WFruit | Fruit Supplier and Wholesale
مشاهده RSS Feed

download69

چه موقع کلیه نیاز به دیالیز دارد؟

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 2019/04/10 در ساعت 12:57 AM (76 نمایش ها)
وقتی کلیه ها به درستی کار نمی کنند، دیالیز برای انجام کارهای مربوط به کلیه مورد استفاده قرار می گیرد.


در این باره فوق تخصص کلیه (نفرولوژی) خوب در تهران به ما اظهار داشت : کلیه عضوی از بدن است به اندازه تقریبا یک مشت که در دو طرف ستون فقرات قرار دارند. آنها با دفع مواد زائد و مایع بیش از حد در بدن مسئول تمیز کردن خون شما را به عهده دارند. زمانی که کلیه از عهده این کار بر نیاید لازم است که با روش درمانی دیگری این کار را تا جایی که می توانیم انجام دهیم.


دیالیز در واقع یک روند درمانی است که با استفاده از یک دستگاه عمل فیلتر کردن و پاک کردن خون انجام می# شود. بنابراین زمانی که کلیه #ها نمی توانند کار خود را انجام دهد از دیالیز استفاده می#شود. دیالیز از دهه ۱۹۴۰ برای درمان بیماریهای کلیوی استفاده شده است.


چه موقع کلیه نیاز به دیالیز دارد؟
در کل دو نوع دیالیز وجود دارد که دیالیز صفاقی و همودیالیز است. اگر شما بیماری مزمن کلیه دارید، در مرحله نهایی این بیماری که معمولا ۸۵ تا ۹۰ درصد کارایی کلیه از دست رفته است نیاز به دیالیز خواهید داشت. معمولا GFR<15 یکی از نشانه های نیاز بیمار به دیالیز است.


بیماری مزمن کلیه به این معنی است که شما به تدریج کارایی کلیه خود را از دست می دهید. البته برخی موارد بیمار با مشورت نفرولوژیست خود به این نتیجه می رسد که زودتر روند درمان دیالیز را شروع کند تا به علائمی نظیر حالت تهوع، بی حالی دچار نشود. بنابراین تشخیص اینکه بیمار چه موقع نیاز به دیالیز دارد بر عهده نفرولوژیست است که البته نفرولوژیست در این صورت شرایط فیزیکی بیمار، سن و جنسیت بیمار را در نظر گرفته و در این خصوص با بیمار خود مشورت می کند. با همه مسائل، دیالیز برای کسانی که دچار نارسایی کلیه می شوند نجات دهنده است و به بیمار کمک می کند تا بتواند به زندگی خود ادامه دهد.

Submit "چه موقع کلیه نیاز به دیالیز دارد؟" to Digg Submit "چه موقع کلیه نیاز به دیالیز دارد؟" to del.icio.us Submit "چه موقع کلیه نیاز به دیالیز دارد؟" to StumbleUpon Submit "چه موقع کلیه نیاز به دیالیز دارد؟" to Google

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات