شرکت سامسونگ به تازگی محصول جدیدی به کلاس پرینترهای لیزری تک رنگ خود با مصرف پایین و کارائی بالا افزوده است.

به گزارش ایتنا، این مدل ML-۲۵۴۵ نام دارد و همچون نمونه*های قبلی این رده علاوه بر امکانات و سرعت قابل قبول از لحاظ قیمتی نیز در شرایط ایده*آلی به سر می*برد که این موضوع در کنار راحتی در استفاده و ابعاد و حجم مطلوب، این مدل*ها را به انتخابی بی*نظیر برای استفاده خانگی و کاربری سبک اداری موسوم به SOHO یا Small Office and Home Office بدل کرده است.

از قابلیت*های جدید پرینتر ارائه شده در این سری می*توان به کلید One-touch Print Screen در تغییر محیط کاربری و بهینه سازی کارکرد دستگاه اشاره نمود که در ساده سازی پروسه انجام پرینت نقش موثری ایفا می*کند.

با فشردن این کلید بدون نیاز به تنظیمات معمول، محتویات صفحه نمایش به سرعت و بدون معطلی به خروجی پرینتر ارسال می*شوند و از این لحاظ در وقت کاربران نیز کاملاً صرفه*جوئی می*شود.

سرعت این مدل نیز در رده خانگی و فعالیت*های سبک اداری در سطح مطلوبی قرار دارد در اینجا در هر دقیقه امکان پرینت ۲۴ برگ به دو فرم A۴ و Letter وجود داشته و زمان اجرای اولین پرینت پس از روشن شدن دستگاه در حالت Ready Mode نیز کمتر از ۹ ثانیه است.

افزایش وضوح پرینت از دیگر نکات قابل توجه در مورد این مدل جدید است؛ وضوح پرینت این دو مدل ۱۲۰۰×۱۲۰۰ نقطه در هر اینچ است که نسبت به مدل*های پیشین این کلاس افزایش چشمگیری یافته است.

افزایش سرعت و وضوح چاپ از نتایج مستقیم پردازنده ۳۰۰ مگاهرتزی حاضر در این مدل است که از لحاظ فرکانس کاری دو برابر این میزان در مقایسه با نمونه*های قبلی این رده است.

توان مصرفی بسیار پایین این مدل نیز با رقمی در حدود ۳۶۰W/h در قیاس با نمونه*های معمول چیزی در حدود ۱۸ درصد پایین*تر است که بدین ترتیب انرژی کمتر و در نتیجه هزینه بسیار پایین تری به کاربران تحمیل می*شود.

کلید Power این مدل به بخش جلوی دستگاه منتقل شده و بدین ترتیب پروسه روشن و خاموش کردن پرینتر بسیار ساده*تر از گذشته انجام می*شود اهمیت این موضوع مخصوصاً برای کاربران اداری با وجود محدودیت در مصرف انرژی بیش از پیش نمایان می*شود.

میزان نویز تولید شده توسط این مدل که از موارد حیاتی مخصوصاً در کاربری اداری به حساب می*آید کمتر از ۵۳ دسی بل در حین کار و ۲۶ دسی بل در حالت Stand-by است که از این لحاظ یکی از کم سر و صداترین مدل*های موجود در این زمینه با رعایت اصول ارگونومیک به حساب می*آیند.

حافظه داخلی در نظر گرفته شده برای این مدل نیز ۸ مگابایت است.

از دیگر موارد قابل اشاره در رده نرم افزاری پرینترهای جدید سامسونگ می*توان از برنامه AnyWeb Print ۲. ۰ یاد نمود که با کمک آن محتوای منتخب کاربر از صفحات وب به سادگی هرچه تمام*تر به صورت drag and drop به یک صفحه جداگانه منتقل شده و عملیات ویرایشی به دلخواه کاربر قبل از انجام پرینت بروی آن*ها صورت می*پذیرد و بدین ترتیب نه تنها در کاغذ و جوهر مصرفی بلکه در هزینه و وقت کاربران نیز صرفه*جوئی قابل ملاحظه*ای صورت می*گیرد.

پوشش ضد گرد و غبار و سینی ذخیره کاغذ با ظرفیت ۲۵۰ برگ تضمینی برای باز شدن کمتر بخش*های داخلی و عدم نیاز به تمیز کردن مداوم دستگاه به حساب می*آید.

پورت اتصالات سیمی این پرینتر از نوع USB ۲. ۰ پر سرعت است که بدین ترتیب اتصال ساده آن به کامپیوترهای گوناگون به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

وزن این پرینتر در حدود ۷ کیلوگرم است و امکان کارکرد آن*ها در تقریباً تمامی ورژن*های ویندوز، Mac OS X و چینش*های مختلف سیستم عامل لینوکس وجود دارد.

در جریان معرفی این مدل Kyuho Uhm معاون ارشد بخش تجارت IT در Samsung Electronics ضمن اشاره به تولید روز افزون پرینترهای سامسونگ در کلاس*های گوناگون تجاری و اداری، از مدل*های ML-۲۵۴۵ به عنوان راهکاری ایده آل برای استفاده خانگی و کاربری اداری یاد نمود و دستیابی به حجم بالائی از پرینت با هزینه نهایی کاملاً رقابتی را هدف اصلی ساخت مدل*های این کلاس عنوان نمود.