صاحبان وب سایت ها و همچنین افرادی که خواستار طراحی سایت هستند معمولا با هدف افزایش کسب درآمد به اینکار می پردازند.شرکت های بزرگ و مطرح نیز از این مراحل پیروی کرده اند.برای افزایش بازدید و مشتری شرکت خود باید مراحلی را طی کرد که در این جا به نکات مهم برای جذب بازدید کننده می پردازیم.√ سرعت بارگذاری صفحات وب:هنگامی که کاربر وارد سایتی می شود اولین چیزی که با آن روبرو می شود سرعت بارگذاری سایت می باشد،بنابراین باید به این مسئله توجه کرد زیرا در غیر این صورت بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد.

√ طراحی ساده وب سایت:همانطور که در مقاله ی چند نکته انکار ناپذیر در طراحی سایت گفته شد،نکته ی مهم در طراحی وب سایت رعایت سادگی می باشد زیرا زیبایی در عین سادگی تنها کلید و الگویی است که می تواند شما را در این مسیر با موفقیت به نقطه پایان برساند.

√ داشتن هویت شفاف و آشکار محتوا در وب سایت:سعی کنید مطالبی که در سایت قرار می دهید شفاف باشد و بازدیدکننده بتواند به راحتی متوجه مطلب شود.شما می توانید جهت شفافیت و وضوح مطالب خود از تیتر مناسبی که مربوط به مطلب است استفاده نمایید.
نکته:فراموش نکنید که انتخاب کلمه کلیدی مناسب با مطلب می تواند توجه افراد را به خود جلب نماید بنابراین استفاده از کلمات کلیدی را جدی بگیرید.

√ بروز رسانی مرتب وب:بارها تاکید کرده ایم که پس از طراحی سایت به صورت منظم مطالب خود را بروز کنید زیرا انجام این کار می تواند توجه موتورهای جستجو را به خود جلب نماید که به دنبال آن می تواند در سئوی سایت شما موثر باشد.

√ استفاده از فضای سفید:استفاده از فضای سفید می تواند از ایجاد شلوغی و آشفتگی مطالب بپرهیزد.بنابراین در سایت هایی که محتوای زیادی دارند استفاده از فضای سفید می تواند در جلوگیری از نامرتب نشان دادن سایت بسیار موثر باشد.

√ استفاده از صفحه ی تماس با ما:در سایت هایی که خرید و فروش انجام می شود داشتن اطلاعات تماس صحیح و همچنین داشتن فرم تماس بسیار مهم می باشد.اگر حفظ حریم خصوصی برای شما مهم است، می توانید از خدمات لینک های که اتوماتیک آدرسهای ایمیل را دریافت می نمایند استفاده کنید.

√ آسان سازی دستیابی افراد به وب سایت:یکی از نکات مهم برای جذب بازدید کننده آسان سازی دستیابی افراد به وب سایت می باشد.شما می توانید وب سایت خود را از طریق خبرنامه-RSS feed و دیگر مطالب در بالاترین حد دید نگه دارید.

√ آسان سازی فرایند خرید:اگر شما در سایت خود فروش محصول دارید باید مراحل خرید محصول را به راحتترین شیوه ی ممکن طراحی کنید در غیر این صورت کاربران خود را از دست خواهید داد.

رعایت موارد بالا می تواند در جذب بازدیدکننده و همچنین افزایش درآمد افراد کمک کند همچنین با داشتن این آگاهی در زمینه ی طراحی سایت می توانید با بازاریابی در بستر وب به رقابت بپردازید.

منبع : طراحی سایت