در طول روز تعداد زیادی ایمیل خواه یا ناخواه به صندوق نامه های الکترونیکی وارد خواهد شد که فرستنده ی آن برای شما ناشناخته خواهد بود و به طور حتم موجب کنجکاوی شما خواهد شد که بفهمید این ایمیل از کدام مسیر برای شما ارسال شده است قدم اول این است که رد این ایمیل دریافتی را از یافته های Header یا همان سربرگ ایمیل دریافتی خود بگیرید. در اصل این سربرگ به این منظور است که به شما نمایش دهد این ایمیل دریافت شده در چه مسیری و از کجا برای شما رسیده است. و به طور متداول این سربرگ ها عناوین Subject, From, To را به شما نشان خواهد داد. اما موارد بسیار زیادتری در سربرگ قرار دارد. ما در این روش راهی برای رد گیری ایمیل های موجود در صندوق پستی خود ارائه می دهیم، لازم به ذکر است که این روش تنها در داخل صندوق پستی مورد استفاده خود ممکن می باشد.

  1. در Gmail در آغاز به قسمت Inbox ایمیل خودتان وارد شوید. و بعد از وارد شدن به ایمیل دریافتی خود برروی فلش کوچکی که به طرف پایین و بالای متن ایمیل خود قرار دارد مراجعه نمائید و در کنار قسمت تاریخ ایمیل بر روی دکمه ی Reply کلیک نمائید. در منوی کوچکی که باز خواهد شد، گزینه ی Show Orginal را انتخاب نمائید. در پنجره ای که باز خواهد شد تمامی ریز اطلاعات ایمیل دریافت شده ی خود را مشاهده نمائید.
  2. در Hotmail یا Live به داخل صندوق پستی ایمیل خود وارد شوید و گزینه ی Inbox را انتخاب نمائید. درروی ایمیل مورد نظرتان راست کلیک نمائید و گزینه ی View message source را انتخاب نمائید. توجه نمائید ایمیل خود را باز نکنید بلکه تنها روی آن راست کلیک نمائید. این عمل تنها درمرورگر IE ممکن خواهد بود.
  3. در Yahoo Maill : به قسمت Inbox موجود در یاهو مراجعه نمائید و بعد به ایمیلی که می خواهید سربرگ های کامل آن را مشاهده نمایید وارد شوید، و بعد در پایین متن ایمیل خود گزینه Full Headers را پیدا نمائید و بر روی آن کلیک نمائید.