مزایای خرید ملک پیش ساخته نسبت به خانه های آماده:
با توجه به تکمیل نشدن املاک در حال ساخت، این املاک قیمت کمتری نسبت به ملک آماده دارند. به همین دلیل افرادی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک را دارند بهتر است ملک در حال ساخت خریداری کنند. بعد از اتمام پروژه و تحویل ملک می توانند آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانند.

بسیاری از افراد مبلغ کمی برای خرید ملک آماده دارند به همین دلیل به سمت خرید خانه های در حال ساخت می روند. برای خرید ملک در حال ساخت لازم نیست کل مبلغ خانه را یکجا پرداخت نمود. پرداخت کل مبلغ ملک در چند مرحله انجام می گیرد که رقم آن و مدت پرداخت بستگی به پروژه در حال ساخت دارد. با این مزیت خریدار برای پرداخت فرصت بیشتری خواهد داشت.

بسیاری از املاکی که آماده فروش هستند، قدیمی می باشند و امکان بازسازی آنها وجود ندارد یا هزینه زیادی دارد. در صورتی که املاک در حال ساخت، نو ساز می باشند و هزینه ای برای بازسازی و تغییر دکوراسیون آن وجود ندارد.

در ساختمان های در حال ساخت معمولا خریدار می تواند در دکوراسیون و استفاده از لوازم داخلی خانه نظر بدهد.معایب خرید خانه های در حال ساخت نسبت به ملک آماده:
اگر قصد زندگی در ترکیه را دارید و در پی اخذ اقامت هستید بهتر است به فکر خرید ملک آماده باشید. زیرا ملک در حال ساخت، زمان زیادی برای تکمیل نیاز دارند.

وقتی ملک آماده خریداری می کنید هر زمان که بخواهید می توانید در آن زندگی کنید. این در حالی است که املاک در حال ساخت ممکن است در زمان گفته شده تکمیل نشود که این امر طبیعی می باشد و مدیر پروژه معمولا متحمل ضرر خریداران خواهد شد و وظیفه دارد مبلغی به عنوان ضرر و زیان به خریداران پرداخت کند.

وقتی املاک آماده خریداری کنید، سریعاً سند به نام شما خواهد شد. در صورتی که در برخی از املاک در حال ساخت ممکن است سندی به شما داده نشود. همانطور که در بالا گفته شد به سراغ پروژه هایی بروید که به سرعت سند را به نام شما صادر کنند.

در برخی مواقع ممکن است مجوز پایان کار به ساختمان های در حال ساخت ندهند در این صورت خریدار متحمل خسارات مالی بسیاری می شود.

نتیجه گیری: به طور کلی در انتخاب خرید ملک آماده یا در حال ساخت باید به هدف خود فکر کنید. اگر قصد شما تنها سرمایه گذاری است باید ملک در حال ساخت خریداری کنید و تا زمان تکمیل آن صبر نمایید تا به قیمت بیشتری آن را به فروش برسانید. اغلب ملک های در حال ساخت تقریبا در زمان بیشتری تکمیل می شوند پس نمی توان به زندگی در آن فکر کرد. اما اگر قصد شما از خرید ملک در ترکیه زندگی در این کشور باشد باید ملک آماده سکونت خریداری نمایید تا به محض خرید بتوانید در آن ساکن شوید. البته در مواقعی برخی از پروژه های در حال ساخت در زمان کوتاه تری آماده تحویل هستند.

برای خرید ملک یا سرمایه گذاری روی املاک در حال ساخت باید دقت لازم را داشته باشید و به موسسات مطمئن و دارای مجوز در ترکیه مراجعه کنید. دقت کنید سند هر دو روش باید به نام شما صادر شود.