فعال سازی SSL در cPanel

بعد از این که گواهینامه SSL فعال شده و به شما صادر شد، می توانید فعال سازی SSL را در cPanel انجام دهید. شما می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.
چگونگی فعال سازی SSL

وارد حساب cPanel خود شوید. بر روی SSL/TLS Manager در بخش امنیت کلیک کنید:روی Manager SSL Sites در زیر منوی Install and Manage SSL for your website (HTTPS) کلیک کنید:برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب گزینه Manage SSL Sites را در cPanel خود ندارند (مانند Godaddy، Hostgator و غیره).
در این حالت ممکن است نیاز باشد که به طور مستقیم برای ارائه پروسه نصب یا تماس راهنمای نصب دقیق برای گواهینامه شخص ثالث در سایت خود، از خدماتمیزبانی وب با برقراری تماس بهره ببرید.
کدهای گواهی دریافت شده از مجوز گواهینامه از جمله BEGIN CERTIFICATE و END CERTIFICATE را کپی کنید و آن را در فیلد Certificate (CRT) در صفحه بعدی قرار دهید.
فایل های گواهی را می توان با کمک یک ویرایشگر متن مانند notepad ویندوز باز نمود
نکته: کد گواهی را می توانید در فایل “yourdomain”.crt که معمولاً از سوی گواهی نامه به ایمیل شما ارسال می شود، پیدا کنید. به طور خلاصه، می توانید از حساب خود به طور مستقیم دانلود کنید.
روی دکمه Autofill by Certificate که در کنار گواهی وجود دارد، کلیک کنید. سیستم به طور خودکار نام دامنه و کلید خصوصی را می آورد.
شما همچنین می توانید دامنه را از لیست کشویی انتخاب کنید و به صورت دستی گواهی و کلید خصوصی را از آن انتخاب نمائید.
اگر سیستم نتواند کلید خصوصی را بیرون بیاورد، می توانید آن را در بخش خصوصی کلیدها (keys) و بخش SSL/TLS قرار دهید.
لطفاً به یاد داشته باشید که شروع و پایان صفحه را برای گواهی و کلید وارد کنید. در صورتی که خصوصی مفقود شود لطفاً یک کد CSR جدید با یک کلید خصوصی ایجاد کرده و سپس SSL خود را دوباره ارسال نمائید.