به عنوان یکی از ده ها شکل و نوع از آلومینیوم می توان به میلگرد ها اشاره کرد که یکی از پر مصرف ترین شکل های این فلز سبک می باشد. میلگرد دارای استاندارد های مختلفی می باشد که بر آن اساس ساخته شده و شامل آلیاژ های متنوعی می شود. از جمله پر مصرف ترین انواع آن را می توان آلیاژ های گروه ۷۰۰۰ و ۶۰۰۰ نام برد که به دلیل داشتن خاصیت های مکانیکی و تراش کاری وهمچنین داشتن مقاومت قابل توجه در برابر فرسایش طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.
میلگرد ها دارای چه اشکال ظاهری هستند؟

بر اساس شکل ظاهری می توان به دو نوع ساده و آجدار آن ها اشاره کرد. انواع ساده آن شامل سطوح صاف می شوند و دارای کاربرد صنعتی هستند. انواع آجدار شامل قطور ۵٫۵ تا ۴۰ میلی متر می باشند و دارای ساختار بهتری در مقابل نوع ساده هستند. آجدار خود دارای سه نوع استاندارد می باشد که شامل آج دار مارپیچ، جناقی و مرکب می شود.استاندارد های میلگرد چیست؟

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این می باشد که ساختمان داخلی آمارتور ها متفاوت می باشد و این تفاوت به دلیل کشور های مختلف است و تولید میلگرد ها باید بر اساس محل قرار گیری آن ها انجام شود، بنابراین استاندارد های آن شامل موارد پایین می شود که به آن ها اشاره خواهیم کرد.

تولید پروفیل آلومینیوم برای این محصولات در انواع مختلف و قطر های متنوعی انجام می شود. استاندارد هایی که در این راستا به کار گرفته می شود شامل ۴ مدل می باشد:

  1. استاندارد اروپا.
  2. استاندارد آمریکا.
  3. استاندارد ژاپن.
  4. استاندارد ایران.