راهنمای یادگیری آواز و خوانندگی

یا شما صدای خوبی دارید؟ آیا احساس می‌کنید می‌توانید خواننده خوبی شوید؟ ما با قاطعیت به شما اعلام می‌کنیم به سوی پرورش استعداد و توانایی‌های خود از راه درست، حرکت کنید تا بتوانید هرگونه افسوس احتمالی در آینده را از خود دور کنید. همانطور که می‌دانید، هنرمندان زیادی در کشور ما وجود دارند و هر سال هم تعداد آن‌ها در حال افزایش است، اما یکی از هنرهایی که بیشتر از سایر موارد توانسته نظر افراد، علی‌الخصوص جوانان را به خود جلب کند، بدون تردید آواز خواندن است.


نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان زیادی را می‌بینیم که سعی می‌کنند به دنبال آرزوی خود، یعنی خواننده شدن حرکت کنند و حتی در کلاس آموزش آواز نیز شرکت کنند، اما آیا امکان موفقیت برای آن‌ها وجود دارد؟ قطعا حرکت کردن و تلاش برای به دست آوردن یک خواسته مهم، بدون نتیجه نخواهد بود و هیچ محدودیت سنی هم در زمینه آواز خواندن وجود ندارد.


آموزش آواز را جدی بگیرید!
یادگیری اواز خوانندگی
افراد زیادی فکر می‌کنند داشتن صدای خوب، به تنهایی می‌تواند راهشان برای خواننده شدن را هموار کند، اما این تفکر کاملا اشتباه بوده و نتیجه معکوس به همراه خواهد داشت. افراد زیادی در طول سال‌های گذشته سعی کردند خواننده شوند و همه آن‌ها هم تفکر مشابه شما داشتند، اما یکسان بودن تفکر می‌تواند نتایج بدی به همراه داشته باشد، زیرا باید یاد بگیرید متفاوت فکر کنید و متفاوت حرکت کنید.


همانطور که گفته شد، داشتن یک صدای خوب می‌تواند به استعداد شما جهت دهد، اما آیا همین ویژگی می‌تواند باعث موفقیت شما شود؟ پاسخ خیر است، زیرا باید بتوانید هدف خود را تعیین کنید و دوره‌های آموزش آواز خوبی را هم پشت سر بگذارید.


در صورتی که بدون آموزش آواز سعی کنید راه خود را ادامه دهید، قطعا نمی‌توانید موفقیت زیادی به دست آورید، زیرا آموزش مناسب می‌تواند صدای شما را پخته کند و با بهره‌گیری از تکنیک‌هایی که حاصل تجربه سایر افراد است، بتوانید سطح توانایی‌های خود را افزایش دهید و به خواسته‌هایی که در دنیای هنر و موسیقی دارید، برسید. ما به شما اعلام می‌کنیم که راهی سخت و پیچیده انتظار شما را می‌کشد، اما باید دید تا چه اندازه می‌توانید خود را به یک چالش نفس‌گیر دعوت کنید. بد نیست بدانید هنرجویانی هم بوده‌اند که صدای خوبی نداشتند، اما توانستند با بهره‌گیری از آموزش‌های لازم و یادگیری تکنیک های آوازخوانی، موفقیت‌های زیادی به دست آورند که البته جایی برای تعجب وجود ندارد، زیرا فعل خواستن را صرف کرده‌اند، شما چطور؟ ما در ادامه شما را با برخی از تکنیک و نکات مهم که در زمینه آموزش آواز باید یاد بگیرید و دوره کنید، آشنا خواهیم کرد.


نکات مهم در زمینه آموزش آواز
همانطور که می‌دانید، افراد زیادی هستند که هنگام آواز خواندن، فشار زیادی به خود و حنجره وارد می‌کنند و ممکن است در آینده دچار مشکلاتی شوند، اما باید توجه داشته باشید خواننده شدن به صدای بلند نبوده و باید روش مدیریت صدای خود را بیاموزید. در حقیقت داشتن کنترل روی صدا می‌تواند به عنوان یک رمز موفقیت هنرجویان به حساب آید. افراد زیادی را دیده‌ایم که هنگام خواندن آواز، انرژی زیادی می‌گذارند، اما نتیجه دلخواه را به دست نمی‌آورند و بالعکس، افراد زیادی هستند با مدیریت صدای خود و افزایش دقت، می‌توانند نظر مخاطبین زیادی را به خود جلب کنند.


1: بدن خود را قبل از خواندن آواز، گرم کنید!
شاید برای شما هم جالب باشد که انجام تمرینات هوازی می‌تواند برای یک خواننده و هنرجویان آوازخوانی، همانند یک نوشیدنی انرژی‌زا عمل کند. هنگامی که بدن شما انرژی دریافت کند، صدای شما می‌تواند سرعت پاسخگویی بالاتری داشته باشد. در صورتی که بتوانید قبل از آواز خواندن، یک نرمش کوتاه و فعالیت هوازی داشته باشید، قطعا می‌توانید موفقیت زیادی را در کار و هنری که به آن علاقه‌مند هستید، کسب کنید.


2: استرس را از خود دور کنید
اگر بخواهیم بدترین دشمن هر خواننده‌ای را معرفی کنیم، بدون تردید باید به استرس اشاره کنیم. افرادی که استرس دارند و نمی‌توانند آن را مدیریت کنند، بهتر است ابتدا یک راه برای خلاص شدن از این وضعیت پیدا کنند و سپس وارد یادگیری آواز شوند. یکی از مهم‌ترین اهداف از آوازخوانی را می‌توان جلب نظر مخاطبین دانست که به واسطه آرامش خواننده رقم خواهد خورد.


در صورتی که یک خواننده نتواند آرامش خود را حفظ کند، قطعا این استرس به مخاطبین هم انتقال پیدا می‌کند و در نتیجه امکان برقراری ارتباط وجود نخواهد داشت. اگر شما استرس دارید، ابتدا باید آن را مدیریت کنید و قطعا در دوره های آموزش آواز هم مهارت‌های کنترل استرس، بیان خواهد شد. در حالت کلی می‌توان گفت تکنیک‌های زیادی برای کنترل استرس وجود دارد، اما باید بخواهید با آن بجنگید تا بتوانید موفق شوید.


3: نفس کشیدن خود را مدیریت کنید
یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که علاقه‌مندان به آواز باید بدانند و آموزش ببینند را می‌توان شیوه مدیریت نفس کشیدن دانست. قطعا تاکنون خوانندگان زیادی را دیده‌اید که مدیریت بسیار درستی روی نفس کشیدن داشته‌اند، به طوری که هنگام همخوانی، شما نمی‌توانید چنین مدیریت صحیحی داشته باشید و نفس لازم را در سینه نخواهید داشت.


همانطور که می‌دانید، نفس‌گیری و نفس کشیدن نیازمند دانستن تکنیک‌های خاص بوده و به راحتی به دست نخواهد آمد. نفس کشیدن و تامین اکسیژن موردنیاز برای خواندن یک قطعه از موسیقی، باید در زمان درستی انجام شود و در غیر این صورت می‌تواند نتایج معکوس را رقم بزند.


4: حرکات اضافی خود را حذف کنید
آیا شما تحرک زیادی هنگام آواز خواندن دارید؟ این خوب نیست. شاید با خود بگویید که داشتن تحرک برای جلب نظر مخاطبین خوب است، اما این مسئله نمی‌تواند همیشه نتیجه موردنظرتان را به همراه داشته باشد.


داشتن تحرک زیاد می‌تواند تمرکز شما را از بین ببرد، بنابراین باید بتوانید تعادل خوبی میان حرکات بدن و همچنین داشتن آرامش هنگام آوازخوانی برقرار کنید. توجه داشته باشید کسب آرامش درونی هنگام آوازخوانی نیازمند توانایی ذاتی و تمرین زیاد می‌باشد.


5: داشتن یک مربی توانمند
بدون تردید داشتن یک مربی توانمند در زمینه آواز، می‌تواند تاثیر زیادی روی فعالیت شما داشته باشد. همانطور که می‌دانید آموزشگاه‌های زیادی در زمینه موسیقی و آموزش آواز در ایران فعالیت دارند، اما آیا می‌توانید بهترین آن‌ها را پیدا کنید؟


یکی از آموزشگاه‌های حرفه‌ای موسیقی را می‌توان آموزشگاه فردوس دانست که در تهران قرار دارد و توانسته سابقه درخشانی را در زمینه تعلیم و تربیت هنرجویان توانمند به دست آورد. موسسه آموزش آواز موسیقی دارای محیطی شاداب بوده و اساتید آن هم سابقه درخشانی در دنیای موسیقی دارند. در صورتی که به دنبال یک موسسه موسیقی برای یادگیری آواز و پرورش صدا هستید، وقت را تلف نکنید و با موسسه فردوس ارتباط برقرار کنید.


در ابتدا هم گفتیم خواننده شدن بدون داشتن مربی و گذراندن دوره‌های لازم، امکان‌پذیر نیست و باید بتوانید مربیان توانمند را شناسایی کند، اما جایی برای نگرانی وجود ندارد، زیرا موسسه فردوس توانسته این کار را برای شما انجام دهد. رویای خود را دنبال کنید، زیرا به آن دست پیدا خواهید کرد. ممنون که با وب سایت فریش تم همراه هستید.

کلاس آواز: یکی از محبوبترین کلاس های آکادمی فردوس، کلاس آموزش آواز خوانی و خوانندگی است. در این مطلب در مورد شهریه کلاس آواز سنتی، آموزش خوانندگی مبتدی، کلاس آواز ارزان و بهترین کلاس آواز در تهران توضیح میدهیم. آموزشگاه موسیقی فردوس، انواع سبک های مختلف آواز را آموزش میدهد. علاقمندان به خوانندگی و آوازخوانی به دنبال شرکت در کلاس آواز سنتی، کلاس آواز پاپ، کلاس گیتار پاپ، آموزش خوانندگی از مبتدی تا پیشرفته و… هستند. ثبت نام کلاس آواز در آکادمی فردوس با هزینه مناسب به صورت تضمینی آغاز شده است، پس اگر علاقمند به این سبک از موسیقی هستید فرصت را از دست ندهید و یادگیری را شروع کنید.


منبع: کلاس آموزش آواز (بهترین کلاس آواز در تهران) | فردس