WFruit | Fruit Supplier and Wholesale
مشاهده RSS Feed

nikdel88

فعال کردن (https(SSL سایت و تاثیر آن بر سئو

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 2019/08/07 در ساعت 01:01 PM (113 نمایش ها)
[CENTER][COLOR=#0000cd][SIZE=5]فعال کردن (https(SSL سایت و تاثیر آن بر سئو[/SIZE][/COLOR][/CENTER]

از مهمترین فاکتورهایی که در موفقیت یک وب سایت اثرگذار خواهد بود، سئو و اعتبار بالایی است که دارد. از این رو ما در مقاله هایی که منتشر می کنیم، سعی می کنیم که به آموزش مدیریت موفق وب سایت و راه رو روش های افزایش سئو بپردازیم.
[CENTER][IMG]https://ariawp.com/wp-content/uploads/2017/03/ssl-seo-impact.png[/IMG][/CENTER]
در مقاله پیش رو SSL و https را که از عوامل خیلی مهم در زمینه افزایش سئو و امنیت هستند را بررسی کرده و آن ها را برای شما معرفی می کنیم.
جهت درک بهتر اهمیت گواهینامه SSL و [URL="https://avishost.com/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-ssl"]خرید ssl[/URL] که در وب سایت ها وجود دارد و همچنین در رابطه با شیوه انتقال داده ها از سرور به مرورگر اینترنتی کاربر و عکس آن را توضیح می دهیم.

[COLOR=#0000cd][B]شیوه انتقال داده ها از سرور به مرورگر اینترنتی کاربر و بالعکس چگونه انجام می شود؟ [/B]
[/COLOR]پس از اینکه طراحی هر وب سایتی انجام شد، روی یک سرور قرار گرفته و کاربران از طریق آن می توانند به محتوای وب سایت دسترسی داشته باشند. طبق شرایطی مانند فاصله بین سرور و کاربر، نوع محتوا، بزرگ یا کوچک بودن صفحات وب سایت و تعداد آن ها و ... اتصال بین سرور و کاربر متفاوت خواهد بود.
در هر باری که کاربران بخواهند بازدید، دانلود یا وارد کردن اطلاعات از وب سایت را انجام دهند، لازم است که از مسیرهایی عبور نمایند و در این میان راه هایی جهت دسترسی به اطلاعات برای کاربران دیگر مثل هکرها وجود خواهد داشت.

[COLOR=#0000cd][B]https چیست؟ تفاوت http با https در چیست؟[/B]
[/COLOR]یک پروتکل استاندارد وجود دارد که دارای نام http مخفف Hyper Text Transfer Protocol است و انتقال اطلاعات در شبکه جهانی اینترنت به کمک این پروتکل انجام می شود.
به عنوان مثال هنگامی که شما با مرورگر خود به نام اینترنت اکسپلورر، کروم یا فایرفاکس در حال کردن هستید و یک آدرس سایت زا وارد می کنید، مرورگر شروع به فرستادن درخواست به سایت مورد نظر می کند. در سایت مقصد جواب را به کامپیوتر شما با http خواهد برگرداند، این جواب دارای متن ها و کد متنی است. مرورگر برای تفسیر این کدها از همان http استفاده می کند. همچنین می تواند دریافت مطالب اینترنتی را دریافت کرده و به گونه ای که برای شما قابل درک و به صورت صحیح باشد، برای شما به نمایش می گذارد.‌
همچنین پروتکل http مخفف Hypertext Transfer Protocol Secure است، این پروتکل موازی با http بوده با این فرق که دارای سطح امنیتی بیشتری از پروتکل http است.
تتها فرقی که پروتکل https با http دارد در رمزنگاری اطلاعات بوده و اطلاعاتی که به کمک پروتکل https مبادله می شوند، به وسیله [URL="https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85"]الگوریتم[/URL] خاصی کدگذاری می شوند و از این رو در صورتی که این اطلاعات به وسیله بدافزارها یا Cracker ها در دسترس قرار گیرند، به شکل کدهای ناخوانا و بدون استفاده هستند. در این صورت برای کد کردن کلید هایی به کار برده می شوند که همه اطلاعات را به صورت ایمن که شامل محتوا و آدرس اینترنتی هستند، رمزنگاری خواهد کرد. اگر می خواهید پروتکل https را در وب سایت خود ایجاد کنید به گواهینامه SSL نیاز خواهید داشت.

[COLOR=#0000cd][B]SSL چیست؟[/B]
[/COLOR]SSL به معنای لایه سوکت های امن بوده و مخفف عبارت Secure Sockets Layer است. انتقال داده ها میان سرویس دهنده و سرویس گیرنده به کمک SSL استاندارد صورت می گیرد. در واقع باید گفت که این گواهی تأییدیه ای جهت مبادله اطلاعات بین وب سایت شما و مرورگر کاربران خواهد بود و با کمک SSL ایمن و رمزنگاری شده صورت خواهد گرفت.
در صورتی که شما تیز صاحب فروشگاه اینترنتی باشید یا دارای وب سایتی باشید که اطلاعات مهمی مثل اطلاعات شخصی یا شماره های مارت اعتباری را انتقال می دهید، بهتر است که در وب سایت خود از گواهینامه SSL استفاده نمایید و اطلاعات خود را رمزنگاری کنید. در ص,رتی که گواهینامه SSL جهانی را دریافت کنید، شما به مشتریان سایت خود تضمین خواهید کرد که اطلاعات وارد شده در سایت شما را نمی توان استراق سمع کرده یا در دسترس غیر مجاز قرار گیرند.
نخسین فاکتور که کاربران و مشتریان اینترنتی به آن اهمیت می دهند، داشتن امنیت و اعتماد به وب سایت مربوطه خواهد بود. گواهینامه SSL و نماد اعتماد الکترونیکی از جمله این موارد برای امنیت و اعتماد کاربران هستند. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته حدود هفتاد درصد از خریداران آنلاین خرید خود را فسخ خواهند کرد چون اعتماد کافی به آن معماله را ندارند. همچنین ۶۴ درصپ اگر یک مارک مورد اطمینان وجود داشته باشد، معامله خود را فسخ نمی کنند.
برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد خرید گواهی نامه ssl به سایت [URL="https://avishost.com/"]آویس هاست[/URL] مراجعه نمایید.

Submit "فعال کردن (https(SSL  سایت و تاثیر آن بر سئو" to Digg Submit "فعال کردن (https(SSL  سایت و تاثیر آن بر سئو" to del.icio.us Submit "فعال کردن (https(SSL  سایت و تاثیر آن بر سئو" to StumbleUpon Submit "فعال کردن (https(SSL  سایت و تاثیر آن بر سئو" to Google

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات