طراحی سایت و عدم استفاده از آدرس Relative مقوله ای است که در ایجاد ارتباط میان صفحات سایت شما مورد توجه قرار می گیرد. لینک دهی طراحی سایت برای هدایت کاربران به دیگر صفحات سایت شما به چگونه است؟ ایا برای ارتباط صفحات سایت به یکدیگر از آدرس کامل ulr استفاده می نمایید یا اینکه ادرس با توجه به نام دامین شما لینک دهی شده است. در اینجا به شرح مشکلاتی که استفاده از آدرس Relative در طراحی سایت شما و سئو سایت ایجاد می نماید می پردازیم.


فرض نمایید آدرس url شما Example Domain است حال برای لینک دهی به صفحه سایت contact.html در منوی وب سایت از چه آدرس url در طراحی سایت خود استفاده نموده اید. contact.html یا Example Domain . اگر از فرمت contact.html استفاده نموده اید شما از آدرس Relative استفاده نموده اید. که در ادامه به مواردی که آدرس Relative در طراحی سایت و همچنین سئو سایت ایجاد می نماید می پردازیم.

آدرس Relative اشتباه در طراحی سایت


اگر شما در منوی خود یکی از آدرس Relative خود را به صورت اشتباه وارد نمایید موجب می شود که تمامی صفحات ایندکس و اسپایدر شوند که مسئله محتوای کپی را بوجود می آورد و در سئو وب سایت شما اثر بسیار منفی را خواهد داشت. مسئله دیگری که موجب اشتباه وارد نمودن آدرس Relative می شود وارد نمودن آدرس Relative به صورت /example/ است بجای /example . در این صورت این آدرس Relative بدین معناست که در دایرکتوری صفحه حاضر است. برای مثال اگر شما در صفحه contact باشید آدرس Example Domain را برای شما بارگذاری می نماید در حالی که منظور شما ادرس Example Domain /example بوده است و صفحه سایت شما در طراحی وب سایت موجود نمی باشد و در سئو سایت شما اثر منفی را برجا خواهد گذاشت.منبع: طراحی سایت و عدم استفاده از آدرس Relative