word-learning.jpg
1- آموزش ویرایش خودکار پایان نامه در چند دقیقه(ضروری برای کلیه دانشجویان)در این قسمت یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین آموزش هایی را که هر دانشجو می‌بایست یاد بگیرد ارائه شده است. شاید همه افراد و دانشجویان کار کردن با نرم‌افزار Word را بلد باشند و تصور کنند که این نرم‌افزار صرفاً جهت تایپ و ویرایش متون کاربرد دارد، اما همین تصور باعث شده است که از خیلی از تکنیک ها و مهارت‌های فوق‌العاده نرم‌افزار word غافل شویم به طوری که با یادگیری این تکنیک ها می‌توانید هنگام نوشتن و ویرایش پایان نامه، کارهایی را که روزها و حتی هفته‌ها جهت انجام دادن آن زمان نیاز دارد را تنها در چند دقیقه و با چند کلیک ساده انجام دهید. شاید تعجب کنید اما این امکان در نرم‌افزار word وجود دارد.
اگر زمان برای شما اهمیت؛
اگر تصور می‌کنید ویرایش متون خیلی وقت‌گیر است؛
اگر با تنظیمات فوق‌العاده نرم‌افزار word آشنایی ندارید؛
اگر می‌خواهید با چند کلیک ساده همه متون را به صورت خودکار ویرایش کنید،
اگر در حال نوشتن پایان نامه یا مقاله هستید؛
اگر می‌خواهید پایان نامه خود را در کمتر از چند دقیقه ویرایش کنید؛
اگر در فهرست‌نویسی مطالب و شماره گذاری خودکار تصاویر و جداول پایان نامه مشکل دارید؛
اگر در محل کار با نرم‌افزار word زیاد کار می‌کنید و می‌خواهید از آن لذت ببرید؛
اگر می‌خواهید در نرم‌افزار Word حرفه‌ای شوید؛
حتماً این آموزش را دنبال کنید...
برای دانلود آموزش وارد سایت شوید:
http://www.tahlil-amari.com/1550/adv...word-learning/
برای مثال فرض کنید پایان نامه خود را تدوین کرده‌اید اما بنا به نظر استاد راهنما و یا داوران نیاز هست قسمتی از مطالب، جداول یا تصاویر حذف یا اضافه گردد پس از انجام اصلاح مورد نظر لازم است که فهرست مطالب، فهرست تصاویر، فهرست جداول، شماره‌های سر تیترهای اصلی و فرعی، شماره روابط، شماره تصاویر، شماره جداول و ... نیز تغییر کنند که متناسب با حجم و تعداد صفحات پایان نامه ممکن است روزها و هفته‌ها وقت شما را بگیرد و اگر نیاز باشد چندین بار پایان نامه اصلاح شود(که همیشه همین طور است) کلیه کارهای بالا دوباره باید تکرار شود که نه تنها خسته‌کننده و بسیار وقت‌گیر است بلکه به علت حجم زیاد کار، دوباره اشکالات ویرایشی به وجود می‌آید. اگر می‌خواهید تمامی موارد بالا به صورت هوشمند و خودکار انجام گیرد یعنی با چند کلیک ساده همه موارد(فهرست مطالب، فهرست اشکال، فهرست جداول، شماره‌های سر تیترهای اصلی و فرعی، شماره روابط، شماره تصاویر، شماره جداول و ...) به صورت خود آپدیت شوند حتماً این آموزش را مشاهده و تکنیک های آن را هم برای موارد دانشگاهی و هم برای بهبود کار و صرفه‌جویی در زمان خود یاد بگیرید. با یادگیری این مهارت‌ها همیشه چندین گام جلوتر از دیگران خواهید بود.
معمولاً در پایان‌نامه‌ها و گزارش‌های طولانی، زمانی که تعداد جداول و تصاویر زیاد باشند شماره‌گذاری آن‌ها کاری وقت‌گیر و خسته‌کننده‌ای می‌شود علت آن این است که باید شماره جداول یا تصاویر قبلی که در چندین صفحه قبل درج‌شده‌اند را به خاطر داشته باشیم تا شماره جدول فعلی را به درستی بنویسیم. اگر احیاناً جدول یا تصویری حذف شود باید دوباره تمامی شماره‌های جداول و تصاویر را اصلاح کنیم از آنجایی که به این جداول و تصاویر در متن نیز ارجاع داده‌ایم یک فاجعه به وجود می‌آید چون شماره‌ها عوض شده‌اند و بعضی از جداول و یا تصاویر دیگر وجود ندارند. برای حل این مشکل از شماره‌گذاری خودکار جداول و تصاویر در نرم‌افزار word استفاده می‌شود که به هیچ عنوان مشکلات ذکرشده به وجود نخواهد آمد.

در این آموزش تکنیک های زیر آورده شده است:
کار با استایل ها (فرمت دهی سریع به متن و ویرایش هوشمند)
ساختن سر تیر اصلی هوشمند با شماره‌گذاری خودکار
ساختن سر تیر فرعی هوشمند با شماره‌گذاری خودکار
شماره‌گذاری خودکار جداول
شماره‌گذاری خودکار تصاویر
فهرست گذاری خودکار مطالب
فهرست گذاری خودکار تصاویر
فهرست گذاری خودکار جداول
نحوه سفارشی سازی شماره‌گذاری خودکار
ارجاع درون‌متنی شماره جداول و تصاویر با قابلیت لینک شدن
نحوه آپدیت کردن فهرست‌ها و ارجاعات درون‌متن بعد از انجام اصلاحات

برای دریافت اطلاعات بیشتر از سایت پایگاه تخصصی تحلیل اماری و داده پردازی دیدن کنید:
http://www.tahlil-amari.com/1550/adv...word-learning/