تبلیغات در اینترنتPanypay
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: سه عامل حیاتی برای موفقیت یک وبسایت در اینترنت

 1. Top | #1
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  ورژن ویبولتین
  3
  نوشته ها
  5
  مورد پسند
  0 بار
  اطلاعات
  Windows Vista/Server 2008 Firefox 15.0.1
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض سه عامل حیاتی برای موفقیت یک وبسایت در اینترنت

  عوامل مختلفی دست به دست هم می دهند تا یک وبسایت با یک هدف مشخص به موفقیت می رسد. موفقیت برای یک وبسایت جذب بازدید کننده است. و از همه مهمتر بازدیدکنندگانی که مرتبا به وبسایت سر بزنند و در تبلیغ آن سهیم باشند. پس هدف برای هر وب سایت جذب بازدید کننده است.برای رسیدن به این هدف 3 عامل بسیار حیاتی وجود دارد که عدم توجه به آنها مساوی خواهد بود با عدم موفقیت سایت در اینترنت.

  1- طراحی سایت :
  گرچه طراحی سایت الزاما به موفقیت یک وبسایت منجر نمی شود اما قطعا یکی از عوامل بسیار موثر در موفقیت آن وبسایت است. هر وب سایت با هدف مشخصی شروع بکار می کند بنابراین با توجه به آن هدف می بایست به نحوی موثر و گیرا طراحی شود. اینکه از چه طرحی استفاده شود که با سلیقه اکثریت بازدیدکنندگان همخوانی داشته باشد. اینکه از چه طرحی استفاده شود که بازدیدکننده در سایت دچار سردرگمی و سرگیجه نشود. اینکه در چه مواردی و با چه اهدافی از رنگ های شاد و یا تیره استفاده شود. اینکه اندازه متن ها ، کادر متون و حتی پاراگراف ها با چه طرحی پیش بینی شود. و بطور خلاصه هر آنچه که طرح یک وبسایت را متناسب با هدف و بازدیدکنندگانش در نظر بگیرد.
  یک وبسایت اگر از محتوای بسیار کامل و مفیدی برخوردار باشد اما طراحی متناسبی نداشته باشد به موفقیت نخواهد رسید چرا که موفقیت برای یک وبسایت جذب بازدیدکننده است اگر بازدید کننده نتواند با طراحی یک ساید ارتباط برقرار کند به سایت جذب نخواهد شد. بنابراین قبل از هر چیز طراحی سایت مسیر پیشرفت را برای یک وبسایت هموار میسازد.

  2- راه اندازی سایت:
  منظور از راه اندازی سایت انتخاب یک آدرس اینترنتی در بستر شبکه جهانی اینترنت است. برخی از اهمیت انتخاب درست این آدرس اینترنتی غافلند . اینکه آدرس اینترنتی یا اصطلاحا دامنه شامل چند حرف، شامل چه کلماتی و حتی با چه پسوندی در اینترنت ثبت شود نیاز به بررسی و انتخاب هدفمند دارد. انتخاب آدرس یکی از کلیدی ترین لازمه های موفقیت یک وبسایت است. آدرس یک سایت می بایست به راحتی در اذهان بماند و یا در مواردی تکرار آن برای بازدید کننده آسان باشد. در مواردی باید در نظر گرفت که در چه صورتی امکان اشتباه وارد کردن آدرس سایت توسط بازدید کننده وجود دارد و برای اینکه این اشتباهات به حد اقل خود برسد از چه تدابیری می توان استفاده کرد.
  نباید فراموش کرد که آدرس یک سایت در حکم برند اینترنتی فعالیت های یک وبسایت است بنابراین باید قبل از انتخاب این برند در مورد آینده آن پیش بینی و برنامه ریزی شود.
  ارزش هر سایت در نهایت به برند آن می رسد پس در انتخاب این برند نباید عجولانه اقدام کرد.

  3- افزایش بازدیدکننده:
  بعد از اینکه یک سایت در اینترنت راه اندازی شد و باید مشتری جذب کند مشتری یک وبسایت بازدیدکنندگانی هستند که به آن سر می زنند . برای افزایش بازدیدکننده راه های مختلفی وجود دارد. تبلیغات با پرداخت هزینه و همچنین افزایش رتبه گوگل از جمله مهمترین آنها هستند.
  اینترنت مملو است از هزاران سایت با موضوعات یکسان و میلیونها سایت با یک هدف یعنی جذب بازدید کننده در این میان مدیر یک وبسایت باید از تدابیر خاص خود برای معروف شدن و به تبع افزایش تعداد بازدید کننده بهره ببرد. تعاملات در اینترنت با سایت های دیگر می تواند بسیار تعیین کننده باشد. اینکه در میدان رقابت با سایر سایت ها از چه مطالبی استفاده شود اینکه از چه تبلیغاتی می توان بصورت متمرکز به بازدیدکننده بیشتر رسید و 10 ها تدبیر دیگر که مدیر یک وبسایت باید آنها را در نظر بگیرد و از آنها غافل نشود.


  برچسب ها: طراحی سایت ، طراحی وبسایت ، ثبت سایت ، راه اندازی سایت ، افزایش رتبه گوگل ، افزایش تعداد بازدید کننده، هاست ، میزبانی وب ، هاستینگ ، طراحی وب سایت مداربسته
  آموزشگاه طلاسازی
 2. گیفت کارت آیتونز

 3. Top | #2
  کاربر سایت

  تاریخ عضویت
  Feb 2013
  ورژن ویبولتین
  1
  نوشته ها
  1
  مورد پسند
  0 بار
  اطلاعات
  Windows XP Firefox 19.0
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض

  ویژگیهای یک سایت خوب
  طراحی سایت نه تنها به ظاهر سایت بلکه به میزان کارایی آن می پردازدو اگر سایتی کارامد نباشد،زیبایی ظاهر آن هیچ اهمیتی نخواهد داشت. طراحی وب بایدها و نبایدهایی دارد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره میکنیم:
  • از فایلهای تصویری کوچک استفاده کنید. این کار باعث میشود صفحه سریعترباز شود و بازدیدکننده ای با دستگاه قدیمی و سرعت اتصال متوسط یا پایین(که تعدادشان کم نیست) از دیدن سایت شما منصرف نشوند.هیچ ## حتا 30 ثانیهبرای دیدن نشانه سایت منتظر نمی ماند.
  • اهمیت صفحه آرایی را فراموش نکنید. سعی کنید مطالب خود را با تیترجذابی آغاز کنید که شامل مهمترین بخش مطلب باشد. اگر مطلبی طولانی است آنرا بخش بخش کنید تا کاربر بتواند به سرعت قسمت مورد نظر خود را پیدا کند.سرفصلها را مرتب و مشخص (با رنگ متفاوت با ضخامت بیشتر) بچینید. از حروفایتالیک برای تاکید بر جمله یا کلمه مورد نظر خود استفاده کنید تا خوانندهمتوجه اهمیت آن بشود.
  • از رنگ و فونت مناسب استفاده کنید. برای شاخص شدن سایت یک الگوی رنگیمناسب با حال و هوای آن در نظر بگیرید که علاوه بر تنوع بخشیدن به سایت شمابه نوعی علامت مشخصه آن هم بشوند. بهتر است برای این کار از یک مشاورطراحی گرافیک کمک بگیرید. هرگز از اهمیت معانی رنگها غافل نشوید.
  • از حروف در شکل و اندازه مناسب استفاده کنید. به یاد داشته باشید کهخواندن از روی صفحه مانیتور برای همه کار آسانی نیست، پس باید حروفی با شکلمناسب و اندازه قابل استفاده در عموم کامپیوترها انتخاب کنید.فونتهای جدیدو فانتزی در بعضی از مدلهای قدیمی سیستمهای عامل باز نمی شوند.
  • به سایت خود تشخص ببخشید. سبکی را در نظر بگیرید که با محتوا و شخصیتسایت شما هماهنگی داشته باشدو در نظر داشته باشید که این سبک معرف خود شماهم هست پس اگر میخواهید تاثیر یا مفهوم خاصی به بیننده القا کنید،از همانابتدا تصمیم بگیریدکه آیا سایت شما: رسمی است یا راحت، دوستانه است یا جدی،مدرن است یا سنتی،سرد است یا گرم؟ برای مثال، رسمی، حالتی است که در محلکار دارید یعنی توجه شما به کار،مسایل اداری و حرفه ای است. با غریبه ها درشدیدترین حالت رسمی هستید و میخواهید تاثیر اولیه بسیار خوبی بر آنهابگذارید. یک سایت رسمی، حرفه ای، مطابق آداب و رسوم و گاهی سنتی است. راحتی،حالتی است که با دوستان و خانواده داریم و مدتها از لزوم تاثیر اولیهخوب گذشته است. یک سایت راحت، دوستانه و خودمانی است.
  • هرگز خوانایی را فدای زیبایی نکنید. پس زمینه را تا حد امکان روشنانتخاب کنید و اگر تصاویریا علایم گرافیکی تزئینی در آن هست ،همه را تا حدامکان در حاشیه بگذارید و در غیر این صورت آین تصاویر را کمرنگ کنید. پسزمینه سیاه را فقط در جایی استفاده کنید که مطلبی با حروف درشت دارید،مانندصفحه اول یا تیتر، و پس از آن متن عادی را در زمینه روشن بیاورید.
  • طراحی سایت خود را بر مبنای 256 رنگ و رزولوشن 800x600 قرار دهید. بارعایت این حداقل میتوانید حداکثر بیننده را به سایت خود بیاورید، چرا کهعده بسیاری از کاربران مانیتورهایی قدیمی با قابلیت پخش 256 رنگ دارند ورزولوشن بالا هم برایشان مشکل ساز خواهد بود. البته این آمار در حال طی سیرنزولی است ولی به هر حال شما باید وضعیت کاربران مختلف را مد نظر داشتهباشید.
  • نشانی سایت و آدرسe-mail خود را در تمام صفحه ها قرار دهید. خوانندگان صفحات اینترنتی می خواهندبه دلایل مختلف با مسئولین سایت درارتباط باشند تا از چگونگی محصولات یا خدمات ارائه شده آگاه شوند یا درباره مطالب آن اظهار نظر کنند. قرار دادن نام شرکت، نشانی سایت (و حتاشماره تلفن) در پایین تمام صفحات ضروری است. در غیر این صورت اگر کاربریصفحه ای از سایت شما را چاپ، کپی یاsave کند دیگر نمیتواند سایت را مجدداپیدا کند یا با شما تماس بگیرد.
  • سایت خود را تازه نگه دارید. بر خلاف یک مطلب چاپی، یک سایت اینترنتیپروژه ای نیست که یکباره به پایان برسد بلکه پروژه ای دائم است. باید آمادهباشید تا بنا به نوع سایت، حداکثر ماهی یکبار مطالب آنرا به روز کنید وبخشهای تاریخ گذشته را بردارید. داشتن بازدیدکنندگان دائم بسیار مطلوب است،پس باید به آنها دلیلی برای بازگشت بدهید، چیزی مثل یک سرویس خاص (برایمثالe-mail رایگان) ،طلاعات روز یا مطالبی که متخصصین سایت شما قادر بهارائه آن هستند.
  • دست و دلباز باشید. شبکه اینترنت جایی برای مطالب کوتاه و مختصر و تکجمله ای نیست.هر چه مطالب خود را با ذکر جزئیات و منابع مطالعه بیشتر ارائهکنید،خوانندگان بیشتری خواهید داشت. ممکن است توضیح واضحات به نظر برسداما اگر فهرست مطالب و سرفصلها در جای مناسب و قابل دسترسی قرار نداشتهباشد کاربر سردر گم شده و سایت را ترک خواهد کرد.
  • شیوه نگارش مناسبی انتخاب کنید. مطالب خود را طوری بنویسید که مخاطبشما حس کند این مطالب برای او نوشته شده است و از خواندن آن لذت ببرد. برایدست یافتن به این هدف،مطالب خود را تا حد امکان و بدون دور شدن از قواعدنگارشی،با لحن محاورهای بنویسید. این شیوه نه تنها دوستانه تر،بلکه خواندنآن هم ساده تر است.
  • سایت خود را تست کنید. در نهایت پس از آماده شدن سایت و قبل از اینکهآنرا روی شبکه قرار دهید لازم است که حتما آنرا تست کنید و مطمئن شوید کهدر سیستمهای مختلف همانطور دیده میشود که میخواهید. برای این کار سایت رابا سیستمهای مختلف، با تعداد رنگ و رزولوشن های متفاوت ببینید و مطمئن شویدسایت شما در هر حال قابل دیدن و خواندن است.
  http://www.sargonco.com/fa/Articles.aspx

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 40
  آخرين نوشته: 2013/02/28, 11:34 AM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2012/09/28, 09:11 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2012/07/10, 01:02 AM
 4. نکاتی عمومی برای افزایش امنیت سایت و هاست
  توسط Ariyan در انجمن مباحث امنیتی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2011/06/02, 11:04 AM

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •