معمولا هنگامی که افراد به فکر طراحی سایت برای حرفه ی خود می افتند با این سوال روبرو هستند که چگونه خواسته ی خود را به طراح منتقل کنند.احتمالا متوجه شده اید که تبدیل ایده هایتان به کلمات گفتاری و نوشتاری، کاری بسیار مشکل می باشد ،چنانچه نتوانید با زبان صحیحی با طراح وب سایت تان تعامل برقرار کنید، طراح سایت تان قادر نخواهد بود تا از استعدادهای خود در طراحی استفاده کند.در اینجا می خواهیم تا به چگونگی بیان درخواست به طراح سایت بپردازیم.

دادن آزادی کامل به طراح وب سایت و نظارت شما تنها بر مطالب سایت، معمولا بهترین کاری ست که می توانید انجام دهید.برای انجام اینکار می توانید نسبت به توضیح کلی سایت اقدام کنید مثلا می توانید درباره ی محصولات و یا سایر ویژگی هایی که وب سایت داشته باشد بگویید و انتخاب رنگ و ظاهر سایت را به طراح بسپارید.
در این راستا می توانید وب سایت یا وب سایت هایی که می خواهید شبیه آن را داشته باشید به طراح نشان دهید تا طراح وب سایت با خواسته ی شما آگاهی پیدا کند.
پس از اینکه خواسته های خود را به طراح وب سایت گفتید منتظر نظرات طراح باشید و کمی هم به پیشنهادات برنامه نویس عمل کنید.وقتی وی از اصطلاحات فنی استفاده می کند، معنی آنرا از وی بپرسید. وقتی جلسه ای را با وی به اتمام می رسانید، مطمئن باشید که همه چیز را هر دو طرف بخوبی متوجه شده اند. بیاد داشته باشید که هنگامیکه طراح وب سایتی از درجه حرارت یک رنگ حرف میزند، در مورد پیش بینی دمای هوای روز آینده حرف نمی زند. بیاد داشته باشید که شما از طراح وب سایت استفاده می کنید چون نیاز به سایتی حرفه ای دارید و خودتان نمی توانید آنرا بسازید. درنتیجه، وقتی طراح وب سایت تان به شما می گوید چیزی که می خواهید کار نخواهد کرد یا بهترین راه رسیدن به هدفتان نمی باشد، به حرف وی اعتماد داشته باشید. به هر حال شما بخاطر مهارت طراح وب سایت به وی پول می دهید. سعی نکنید به وی بگویید چطور کارش را انجام دهد.

بسیار نرمال خواهد که بخواهید طراح سایت تان در هر مرحله پیش از انجام هر مرحله از شما اجازه بگیرد بطوریکه بتوانید به وی بگویید هدف مرحله قبلی هنوز تمام نشده است. همچنین، چنانچه واقعا از بخشی از طراحی خوشتان نمی آید و می خواهید که تغییر کند، خیلی فوری به طراحان بگویید. نگذارید همه چیز تمام شود و سپس تصمیم بگیرید که بگویید از فلان چیز خوشتان نمی آید.
شما با آنچه که در طراحی وب سایت نیاز به انجام است موافقت کرده اید و شرکت طراحی سایت نیز قیمتی را به شما داده است. تغییرات کوچک و باگ ها نیز در این قیمت در نظر گرفته شده اند. ولی، تغییرات بزرگ دیگر یا اصلاحات در طراحی در این قیمت در نظر گرفته نشده اند. اطمینان حاصل کنید قراردادتان چه چیزی را شامل می شود، و نیز پس از ارائه کامل سایت، چه میزان تغییرات پس از آن رایگان می باشد.

منبع : طراحی سایت