با توجه به این موضوع که در هاستینگ های اشتراکی امکان حذف وب سرور آپاچی بطور کامل وجود ندارد (‌ بدلیل ساپورت .htacess ) می توان از NGINX به عنوان ***** برای پردازش فایل های استاتیک استفاده کرد و پردازش فایل های داینامیک را همچنان به عهده آپاچی قرار داد.با این روش تمامی فایل های ایستا (‌ استاتیک ) شامل تصاویر ،‌ فایل های css و javascript و دیگر فایل های ثابت (‌ مثل zip , و فرمت های تصویری ) توسط NGINX پردازش شده و از فشار اضافی روی سرور جلوگیری خواهد شد.با این روش مصرف رم و لود سرور به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و در عین حال پردازش فایل های داینامیک همچنان توسط apache انجام خواهد شد.

این موضوع به مدیران سرور ها این امکان را میدهد تا بتوانند بدون نیاز به ارتقا سخت افزاری سرور ، سایت های بیشتر با بازدیدکننده های بیشتر ( = درخواست های بیشتر همزمان ) را پردازش کرده و در عین حال از افزایش سرعت بارگذاری سایت ها و امکان فشرده سازی پشتیبانی شده توسط NGINX بهره ببرند.

پلاگین cEngine بطور کامل NGINX را به cPanel/DirectAdmin اضافه میکند ، این اسکریت از ابزار نصب خودکار ، ابزار مدیریت و آپدیت خودکار بهره میبرد.همچنین NGINX از حملات اینترنتی DDOS جلوگیری میکند.

این پلاگین توسط گروه پارت تهیه و توسعه یافته است ، همچنین با خرید این پلاگین از پشتیبانی فنی در مدت استفاده بهره مند خواهید شد..


NGINX چطور میتواند به کاهش فشار سرور و افزایش سرعت سرور و در نتیجه افزایش سرعت بارگزاری سایت ها کمک کند ؟

وب سرور NGINX مصرف حافظه بسیار پایین تری نسبت به همتای خود Apache دارد.این وب سرور سبک توانایی بسیار بالایی در مدیریت درخواست های فایل های استاتیک دارد و به مصرف منابع بسیار کم ،‌ پایداری بسیار بالا ، امکانات فراوان و راحتی تنظیمات شهرت دارد.

برعکش وب سرورهای سنتی که از Thread ها برای مدیریت درخواست ها ( requests‌‌ ) استفاده میکنند ، NGINX از معماری بسیار گسترش پذیرتر ( scalable ) غیر همزمان (‌ asynchronous ) بهره میبرد. این معماری مقدار بسیار کمتر ، و مهمتر از همه قابل پیش بینی و محاسبه ، حافظه رم در هنگام فشار روی سرور استفاده میکند.

این معماری باعث می شود تا NGINX قابلیت های خود را چه در یک VPS کوچک و یا چه در کلاستر سرورهای شما نمایش دهد.مصرف رم بسیار پایین NGINX باعث میشود تا درخواست های بیشتری همزمان پردازش شوند ،‌در نتیجه تعداد سایت ها و بازدید کننده های بیشتری میزبانی شوند و در عین سرعت بارگذاری صفحه ها افزایش پیدا کند.

NGINX تا ۷۵٪ کاهش منابع سرور و سرورلود را در آزمایش ها به نمایش گذاشته است. این رقم بسیار قابل توجه است.از امکان cEngine میتوان به موارد زیر اشاره کرد :۱. بهره وری بسیار بالا :‌ NGINX به عنوان reverse ***** جلویی به همراه آپاچی کار میکند ،‌در این روش ابتدا NGINX تمامی درخواست ها را پردازش کرده و فقط درخواست های داینامیک ( php‌ و … ) را به آپاچی ارسال میکند.این موضوع باعث افزایش بهره وری به میزان بسیار بالایی خواهد شد.
۲. جلوگیری از حملات DDOS : وب سرور NGINX تنها درخواست های واقعی را پردازش کرده و از سرور شما در مقابل این حملات مراقب خواهد کرد.
۳. سازگاری ۱۰۰٪ با cPanel و DirectAdmin : اسکریپت نصب خودکار ، بروز رسانی خودکار و حذف خودکار و همچنین پنل مدیریت از طریق WHM تمامی کارهای مورد نیاز شما را انجام خواهند داد.
۴. سازگاری با Chkservd : تطابق با Chkservd امکان مانیتور کردن سرویس NGINX را به شما میدهد.
۵. فشرده سازی GZIP :‌ با فعال کردن فشرده سازی علاوه بر بارگذاری سریعتر برای بازدید کنندگان ، مصرف پهنای باند سرور هم کاهش می یابد.
۶. پشتیبانی فنی : در طول مدت استفاده شما ، پشتیبانی فنی کامل دریافت خواهید کرد و در صورت بروز مشکل فنی در اولویت قرار خواهید گرفت.
----------------------------------------------------------------

در حال حاضر پلاگین DirectAdmin تحت تست های نهایی بوده و در هفته آتی آماده و روی سایت قرار داده میشه. ( ایده عال برای هاست های دانلود )
پلاگین مربوط به cPanel آماده و قابل سفارش از طریق سایت زیر هستش.

----------------------------------------------------------------

برای خرید این پلاگین به آدرس زیر مراجعه کنید :

پلاگین NGINX برای cPanel و DirectAdminسوالی بود در خدمتتون هستم.