نرم افزار محبوب و قدرتمند طراحی صنعتی SolidWorks *برای تمامی متخصصان و اهل فن به خوبی شناخته شده است. ایجاد مراجع هندسی، منحنی ها، ایجاد پلان ها با آفست کردن صفحه، ایجاد دستگاه مختصات جدید، منحنی های مارپیچ، شیب دهی به سطوح و قرینه سازی اشیائ سه بعدی، چرخش پروفیل حول یک محور و ... همه و همه از ویژگی های بارز این نرم افزار می باشند.

ایجاد مراجع هندسی و منحنی ها ، ایجاد پلان با افست کردن یک صفحه، ایجاد دستگاه مختصات جدید، ایجاد منحنی های مارپیچ، شیب دهی به سطوح، قرینه سازی اشیاء سه بعدی، چرخش پروفیل حول یک محور و...

نرم افزار soliworks یک نرم افزار قدرتمند در زمینه طراحی و خصوصا طراحی سه بعدی است. در این نرم افزار بخش های مجزایی برای مدل سازی و عملیات ورق کاری و جوش کاری و ریخته گری و قالب سازی و همچنین تحلیل تنشو مدلسازی رفتار و مقاومت قطعه تحت بار گذاری های گوناگون وجود دارد.

ویژگی برجستهی این نرم افزار در مقایسه بار نرم افزار های مشابه بر خورداری از محیط ساده و آسان می باشد.

همچنین این نرم افزار دارای نرم افزار های جانبی زایدی مانند Cosmos-SolidCAM- Geartrax و ... است که می توان از آنها برای ماشینکاری و یا تحلیل قطعات نیز استفاده کرد. علاوه بر این نرم افزار solid works قابلیت اتصال به نرم افزار های تحلیلی مانند: Fluenr، Ansys و... را نیز دارا است.

این نرم افزار قابل استفاده دانشجویان و مهندسین رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، نقشه کشی صنعتی و ... می باشد. علی رغم سادگی و سهولت کاربرد این نرم افزار دارای توانای چشم گیر در زمینه ی طراحی است.

*

این نرم افزار دارای سه بخش اصلی است:

1- Part (طراحی قطعه)

2- Assembly (مونتاژ قطعه)

3-DRAWING *(تولید نقشه در نماهای جور وا جور)

*

ما در محیط پارت قطعات مختلف رو طراحی میکنیم که طراحی هر کدام می تواند از قطعات ساده شروع بشود و تا طراحی های پیچیده که طراح وقت زیادتری روی اجزای جزئیات میگذارد متفاوت باشد.

در محیط اسمبل اجزای مختلف به هم وصل میشوند که البته باید قبل این بخش در محیط پارت قطعات مختلف رو کاملا درست و دقیق طراحی کرده باشیم.

کلا جا برای پیشرفت در این نرم افزار بسیار زیاد است و در حقیقت یک CATIAی کوچک است که میشود با آن کار کرد و البته بهترین نرم افزاری که برای شروع طراحی ها میشود از آن استفاده کرد و بعد سراغ بخشی از CATIA رفت.

این نرم افزار از نرم افزار های رایج طراحی های سه بعدی در کشور ماست و در بسیاری رشته ها حتی گاهی در جزو واحد های نقشه کشی صنعتی آموزش داده میشود.

یاد گیری ان به عنوان یکی از نرم افزار های کاربردی توصیه میگردد. چون هم ساده است و برای شروع کار با سری نرم افزار های مهندسی مثل مکانیک حرف اول را میزند و هم میشه با آن به مرور زمان طرح های پیچیده تری درست کرد.

*

سیستم مورد نیاز جهت اجرای این نسخه:

Supported Microsoft Windows® Operating Systems (9)
*

* SolidWorks 2008 *

* SolidWorks 2009 *

* SolidWorks 2010 *

*

No

No

Yes

*

No

No

Yes

*

Yes

Yes

Yes

*

Yes

Yes

Yes

*

XP Professional*32-bit (5)(1)*
Yes

Yes

Yes

*

XP Professional*64-bit (4)(1)
Yes

Yes

Yes

*


Computer and Software Requirements:


*RAM


 • Minimum: 1GB RAM
 • Recommended: 2GB RAM
 • Very large models: X64 processor and Operating System with 6GB or more of RAM*when system resources exceed the 2GB limit of a 32-bit OS*architecture.

*

*Video


 • A certified OpenGL workstation graphics card and driver.
  For a listing of tested and certified graphics cards and driver combinations visit the Graphics Cards and Systems web site.

*

*CPU


 • Intel®*or AMD® processors (7)
 • eDrawings® is supported on Apple Macintosh®-based machines (6)*

*

*Other


 • Mouse or other pointing device
 • DVD drive
 • Microsoft Excel 2002, 2003, or 2007
 • Internet Explorer version 6.x or higher
 • Adobe Acrobat version 7.0.7 or higher

*

*Network


 • SolidWorks is tested only with Microsoft's Windows Networking and Active Directory network environments (8)


*

*

نکات:

1- این نسخه توسط سافت گذر نصب و تست شده است.

2- نرم افزار دارای سریال و کرک برای تمامی اجزای آن است.

3- اجزای نرم افزار به طور کامل ارائه شده است و کرک مجزا برای هر کدام قرار داده شده است.

4- این نسخه روی ویندوز XP و Vista و 7 از نوع 32 بیتی نصب می شود.

6- نسخه 64 بیتی به صورت جداگانه قرار داده شده است.

7- به دلیل ارائه نسخه 2011 لینکهای این نسخه غیر فعال شد.
منبع