اگر شما طراحی سایت نموده باشید و وارد فضای کسب و کار اینترنتی شده باشید پس می بایست مبحث سئو و نیز اهمیت آن را درک نموده باشید. در بازاریابی اینترنتی سئو فاکتور بسیار تاثیرگذار برای محیط مجازی شما می باشد زیرا عامل دسترسی کاربران به وب سایت شما خواهد بود. سئو سایت در واقع به نمایش گذاشتن سایت شما در صفحه نتایج جستجو می باشد و تاکتیک های سئو نیز در راستای جذب ترافیک به سمت وب سایت می باشد.


75 درصد کاربر هرگز صفحه دوم نتیجه جستجو را باز نمی نمایند. پس داشتن رنکینگ بالا برای کسب وکار شما فاکتور مهمی می باشد. حال در اینجا در صدد می باشیم ابزار ها و سایت هایی رابه منظور ارزیابی سئو وب سایت معرفی نماییم.

SEMRush
شما به آسانی می توانید عملکرد وب سایت خود را به وسیله سایت SEMrush - service for competitors research, shows organic and Ads keywords for any site or domain بررسی نمایید. بررسی و تحلیل کلمات کلیدی و نیز ترافیکی وب سایت شما و مقایسه با دیگر رقبا، عامل مهمی در بررسی عملکرد سایت شما می باشد.

اهمیت محتوای باکیفیت
محتوا به عنوان قلب سئو می باشد و ایجاد محتوا با کیفیت بالا تاثیر فراوانی در سئو سایت شما خواهدند داشت. فراهم نمودن متحوا به تنهایی کافی نمی باشد بلکه می بایست ترافیک کاربران و نیز توجه آنها را جلب نماییم. بدون منظور انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی تاثیر فراوانی می گذارد.

تجربه کاربر
یکی دیگر از فاکتورهای ارزیابی عملکرد، بررسی تجربه کاربران سایت شما می باشد. بدین منظور می بایست تمامی فاکتورهای اثرگذار مانند سرعت لود صفحه ، طراحی وب سایت به صورت ریسپانسیو و سازگار بودن با دستگاه های مختلف در سئو شما تاثیرگذار می باشد.


منبع: چگونه عملکرد سئو سایت خود را ارزیابی نمایید؟