حتما ً تا حالا براتون پیش اومده که وارد یه سایت یا وبلاگ بشین و بخواین از عکس ها ، کدهای جاوا و اسکریپت ها و ... اون سایت واسه وبلاگ یا سایت خودتون استفاده کنید و بالاخره یه جوری اون کد رو به دست بیارین .

یه راه خیلی ساده و 100 % عملی واسه اینکار که خود من ازش استفاده می کنم اینه : مثلا همین الان که من دارم واسه شما این ها رو تایپ می کنم این شکلک های کنار ویرایشگر خیلی نظرم رو گرفته و کدش رو می خوام .

از منوی بالای اینترنت اکسپلورر ، روی View کلیک کنید . حال به گزینه ی source رفته و انتخابش کنید . یه فایل Note pad براتون باز می شه که پر از کد HTML و ساختاری سایت و وبلاگ هست .

این کد ها که می بینید در واقع ساختار همون صفحه از سایت یا وبلاگه و تمام موارد رو ریز به ریز در خودش داره . حالا باید چیکار کرد ؟

کافیه که با یکم اطلاعات بتونیم مشخصه ی اصلی چیزی رو که مورد نظر ما هست و حدس می زنیم با اون اسم ثبت شده باشه ، پیدا کنیم .

مثلا در مورد همین شکلک ها اگه روی هر کدوم بریم و موس رو نگه داریم ، اسم هر کدومشون نمایش داده میشه . این که گل دستشه بهش می گن Smile ( لبخند ) .

پس می یایم توی اون صفحه ی Note pad و ابتدا کلید ترکیبی Ctrl + F رو می زنیم تا منوی جستجو باز بشه و بعد اون کلمه ی شاخص رو سرچ می کنیم و دیگه کار تمومه . اینطوری میشه هر کدی رو که می خواین از یه سایت بر دارین .