما هیچ توضیحی برای دسته ها، برچسب ها یا طبقه بندی های سفارشی نداشته باشید، Yoast Search Engine Optimization توضیحات متا برای آرشیو آنها اضافه نمی کند. راهنمای ما در مورد دسته ها در مقابل برچسب ها را بررسی کنید.

 1. بایگانی

در برگه بایگانی، تنظیمات عنوان و متا برای صفحات بایگانی نویسنده و تاریخ و برگه های ویژه مانند جستجو و صفحه 404 وجود دارد.
توصیه میکنیم که بایگانی نویسنده را برای وبلاگهای تک نویسنده غیرفعال کنید. این تنظیمات برای جلوگیری از محتوای تکراری است.

تنظیمات دیگر را رها کنید و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

 1. دیگر

زبانه "دیگر" دارای برخی تنظیمات اضافی است.برای مثال اگر نمی خواهید صفحات فرعی آرشیو های (مثلا /page/2/) در نتایج جستجو بنمایش درآید، می توانید روی "noindex" کلیک کنید . اگر دقیقا مطمئن نیستید که چکار باید بکنید، کافیه از همه موارد این قسمت، بدون تغییر بگذرید.

مرحله 8. اجتماعی

یکی از ویژگی های فوق العاده این افزونه این است که سایت شما با پلتفرم های فیسبوک، توییتر و Google+ ادغام می شود.

روی لینک " اجتماعی" زیر گزینه "سئو" کلیک کنید.

 1. حساب ها

اولین برگه در قسمت " اجتماعی" مربوط به "حساب ها"ی شبکه های اجتماعی شماست. این به افزونه Yoast Search Engine Optimization اجازه می دهد تا Google را از پروفایل های اجتماعی شما مطلع کند. شما می توانید به سادگی پروفایل های خود را، با وارد کردن URL یا نام کاربری خود اضافه کنید.


 1. فیس بوک

در برگه فیس بوک ابتدا اطمینان حاصل کنید که گزینه open Graph meta data فعال شده است. فعال کردن این گزینه، باعث می شود تا open Graph meta data در قسمت <head> وب سایت شما اضافه شود.

این گزینه باعث می شود تا هنگام اشتراک گذاری نوشته در فیسبوک، بدرستی تصویر شاخص و محتویات نوشته در فیسبوک بنمایش درآید.
در قسمت "تنظیمات صفحه اصلی" گزینه هایی برای قراردادن یک تصویر کوچک است. این تصویر و توضیحات زمانی استفاده می شود که شخصی، صفحه اصلی سایت شما را در فیس بوک به اشتراک قراردهد.
در قسمت "تنظیمات پیشفرض"، تصویری که انتخاب می کنید، مواقعی که نوشته هایی را در فیسبوک به اشتراک قرار می دهید که یا تصویر شاخص ندارند یا تصویر در نوشته ها وجود ندارد، این تصویر بنمایش در می آید.
در قسمت "بینش و مدیران فیسبوک"، می توانید وب سایت خود را به یک پروفایل فیس بوک مرتبط کنید. این پروفایل می تواند یک پروفایل کاربری و همچنین یک برنامه فیس بوک باشد.
شما می توانید یک مدیر فیس بوک اضافه کنید که به Facebook Insights دسترسی پیدا کنید.

 1. توییتر

در این قسمت می توانید کارت توییتر را به بخش سربرگ(head) سایت اضافه کنید.

می توانید نوع کارت را انتخاب کنید. توصیه می کنیم از خلاصه با تصویر بزرگ استفاده کنید.

 1. Pinterest

Pinterest مانند فیسبوک از open Graph meta data استفاده می کند. برای این منظور مطمئن شوید گزینه "open Graph meta data" در قسمت "فیسبوک" فعال باشد.

بعد از آن شما فقط باید کد تأیید صحت (Pinterest confirmation) داده شده توسط Pinterest را وارد کنید. برای افزودن و تأیید سایت خود، به تنظیمات حساب Pinterest خود مراجعه کنید. به شما یک متا تگ ارائه می شود که باید آن را وارد این قسمت کنید.

 1. + Google

اگر شما یک صفحه + Google دارید URL خود را اینجا وارد کنید و سپس به صفحه + Google خود بروید و URL مربوط به وبسایت خود را در بخش about وارد کنید.

مرحله 9. نقشه های XML سایت

Sitemap (نقشه سایت) برای سایت وردپرسی شما ضروری است. این سریع ترین و ساده ترین راه برای ایندکس شدن در موتورهای جستجو و اطلاع رسانی به موتورهای جستجو در مورد محتوای شما است. Sitemaps به شما این امکان را می دهد تا به موتورهای جستجو چگونگی اولویت بندی محتویات سایت را مشخص کنید.
استفاده از این قسمت، باعث می شود تا براحتی در وردپردس XML Sitemaps ایجادکنید.
ابتدا باید مطمئن شوید که Sitemap XML فعال هستند.

پس از آن باید روی زبانه «سایت مپ کاربر» کلیک کنید و مطمئن شوید که گزینه های Author/user sitemap (Sitemap نویسنده / کاربر) غیرفعال(Disabled) باشد.

زبانه "گونه های فرسته" را بازکنید. می توانید در مورد این تصمیم بگیرید که چه نوع نوشته ای را نمی خواهید در Sitemaps XML وجود داشته باشد.
به طور پیش فرض، گزینه رسانه ها(Media) غیرفعال است و داخل نقشه سایت وجود نخواهند داشت.
همبن کار را برای دسته ها و برچسب ها، در قسمت "طبقه بندی" می توانید انجام دهید.

با وارد کردن ID نوشته، برگه و ... در قسمت "نوشته هایی که شامل نمی شوند"، می توانید باعث عدم قرارگیری آنها در نقشه های سایت شوید.

مرحله 10. پیشرفته

صفحه تنظیمات پیشرفته به شما امکان تنظیم breadcrumbs، پیوندهای یکتا (permalink)، و خوراک RSS را می دهد.

 1. سلسله نشانی ها (breadcrumbs)

سلسله نشانی ها (breadcrumbs) برای بحث پیوند داخلی بسیار عالی است زیرا مسیرطی شده تا نمیاش صفحه جاری را نمایش می دهد. breadcrumbs ها نیز در نتایج جستجو هم ظاهر می شود که به سایت شما امتیاز بیشتری در جستجو می دهد.


اطمینان حاصل کنید که روی «Enabled» کلیک کرده اید، با کلیک روی این گزینه تنظیمات بیشتر را نشان داده می شود.

تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار می کند، اما اگر می خواهید چیزی را تغییر بدهید.. پس از اتمام کار روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید.

 1. پیوندهای یکتا

وردپرس به طور پیش فرض، یک category به آدرس هر دسته بندی اضافه می کند.

با کلیک روی Remove (حذف) می توانید category را از URL های دسته بندی حذف کنید.
رسانه هایی که داخل پست ها(نوشته ها، برگه ها و ...)، اضافه می شوند به آنها پیوست (attachment) می شوند.
همه پیوست ها، URL های مربوط به خود را دارند که در اکثر موارد غیر ضروری هستند. با انتخاب گزینه redirect، از قسمت بعدی، می توانید پیوست ها را به URL پستی که رسانه ها داخل آنها پیوست شده اند، هدایت کنید.
گزینه بعدی حذف کلمات اضافه (مثل و، یا، با و از این قبیل کلمات) از پیوند های یکتا( permalinks) و نامک (slug) ها است. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا با حذف کلمات بیهوده از نامک‌های نوشته‌ها، نشانی‌های شما زیباتر و تمیزتر شوند.
گزینه بعدی در صفحه permalink این است که replytocom از آدرس پاسخ دیدگاه ها، حذف شود یا خیر؟ این کار می‌تواند مانع درست کار کردن دیدگاه‌های رشته‌ای برای کاربرانی که جاوااسکریپت را غیرفعال کرده‌اند، شود؛ اما در یک سایت بزرگ، وقتی دیدگاه‌‌های فراوانی وجود دارد، می‌تواند باعث بهبودی عظیم در کارایی خزش (crawl) موتورهای جستجو شود.
استفاده از گزینه بالا در اکثر موارد مورد نیاز نیست.

 1. RSS

بعضی از ربات های کپی کننده محتویات سایت ها از RSS ها استفاده می کنند. افزونه Search Engine Optimization Yoast به شما این امکان را می دهد که بک لینک سایت خود را به هر نوشته موجود در خوراک RSS اضافه کنید.

به این ترتیب گوگل می فهمد که نوشته موجود در سایت های دیگر کپی محتوای شماست، و شما منبع این محتوا هستید.
گزینه هایی برای افزودن پیوند نویسنده، نوشته، وبلاگ و توضیحات وبلاگ وجود دارد. پس خلاق باشید. می توانید از این گزینه برای اضافه کردن تبلیغات در RSS استفاده کنید.
مرحله 11. ابزار

شما می توانید از تنظیمات استفاده شده برای استفاده برای سایت های دیگر، خروجی بگیرید. حتی می توانید از آن برای پشتیبان گیری استفاده کنید.

Bulk Editor اجازه می دهد تا عنوان و توضیحات نوشته ها را به صورت گروهی ویرایش کنید که ما از آن استفاده نمی کنیم چون توضیحاتا و عناوین تکراری می تواند به Search Engine Optimization سایت شما آسیب برساند.
ابزار دیگر ویرایشگر فایل است. به شدت توضیه می کنیم که مبتدی ها و حتی کاربران سطح متوسط ​از این تنظیمات استفاده نکنند چون حتی یکاشتباه کوچک می تواند سایت شما را برای موتورهای جستجو غیرقابل دسترس کند یا آن را بی فایده کند.
مرحله 12. جستجو کنسول (Search Console)


بخش جستجو کنسول در پلاگین Search Engine Optimization Yoast، به شما اجازه می دهد تا سایت وردپرسی خود را به ابزار Google Search Console (یا همان ابزار وب مستر) وصل کنید.
شما می توانید سایت وردپرسی خود را به ابزار وب مستر گوگل اضافه کنید و سپس با استفاده از افزونه Yoast Search Engine Optimization آن را تأیید کنید.
به سادگی با کلیک روی "دریافت کد تعیین هویت گوگل"، به Search Console هدایت می شوید که در آنجا می توانید کد دریافت می کنید. برای تکمیل تأیید، آن کد را کپی و در تنظیمات وارد کنید.
پس از تأیید، از شما خواسته می شود پروفایل مربوطه را انتخاب کنید. شما باید وب سایت خودتان را از فهرست کشویی انتخاب کنید.
بعد از آن Search Engine Optimization Yoast اطلاعات کنسول جستجو را به وردپرس می آورد و قادر به دیدن زبانه های Desktop، Mobile، Feature Phone بر روی صفحه خواهید بود.
درضمن شما می توانید خطاهای خزنده(crawler error) مربوط به وب سایت خود را مشاهده کنید و بعد از تنظیم redirectها، می توانید خطاها را علامت بزنید.
Yoast Search Engine Optimization پرمیوم

پلاگین Yoast Search Engine Optimization رایگان است و به خوبی برای میلیون ها سایت وردپرس در سراسر جهان کار می کند. ولی نسخه پرمیوم آن، قوی تر است و امکانات بیشتری دارد.
مرحله 13: تغییر مسیر یا بازگشتی ها (Redirects)


Yoast Search Engine Optimization Premium یک قسمت برای مدیریت قدرتمند بازگشتی ها یا ریدارکت ها اضافه می کند. شما می توانید به سرعت خطاهای 404 خطا موجود در کنسول جستجوی گوگل را با تنظیم redirect ها و علامت گذاری آنها را به عنوان fix شده در کنسول جستجو، اصلاح کنید.
مرحله 14: سفارشی سازی و به حداکثر رساندن مزایا

فقط نصب و راه اندازی این افزونه کافی نیست. برای اینکه بتوانید از مزایای این پلاگین بهره ببرید، باید تنظیماتی برای نوشته ها هم داشته باشید.
تنظیمت مربوط به تک تک نوشته ها و برگه ها با استفاده از Yoast Search Engine Optimization
در هنگام ویرایش هر نوشته یا برگه در وردپرس، اکنون یک متاباکس در زیر ویرایشگر نوشته با عنوان Yoast Search Engine Optimization خواهید دید. این قسمت،گزینه های زیادی در اختیار شما قرار می دهد که به شما اجازه می دهد نوشته ها و برگه ها را برای موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) بهینه کنید.
ابتدا باید کلمه کلیدی کانونی نوشته یا برگه را مشخص کنید و در قسمت مربوطه (کلیدواژه‌ی کانونی) وارد کنید تا تحلیل نوشته شما براساس آن صورت بگیرد.
برای ویرایش عنوان، می توانید بر روی عنوان در پیش نمایش اسنیپت کلیک کنید. همچنین می توانید بر روی دکمه ویرایش اسنیپت کلیک کنید تا عنوان و توضیحات متا اضافه کنید.
گاهی اوقات عنوان نوشته یا برگه شما و عنوان Search Engine Optimization شما ممکن است یکسان نباشد. باید یک Meta Description سفارشی بنویسید، زیرا درصوتیکه آن را خالی بگذارید، فقط اولین پاراگراف را نشان داده می شود که ممکن است مهمترین پاراگراف نباشد.
بعد از کلیک روی ذخیره نوشته یا انتشار آن، تجزیه و تحلیل نوشته را مشاهده خواهید کرد.از این تجزیه تحلیل بیشترین استفاده را ببرید.

تنظیمت مربوط به دسته بندی و برچسب ها با استفاده از Yoast Search Engine Optimization
دقیقا مثل نوشته و برگه ها، می توانید عنوان Search Engine Optimization و متای توضیحات مربوط دسته بندی، برچسب، و صفحات بایگانی نویسنده را به دلخواه واردکنید.

برای این منظور از قسمت نوشته ها ، گزینه دسته ها را کلیک کنید و برای هر دسته روی گزینه ویرایش کلیک کنید. درپایین صفحه ویرایش دسته، متاباکس Yoast Search Engine Optimization را می بینید.
شما می توانید این کار را برای تمام دسته ها، تگ ها و آرشیو های طبقه بندی سفارشی انجام دهید.
امیدواریم که این راهنما به شما در مورد نصب و راه اندازی افزونه Yoast Search Engine Optimization کمک کند.
می توانید مقاله نکات سئوی وردپرس برای مبتدی ها را هم بخوانید.