WFruit | Fruit Supplier and Wholesale
مشاهده RSS Feed

Amir.Mansoury

سه پند عبرت آموز

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 2011/01/12 در ساعت 04:58 PM (778 نمایش ها)
نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.Mansoury نمایش پست ها
قیمت تجربه

مهندسی بود که در تعمیردستگاه های مکانیکی استعداد و تبحر داشتاو پس از ۳۰ سال خدمت صادقانه با یادو خاطری خوش باز نشسته شددو سال بعد، از طرف شرکت درباره رفع اشکال به ظاهرلاینحل یکی از دستگاه هایچندین میلیون دلاری با او تماس گرفتندآنهاهر کاری که از دستشان بر می آمد انجام داده بودندو هیچ کسی نتوانسته بوداشکال را رفع کند بنابراین، نومیدانه به او متوسل شده بودندکه در رفعبسیاری از این مشکلات موفق بوده است.
مهندس، این ا مر را به رغبت می پذیرد. او یک روز تمام به وارسی دستگاه می پردازدو در پایان کار، با یک تکه گچعلامت ضربدر روی یک قطعه مخصوص دستگاه می کشدو با سربلندی می گوید: اشکالاینجاستآن قطعه تعمیر می شود و دستگاه بار دیگر به کار میافتد.
مهندس دستمزد خود را ۵۰۰۰۰ دلار اعلام می کند.حسابداری تقاضایارائه گزارش و صورتحساب مواد مصرفی می کندو او بطور مختصر این گزارش را میدهد:
بابت یک قطعه گچ: ۱ دلار و بابت
دانستن اینکه ضربدر را کجابزنم: ۴۹۹۹۹ دلار !

استانداردهای ژاپنی ها

چند سال پیش، آی بی ام تصمیم گرفت که تولید یکی از قطعات کامپیوترهایش را به ژاپنی ها بسپارد در مشخصات تولید محصول نوشته بود سه قطعه معیوب در هر ۱۰۰۰۰ قطعه ای که تولید می شود قابل قبول است. هنگامیکه قطعات تولید شدند و برای آی بی ام فرستاده شدند نامه ای همراه آنها بود با این مضمون مفتخریم که سفارش شما را سر وقت آماده کرده و تحویل می دهیم برای آن سه قطعه معیوبی هم که خواسته بودید خط تولید جداگانه ای درست کردیم و آنها را فراهم ساختیم امیدواریم این کار رضایت شما را فراهم سازد !
کشیش و رماتیسم
کشیشی در اتوبوس نشسته بود که یک ولگرد مست و لایعقل سوار شد و کنار او نشست مردک روزنامه ای باز کرد و مشغول خواندن شد و بعد از مدتی از کشیش پرسید پدر روحانی روماتیسم از چی ایجاد میشود؟ کشیش هم موعظه را شروع کرد و گفت روماتیسم حاصل مستی و میگساری و بی بند و باری است مردک با حالت منفعل دوباره سرش گرم روزنامه خودش شد بعد کشیش از او پرسید تو حالا چند وقت است که روماتیسم داری؟ مردک گفت من روماتیسم ندارم اینجا نوشته است پاپ اعظم دچار روماتیسم بدی است
نکته:
پیش از پاسخ دادن مطمئن شوید سئوال را به خوبی متوجه شده اید و جواب آنرا می دانید !

Submit "سه پند عبرت آموز" to Digg Submit "سه پند عبرت آموز" to del.icio.us Submit "سه پند عبرت آموز" to StumbleUpon Submit "سه پند عبرت آموز" to Google

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات