در انتخاب سمعک چند فاکتور مهم می بایست در نظر گرفته شوند؟


1. قدرت.
2. و سطح تکنولوژی موجود در آن.

افراد به سمعک هایی با قدرت کافی برای تطابق با سطح کم شنوایی خود نیاز دارند. به عنوان مثال افراد مبتلا به کم شنوایی شدید به انواع power یا super power نیاز دارند. همچنین اگر بیمار سبک زندگی فعالی داشته باشد مانند کار کردن در مکان های شلوغ و دارای نویز، در این صورت وی به سمعکی با تکنولوژی کاهش نویز عالی نیاز دارد یا به منظور راحتی شنیداری در ملاقات با افراد زیاد، سمعک وی باید مجهز به تکنولوژی میکروفون اتوماتیک باشد، همچنین ممکن است انواع قابل شارژ بهترین گزینه برای افراد مسن باشند.

سمعک ها از نظر سطح تکنولوژی به چند طبقه اصلی تقسیم می شوند؟

1. Mid range.
2. Premium.
3. و basic.

در برخی از کمپانی ها این تقسیم بندی به صورت پایه essential، استاندارد standard، پیشرفته advanced و عالی Premium است. در بخش های بعدی مرور مختصری بر نوع تکنولوژی موجود در هر طبقه و قیمت های هر طبقه خواهیم داشت.


آیا سمعک گران به معنی بهتر بودن آن است؟

هرچه فقدرت یک سمعک بیشتر و تکنولوژی آن پیشرفته تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که گران ترین ها همواره بهترین ها نیستند. چرا که بر حسب میزان و نوع کم شنوایی و سبک زندگی افراد نیاز های آن ها با یکدیگر متفاوت است و بنابراین سمعک مناسب برای تامین نیاز هایشان نیز بر اساس این فاکتور ها مشخص می شود.
در سرتا سر جهان سمعک ها وسیله های گران قیمتی محسوب می شوند. محدوده قیمت سمعک در ایران بین 2 تا 12 میلیون تومان می باشد و متاسفانه بیمه ها هزینه اندکی از آن ها را تقبل می کنند. سمعک ها یک سرمایه گذاری مهم هستند این ها دستگاه هایی هستند که هفت روز هفته و 12 ماه سال همراه شما خواهند بود، پس لازم است که هنگام خرید سمعک اطمینان حاصل کنید که زمان و هزینه صرف شده ارزش آن را دارد.

سمعک ها معمولا به چند دسته تقسیم می شوند؟

با توجه به تکنولوژی سمعک، قیمت های متفاوتی برای آن ها تعیین شده است و شامل انواع زیر می شود:

1. سمعک های معمولی: از همه ارزان تر هستند و کم ترین تکنولوژی در آن ها به کار رفته است.
2. پیشرفته.
3. برتر: از همه گران تر هستند و بالاترین تکنولوژی را شامل می شوند.


محدوده قیمت های سمعک اقدیسه چه میزان است؟ و چه خرید از ما چه مزیتی دارد؟در " سمعک اقدسیه" ما سمعک های با کیفیت را از همه برند های برتر جهان تجویز می کنیم و محدوده های قیمتی ما از 1.500.000 تومان تا 12 میلیون تومان می باشد.

برای این که بدانید سمعک مناسب شما چه قیمتی است باید به ما اطلاعاتی از قبیل:- اندازه کم شنوایی.
- شیوه زندگی.
- و نیازهایتان بدهید.
که متناسب با موارد بالا بهترین سمعک برای شما معرفی گردد. ما خوشحال خواهیم شد که با شما صحبت کنیم و به شما کمک کنیم که سمعک هایی را پیدا کنید که متناسب با شیوه زندگی و بودجه شما باشد.قابلیت کاهش نویز سمعکEasytek در سمعک های بلوتوث دارسمعک با باتری های قابل شارژانواع سمعک ها و ویژگی آن ها


سمعک سیگنیا مخصوص کودکانسمعک Aceضرورت استفاده از سمعک برای افراد مسن

انواع سمعک زیمنس برای چه افراد در چه شرایطی مناسب هستند؟

با توجه به جدول بالا کاملا مشخص است که:
 1. سمعک معمولی زیمنس جوابگوی همه محیط های شنوایی نیست و فقط برای محیط های ساکت مناسب است، بنابرین برای افرادی توصیه می شود که از لحاظ اجتماعی فعالیت خیلی کمی دارند یا منفعل هستند.
 2. سمعک استاندارد زیمنس برای محیط های ساکت 100% کارامد و برای محیط های شلوغ 75% کارامد هستند. بنابرین به افرادی توصیه می شوند که عمده فعالیت شان در جاهای ساکت است اما در مکان های شلوغ هم کمابیش رفت و آمد دارند (مثل افراد بازنشسته).
 3. سمعک پیشرفته زیمنس تقریبا در تمامی محیط ها کارامد هستند. ما به تمام افراد کم شنوایی که از لحاظ اجتماعی فعالیت شان بالا است (مثلا افراد شاغل) مدل های پیشرفته را توصیه می کنیم زیرا در محیط های ساکت 100% کارامد و در محیط های شلوغ 85% درصد کارامد هستند. یعنی در مکان های شلوغ 85% از مشکل شنوایی فرد را برطرف می کنند.
 4. سمعک برتر زیمنس بالاترین رده تکنولوژیکی و همچنین بالاترین وضوح گفتار ممکن را دارا هستند. معمولا در همه ی محیط کارامد هستند و بهترین گزینه برای افرادی هستند که نیاز به شنیدنشان بسیار بالا است مانند دانشجو ها، اساتید دانشگاه، فروشنده ها و ... . این نوع در محیط های ساکت 100% کارامد و در محیط های شلوغ 95% درصد کارامد هستند.

قیمت سمعک زیمنس • قیمت سمعک معمولی زیمنس: 3 میلیون تومان: sirion 2، orion 2، 2px از انواع معمولی شرکت زیمنس هستند.
 • قیمت سمعک استاندارد زیمنس: 6 میلیون تومان: Teneo، 3NX، 3PX از مدل های استاندارد هستند.
 • قیمت سمعک پیشرفته زیمنس: 9 میلیون تومان: 5NX، 5PX از انواع پیشرفته هستند.
 • قیمت سمعک برتر زیمنس: 12 میلیون تومان: 7NX ، 7PX از مدل های برتر هستند.

قیمت آن ها با توجه به مزایایی که دارند بسیار ناچیز است زیرا سمعک سیگنیا یا زیمنس می توانند توانایی فهم گفتار افراد دچار کاهش شنوایی را تا از 25 درصد بهتر از افراد با شنوایی هنجار بهبود بخشند و تاکنون به میلیون ها فرد در سراسر جهان کمک کرده اند تا کیفیت زندگی بهتری داشته باشند.
سبک زندگی پرمشغله امروزی همراه با استفاده مداوم از موبایل و دستگاه های دیجیتال سبب شده است تا افراد نیاز به دستگاه های کمک شنیداری داشته باشند که با این جریان همراه باشند. این مدل سمعک به خوبی نیاز های زندگی روزمره افراد را در دنیای پیشرفته امروز برطرف می کنند.
وسایل کمک شنیداری این شرکت در حال حاضر در مدل های کوچک وارد بازار شده اند و بنابراین کودکان و نوجوانان هم می توانند بدون نگرانی از دیده شدن سمعک ها از آن ها استفاده کنند. برند زیمنس همچنین سمعک های قابل شارژ و دستگاه هایی برای کمک به افراد دچار وزوز نیز دارد. این شرکت اخیرا اولین سمعک 24 ساعته، قابل شارژ و دارای منبع تغذیه لیتیومی را با نام cellion primax تولید کرده است.

معرفی سمعک silk از شرکت زیمنس
سمعک SILK از جمله مدل های داخل گوشی شرکت زیمنس می باشند که مهم ترین ویژگی آن ها ظاهر بسیار شیک و ظریف می باشد. این سمعک ها وقتی داخل گوش قرار می گیرند عملا نامریی هستند. این انواع گزینه ای ایده آل برای آن دسته از افراد کم شنوایی هستند که می خواهند برای اولین بار از سمعک استفاده کنند زیرا ظاهر آن ها بسیار شیک و ظریف است و کاملا درون گوش محو می شوند به طوری که از بیرون قابل مشاهده شدن نیستند.
در سمعک سیلک SILK فن آوری بسیار پیشرفته صوتی به کار رفته است به گونه ای که علاوه بر تشخیص صدا های مزاحم و سرکوب کردن آن ها، سیگنال های گفتاری را تفکیک کرده و تقویت می کند بنابرین فرد از وضوح بالایی گفتار لذت می برد.
این سمعک ها همچنین دارای تکنولوژی e wireless 3.0هستند که باعث ارتباط 2 سمعک به هم دیگر می شود. این تکنولوژی در سرکوب کردن صدا های غیرگفتاری و مزاحم فوق العاده موثر است و باعث رضایت بسیار بالای کاربران شده است.

سمعک های SILK در چند رده ساخته می شوند و چه کاربردی دارد؟

سمعک سیلک استاندارد، سیلک پیشرفته، سیلک برتر.
همه سمعک های سیلک قابلیت اتصال به گوشی موبایل را دارا هستند. این قابلیت به بیمار کمک می کند که در محیط های مختلف بسته به نیازهای فرد صدای سمعک را کم یا زیاد کند. این سمعک ها همچنین دارای تکنولوژی صوت درمانی نیز هستند، که در افراد مبتلا به وزوز گوش مورد استفاده قرار می گیرد. صوت درمانی باعث کاهش آزار دهنگی وزوز گوش با گذشت زمان می شود.


سمعک پشت گوشی معمولی

این انواع از آنجایی که دارای تقویت کننده کارآمد تر و همچنین اندازه باتری بزرگتری هستند برای کم شنوایی های شدید و عمیق مناسب هستند، قدرت این مدل از سمعک های RIC بیشتر است. صدا از طریق تیوب به درون قالب مخصوصی که درون گوش قرار دارد فرستاده می شود و در طرح ها و رنگ های مختلف موجود می باشند. در مقایسه با سمعک های داخل گوشی این مدل راحتی بیشتری دارند و همچنین طول عمر بیشتر.

چه کسانی نمی توانند از سمعک داخل گوشی استفاده کنند؟


افرادی که نمی توانند از سمعک داخل گوشی استفاده کنند، عبارتند از:

 1. افرادی که گوش آن ها زیاد عرق می کنند یا دچار عفونت های مکرر گوش می شوند: چون رسیور این سمعک ها داخل گوش است، احتمال خرابی آن بر اثر رطوبت بالا است. همچنین چون مجرای گوش را مسدود می کنند، احتمال تشدید عفونت وجود دارد. البته در برخی مدل های سمعک داخل گوشی می توان از ونت استفاده کرد. ونت سوراخ کوچکی بر روی پوسته ی سمعک است که تهویه گوش از طریق آن صورت می گیرد.
 2. افراد مسن: ممکن است به دلیل مشکلات حرکتی و ناتوانی در انجام حرکات ظریف، در تعویض باطری و گذاشتن و برداشتن سمعک بر روی گوش با مشکل مواجه شوند.
 3. کودکان.