لوازم مورد نیاز برای چاپ سابلیمیشن با دستگاه چاپ روی تیشرت 1. کامپیوتر یا لپ تاپ: برای منتقل کردن اطلاعات چاپ به دستگاه نیاز به کامپیوتر و یا لپ تاپ است.
 2. کاغذ سابلیمیشن: از این کاغذ برای انتقال طرح روی جسم استفاده می شود. در کیفیت این کاغذ ها نهایت دقت را داشته باشید زیرا در کیفیت چاپ نهایی می تواند بسیار موثر باشد.
 3. جوهر سابلیمیشن: برای انتقال طرح روی کاغذ نیاز به جوهر است. در کیفیت این جوهر نیز باید دقت کافی را داشته باشید زیرا در خروجی نهایی شما کاملا تاثیر می گذارد.
 4. پرس حرارتی سابلیمیشن: برای انتقال طرح از کاغذ به محصول استفاده می شود که مدت زمان لازم برای هر جسمی متفاوت است. برای مثال برای منتقل کردن طرح روی تی شرت به ۱ دقیقه زمان لازم است.
 5. چسب سابلیمیشن: کاغذ و محصول در حین انجام عملیات چاپ نباید حرکت کنند تا کار با کیفیت و مناسب به پایان برسد. برای این منظور چسب های مخصوصی در بازار موجود هستند.
 6. کاغذ نسوز سابلیمیشن: کاغذ و محصول در معرض سوختن هستند که برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی که باید بین کاغذ و صفحه پرس یک کاغذ نسوز قرار داده شود.
 7. محصول مورد نظر: محصول مورد نظر شامل تیشرت، قاب عکس و هر جسمی دیگر است که قصد انجام عملیات چاپ بر روی آن ها را داریم.

محصولات قابل چاپ با دستگاه چاپ روی تیشرت


 • عمده ترین کاربردی که دستگاه چاپ سابلیمیشن دارد، چاپ روی تی شرت است که هر طرحی را در انواع گوناگون می توان روی آن ها چاپ کرد.
 • از این دستگاه ها برای چاپ روی انواع لیوان مانند ماگ، مخروطی و یا فنجان نیز می توان استفاده کرد اما لیوان باید دارای جنس سرامیکی باشد.
 • برای چاپ های تیراژ بالا روی پارچه ها قابل استفاده است که باید دستگاه قوی این انواع تهیه شود.
 • چاپ روی پازل که امروزه سود دهی فراوانی دارد را می توانید با استفاده از این دستگاه ها انجام دهید.
 • چاپ روی کاشی، جا کلیدی و بشقاب که از جمله کار های تخصصی تر به حساب می آید و معمولا مشتریان کم تری نیز دارند را می توانید با این دستگاه ها انجام دهید.

روش کار و مزیت استفاده از دستگاه چاپ روی تیشرت

روش کار به این صورت است که برای انجام چاپ سابلیمیشن باید طرح مورد نظر را روی کاغذ های مخصوصی با استفاده از جوهر مخصوص چاپ کرد که برای انتقال طرح نیاز به دادن حرارت است. در مرحله بعد برای انتقال روی جسم مورد نظر باید کاغذ را بر عکس کرده و با اعمال فشار و حرارت از طریق دستگاه، طرح را روی جسم منتقل کرد. برای انجام این عملیات باید تجهیزاتی که در بالا به آن ها اشاره شد را حتما تهیه کنید.مزیت:
 1. این دستگاه ها که از تک کاره تا ۸ کاره موجود هستند، چاپ روی طیف زیادی از محصولات را شامل می شوند و صرفه اقتصادی زیادی را برای شما به ارمغان خواهند آورد.
 2. با چاپ سابلیمیشن می توانید انواع لوگو، نوشته، عکس و هر چیزی را که مد نظر دارید روی جسم مورد نظر خود چاپ کنید.
 3. ماندگاری چاپ با دستگاه چاپ روی تیشرت بسیار بالا است و به مرور زمان دچار تغییر نخواهد شد.
 4. این دستگاه برای کار های تیراژ پایین هم مناسب است و با هر ۱۰۰ سی سی جوهر، شما قادر خواهید بود که در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ چاپ با کیفیت را به سر انجام برسانید.
 5. کار با دستگاه چاپ بسیار آسان است و نیاز به مهارت خاصی ندارد، تنها باید نکات استفاده را به خوبی و با دقت رعایت کنید.


دستگاه فتوکپی کانن مدل ir105 - دستگاه چاپ سابلیمیشن تختروش تجهیز یک دفتر فنی چگونه است؟لوازم مورد نیاز چاپ سابلیمیشن - فتوکپی چگونه کار می کند؟هیتر دستگاه کپی - پرینتر چاپ سابلیمیشنانواع تی شرت های سابلیمیشن
دستگاه کپی استوک و دستگاه چاپ روی تیشرت
دستگاه کپی ریکو آفیشیو 2075دستگاه سابلیمیشن چاپ روی لیوانفتوکپی تکثیر کانن مدل Gp605 - سابلیمیشن Locor easyjet 18s


انواع دستگاه کپی استوک چیست؟

این دستگاه فتوکپی دارای دو نوع هستند که هر یک نیز مزایا و معایبی را شامل می شوند، با پارسا پرینت همراه باشید تا شما را با تفاوت هر یک از این دو مدل آشنا کنیم:دستگاه فتوکپی استوک ایران، مزایا و معایب

این نوع از دستگاه ها که از خارج کشور وارد شده اند، توسط فردی خریداری شده و مورد استفاده قرار گرفته شده است و مجدد برای فروش وارد بازار شده است. به عبارتی دیگر باید بگوییم که اگر شما این مدل از دستگاه ها را خریداری می کنید به عنوان صاحب دوم آن در ایران هستید و به همین دلیل این انواع را با قیمت پایین تری می توانید خریداری کنید.مزایا:
 1. به دلیل قیمت پایین تری که دارند، هر فرد با هر توانایی مالی راحت می تواند آن را تهیه کند.
 2. سلامت آن ها در حد خوب و قابل قبول است.
 3. اگر دستگاه نیاز به تعمیرات داشته باشد به دلیل این که این مدل مدت زمان بیشتری در ایران بوده است، تکنسین ها با مدل آن بیشتر آشنا هستند و کار ترمیم را راحت تر و سریع تر انجام می دهند.

معایب:
 1. این مدل دستگاه کپی استوک کارکرد بیشتری داشته اند و احتمال بروز خرابی در آن ها بیشتر است.
 2. به دلیل این که مدل آن ها قدیمی تر است از امکانات کمتری برخوردار هستند.

دستگاه فتوکپی استوک اروپا، مزایا و معایب

این مدل نیز از خارج از کشور وارد ایران شده است اما اگر این مدل را خریداری کنید به عنوان صاحب اول آن در ایران هستید. بنابراین به دلیل این که کارکرد کمتری دارند باید با قیمت بالا تری نسبت به نوع قبل آن را خریداری کنید.مزایا:
 1. تقریبا در حد آکبند هستند.
 2. به دلیل کارکرد کمتری که داشته اند از سلامت بیشتری برخوردار هستند.
 3. بسیاری از این مدل ها کاملا با تکنولوژی روز هماهنگ هستند و امکانات زیادی دارند.

معایب:
 1. افرادی که بودجه کافی ندارند نمی توانند این مدل را خریداری کنند زیرا قیمت بالایی برای تهیه این مدل باید پرداخته شود.
 2. قطعات استفاده شده در آن ها گران است و به صورت محدود در بازار یافت می شوند.
 3. هر تکنسینی قادر به بررسی دستگاه نیست زیرا مدل آن جدید تر است و حتما شخصی مجرب باید برای بازرسی آن اقدام کند.

قیمت دستگاه کپی استوک چگونه تعیین می شود؟

دستگاه های فتوکپی برند ها، مدل ها و قابلیت های مختلفی دارند و به همین دلیل قیمت انواع دستگاه فتوکپی متفاوت است. اما پارامتر های وجود دارد که همیشه در قیمت گذاری تاثیر گذار هستند:
 • سال ساخت: به هر میزان که دستگاه جدید تر باشد و از تکنولوژی های به روز تری برخوردار باشد، قیمت آن بالا تر می رود و به همین دلیل است که فتوکپی اروپا قیمت بالا تری دارد.
 • وضعیت قطعات: به هر میزان که دستگاه تمیز تر و نو تر باشد، سبب افزایش قیمت می شود.
 • وجود لوازم جانبی: اگر لوازم جانبی در آن وجود داشته باشد مانند فینیشر، برد پرینتر، صفحه نمایش رنگی و لمسی، حافظه بیشتر و مانند این ها بر قیمت نهایی تاثیر گذار است.
 • سرعت چاپ در دقیقه: به هر میزان که سرعت کپی کردن در دقیقه بیشتر باشد، ارزش قیمتی دستگاه را بالا تر می برد.