System 32 چیست؟
سیستم 32 پوشه ای مهم برای سیستم عامل ویندوز تلقی می شود که درون آن فایل هایی ضروری مربوط به ویندوز قرار می گیرند در حقیقت دایرکتوری system32 شامل پرونده های ویندوز و برنامه های نرم افزاری است
که برای عملکرد سیستم عامل اهمیت دارد. متداول ترین فایل های موجود در پوشه سیستم 32 شامل موارد زیر است که در ادامه به شرح مختصر این دو نوع فایل می پردازیم.


فایل های (DLL (Dynamic Link Library
فایل های EXE (اجرایی)
اگر متخصص کامپیوتر نیستید به هیچ وجه محتوای پوشه system32 را دستکاری نکنید!


آشنایی با فایل های DLL و EXE
بعد از اینکه دانستید System32 چیست باید با محتوای درون آن نیز آشنا شوید. درون این پوشه دو نوع فایل EXE و DLL وجود دارد که هر کدام برای منظور خاصی اجرا می شوند. تفاوت فایل های EXE و DLL در ماهیت و عملکرد آن ها می باشد.


فایل های DLL: در واقع DLL کتابخانه ای حاوی کد و داده می باشد و می تواند توسط تعدادی برنامه به طور همزمان مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال در سیستم عامل های ویندوز Comdlg32 DLL توابع مربوط به DIALOG BOX را در بر می گیرد.
بنابراین هر برنامه می تواند از عملکردهای موجود در این DLL برای پیاده سازی Open dialog box استفاده کند. (Open dialog box همان پنجره کوچکی است که هنگام یافتن، انتخاب یا باز کردن فایل در برنامه های مختلف استفاده می شود.) این امر
به ارتقاء وضعیت و استفاده کارآمد از حافظه کمک می کند.


فایل های EXE: یک فایل اجرایی پرونده ای است که برای انجام کارکردهای مختلف یا اجرای عملیات خاص روی یک کامپیوتر استفاده می شود. فایل های exe فایل اجرایی تلقی می شوند. فایل های اجرایی رایج عبارتند

از BAT ، COM ، EXE و BIN و در رایانه های Mac فایل های DMG و APP از نوع اجرایی هستند. بسته به سیستم عامل، فایل های اجرایی دیگری نیز وجود دارد.


تفاوت System32 با SysWOW64 چیست؟
خوب حالا که می دانید سیستم 32 چیست اکنون می خواهیم به تفاوت sysWOW64 و system32 بپردازیم. در ابتدا بگذارید توضیح دهیم که sysWOW64 چیست و چه کاربردی در سیستم عامل ویندوز دارد. تا به درک عمیق تری در خصوص آن دست یابید.


SysWOW64 می تواند حاوی فایل ها و برنامه های ویندوز 32 بیتی مایکروسافت در ویندوز 64 بیتی باشد به عبارت ساده تر SysWOW64 به ویندوز اجازه می دهد تا برنامه های 32 بیتی را روی نسخه 64 بیتی ویندوز اجرا کند.


تفاوت System32 با SysWOW64 چیست


اگر یک برنامه 32 بیتی را روی یک نسخه 64 بیتی از ویندوز نصب کنید WoW64 برنامه را به جای C:\Program Files در مسیر C: \ Program Files x86 هدایت و نصب خواهد کرد. ویندوز این کار را به خودی خود با استفاده از یک تغییر مسیر سیستم فایلی انجام می دهد!


WOW در اصل به معنی Windows On Windows می باشد که در کل قابلیت اجرای برنامه های 32 بیتی در ویندوز 64 بیتی را می دهد.


جالب است بدانید که:


برنامه های 64 بیتی پرونده های خود را در مسیر C:\ProgramFiles ذخیره می کنند.
در سیستم عامل 64 بیتی برنامه های 32 بیتی پرونده های خود را در C:\ProgramFiles x86 ذخیره می کنند.
در سیستم عامل 32 بیتی برنامه های 32 بیتی پرونده های خود را در C:\Files Program ذخیره می کنند.
با توجه به اهمیت اطلاعات موجود در پوشه system32 اگر فایلی از محتوای آن حذف شود با ارور مواجه خواهید شد. که در ادامه به تشریح این موضوع خواهیم پرداخت.
همان طور که اشاره کردیم اگر فایلی از پوشه System32 شما حذف شود با ارور dll is missing مواجه می شوید که برای رفع این دسته از ارور ها می توان از برنامه هایی که در این حوزه منتشر شده اند، کمک گرفت.
عواقب پاک شدن این فایل ها اجرا نشدن بعضی برنامه ها می باشد.

برای تعمیر فایل های dll ویندوز دو راه دارید:


دانلود تکی این گونه فایل ها از وب سایت های معتبر است که با جستجوی نام فایل مفقود شده در بستر اینترنت قادر به دانلود آن وتعمیر فایل های dll ویندوز خواهید بود.
دانلود و نصب برنامه Dll fixer

منبع :خرید هاست و دامنه مطمئن از میزبان فا - باکیفیت ترین هاست کشور