روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف بازی «پرندگان خشمگین» به عناون محبوب‌ترین بازی در فروشگاه الکترونیکی آی‌تونز شرکت اپل در یک سال گذشته که بیشترین حجم دانلود در ازای پرداخت پول را به خود اختصاص داده، اعلام شد.

در این بازی شخصیت‌های کارتونی پرنده با پرتاب خود با استفاده از منجنیق به ساختمان‌های نامتعادل خوک‌ها حمله می‌برند تا تخم‌مرغ‌های خود را از آنها پس بگیرند.

نسخه اولیه و یا آزمایشی بازی که به کاربران اجازه می‌دهد پیش از خرید نسخه کامل ۹۹ سنتی آن، این بازی رو تجربه کنند دومین برنامه یا اپلیکیشن رایگان این فروشگاه در سال ۲۰۱۰ است. این بازی همچنین از لحاظ مقدار فروش در رتبه سوم برنامه‌های فروشگاه اپل در سال جاری میلادی قرار گرفته که البته در رتبه‌های اول و دوم دو برنامه راهیاب تام‌تام که قیمتی در حدود ۵۰ پوند دارند، قرار گرفته‌اند.اپل میزان درصد فروش برنامه‌ها را به صورت تک‌تک اعلام نکرده است.

در میان دیگر برنامه‌های محبوب در این فروشگاه می‌توان به دراپ‌باکس که به کاربران اجازه جابجائی و سینک کردن فایل میان رایانه‌ها از طریق اینترنت و دسترسی به آنها از طریق تلفن همراه را می‌دهد و راهنمای آشپزی نایجلا لاوسون اشاره کرد.

هفته پیش این بازی از سوی گیمرهای سراسر جهان به عنوان محبوبترین بازی و اعتیادآورترین بازی شناخته شده بود.

کسب این افتخارات در فروشگاه آی‌تونز اپل در حالی صورت می‌گیرد که این بازی در فروشگاه آندروید گوگل به صورت رایگان برای تمامی دستگاه‌های مجهز به این سیستم عامل در دسترس قرار گرفته است و این پرندگان توانسته‌اند همین افتخارات را در آندروید نیز به خود اختصاص دهند.
منبع خبر: فارنت